Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigykedve nézem mások életét,...

Irigykedve nézem mások életét, a sajtomat miért nem tudom?

Figyelt kérdés

mindig másokat irigylek, és mindig azt képzelem, h na majd ha pl egyetemre fogok járni, akkor milyen jó lesz, aztán mikor odajárok, akkor azt, h ha bezzeg kollégiumban laknék, stb...értitek? mindenki életében meglátom az irigyelnivalót és a saját múltamban és jövőmben is, de a jelenben képtelen vagyok...h változtassak?

20L


2011. febr. 15. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid? Mert én akkor voltam ilyen, amikor magányos voltam. Na mindegy. Az biztos, hogy elégedetlen vagy az életedel. Gondold át, hogy mi kellene ahhoz, hogy tényleg boldog legyél.
2011. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hello a lényeg, hogy minnnél hamarabb változtatnod kell a dolgokon meg kell látnod a körülötted lévő dologban a jókat és ne folyamatosan pesszimistán élni az nem jó se fizikailag se lelkileg nem nem nem.Optimistán tekintesz akkor a dolgok amik megtörténnek jónak fogod látni és jól fog esni, hogy mi minden megtörténik veled.Másik, hogy járj el és előttem is írták legyenek barátaid röhögjetek sokat és élvezzétek ki az életet úgy ahogy van, mert az élet nem a kortól számít hanem attól amennyi mindent megéltél!!!ERŐ OPTIMIZMUS BARÁTSÁGOK!!!!FEL A FEJJEL!!!!
2011. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 poiu ***** válasza:
Holnap reggel, amikor felébredsz, határozd el, hogy boldog leszel, legalább 5 percre. Boldog leszel, mert, és ide tegyél valamit. Az, hogy ki mennyire érzi jól magát a bőrében nem csak a körülményeken múlik, hanem azon is, hogy mennyire tudja vagy akarja magát jól érezni. Ha még nem volt valódi orgazmusod, érdemes lenne ezen dolgoznod...
2011. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondold el, mit irigyelsz. Próbáld azt bevezetni. Aztán erőltesd meg magad, és szedd össze, hogy mi az, ami már benned is irigylésre méltó :)
2011. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt irigyeljük ami hiányzik a saját életünkből.
2011. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dettó én is ilyen vagyok.


Habár mostanában azt mondom ha ilyen gondolatok jönnek rám, hogy mások örülnének ha ilyen életük lenne mint nekem, és hogy örülök hogy legalább ennyim van. És tényleg.


Egyébként sztem azért van (magam nevében nyilatkozom) mert önbizalom hiányos vagyok, és azt várom, hogy ha a környezet változik, akkor majd jobb lesz. Örök elégedetlen vagyok, de elsősorban magammal...

2011. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én barátaim is egyetemr járnak. Hát nem irigylem őket.

Próbálom a magam életét jobbá tenni.

2011. febr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

"Irigykedve nézem mások életét, a sajtomat miért nem tudom?"


Mások életének csak azt az oldalát látod, amit engednek, hogy a külvilág lásson.


"azt képzelem, h na majd ha pl egyetemre fogok járni, akkor milyen jó lesz, aztán mikor odajárok, akkor azt, h ha bezzeg kollégiumban laknék, stb...értitek?"


Fogalmad sincs, mit akarsz, és reméled, hogy majd helyetted valaki vagy valami eldönti. Ez azonban nem lesz így. Olyan pl. nincs, hogy valaki "egyetemre jár". Az egyetemet el lehet lógni, meg lehet kőkeményen végigtanulni. Az egyetemen lehet jó haverokat vagy szerelmeket szerezni, meg lehet szakmai kapcsolatokat is kiépíteni. Részt lehet venni kutatóműhelyi munkában, szakkollégiumi munkában, de lehet járni színjátszókörbe vagy rádióamatőrklubba vagy kocsmába is, emellett bulizni is lehet. Azzal, hogy "egyetemre mész", nem mondtál semmit, mert mindenki megy egyetemre. Az viszont a részleteken múlik, hogy mire lesz ez neked jó.


"mindenki életében meglátom az irigyelnivalót"


Látod őket: bulizás közben, vagy egy klubban, vagy egy konferencián. Nem látod őket: munka közben, tanulás közben, éhesen, fáradtan, idegesen, aggodalmasan, öngyilkossági gondolatok között vergődve, másnaposan. Amíg másokat szemlélsz, te meg nem csinálsz semmit, addig természetes ez az érzés. Mihelyt elkezdesz cselekedni, megszűnik az irigységed, egyúttal elégedett is leszel.


Szóval tűzz ki célokat és kezdd el megvalósítani őket. Minden sikeres emberre jellemző, hogy tervez és folyamatosan cselekszik, ellenben nem sok időt szentel a terméketlen elmélkedésnek és az üres időtöltéseknek.


"a jelenben képtelen vagyok...h változtassak?"


Ezt meg csak tudatosan lehet kifejleszteni. Azt, hogy milyen gondolataid vannak, te irányítod, nem más. Te szabod meg, milyen műsor menjen a fejedben. Egy adott pillanatot lehetőleg élvezni kell, a panaszkodó hangokat meg el kell hallgattatni. Ha hallasz egy jó zenét, vagy szép a reggel, vagy kellemes a levegő, akkor ezt kell élvezni, ahelyett, hogy mondjuk azon őrölnéd magad minden pillanatban, hogy kinek mennyi pénze van vagy sikerülni fog-e jövőre a szigorlatod stb.

2011. febr. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs két egyforma élet mindenkinek más és más jutott és ez így van jól. Ha egyetemre jársz akkor biztos nagyon okos vagy. Lesz egy diplomád ami becsületes dolog. Valami azt súgja hogy barátaid is vannak. Szerintem te túl sokat vársz el magadtól és nem hiszed el hogy nincs szükséged mások életére. Állj a tükör elé vegyél egy nagy levegőt és hidd el hogy nincs veled semmi baj. Okos vagy fiatal és szerintem szép is. Fel a fejjel minden rendben van.
2011. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!