Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a megoldás? Tehetetle...

Mi lehet a megoldás? Tehetetlen vagyok. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Lehet hogy kicsit hosszú leszek,de röviden nem lehet ezt.Szóval, 18 éves vagyok anyukám 1 éve össze jött egy pasival és azóta én teljesen el vagyok felejtve.A pasinak mindent megbocsájt, én ha 500ft-tal kevesebbet hozok haza az adott pénzből,1 hétig én vagyok a legrosszabb ember, anyu pasija meg a fizetését dobálja be játékgépekbe,míg anya halálra dolgozza magát,az az idióta/bocs,de az/ iszik,és szex tárkeresőkön beszélget és anyu mind ezt tudja is.De eltűri neki.Értem én hogy nem akar egyedül maradni,de ez a megoldás hogy a gyerekét hanyagolja teljesen? Új szakmát kezdtem tanulni,mikor bejön hozzám vendégnek folyton csak kritizál,a mesteremet dícséri hogy mennyire ügyes meg minden holott ő 13éve van a szakmában míg én kb 3hónapja tanulom a dolgot,egy jó szót nem kapok tőle hogy milyen ügyes vagyok vagy fapapucs.Sosincs rám ideje.Pánik beteg vagyok kb 2 éve,orvos még nem látott,rohamaim szoktak lenni amire anyum kiabálással reagál meg hogy ez csak az én hülyeségem.Még valami,nagyon szeretnék itthonról elköltözni ezek miatt de egyszerűen nem tudok hova,miből.A sulimat nem tudnám fizetni egyedül és a legtöbb barátom még sulis és nem akarnak eljönni otthonról.Rokonokhoz sem tudnék költözni mert szinte senkim nincs.Kibeszélni sem tudom senkivel a bajaimat.Segítsetek megőrülök így:/ 18/L
2011. febr. 17. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem szólhatsz bele anyukád életébe. Ha így szereti, és elfogadja a pasit, akkor neked is így kell elfogadnod őt addig, ameddig otthon laksz, ameddig kaját kapsz, és melegben lehetsz. Annyit megtehetsz azonban, hogy leültök beszélgetni anyukáddal, és elmondod neki, hogy az bánt, hogy valójában nem foglalkozik veled, és neked ez rosszul esik. Szeretnéd, ha többet lehetnétek együtt, csinálnátok csajos napokat, amikor csak kettesben mennétek el moziba, egy kávét meginni, shoppingolni, és rengeteget beszélgetnétek.
2011. febr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, de csak kiabálás lett a vége mert nekem sosincs igazam szerinte.Nem hajlandó velem sehova sem eljönni mert nem szereti a tömeget,viszont a pasijával simán elmegy akárhova ha van tömeg ha nincs.Ha el is jön velem valahova mindig siet haza mert ez-meg az megy a tv-ben ekkor és ekkor és menni kell haza mert lemarad róla.:( 13-14 éves korom óta ugyan így nem jár velem sehova sem.sőt ha eljön velem és próbálunk beszélgetni akkor elkezdek megnyílni felé picit és fölteszek neki egy kérdést hogy segítsen benne,rá vág egy nem tudom-ot és tereli a témát arra ami őt épp foglalkoztatja.
2011. febr. 17. 00:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Anyud részéről a lehető legrosszabb megoldás, ahogyan veled bánik. Apuddal nem tartod a kapcsolatot? Sokat nem tudok tenni így kívülállóként, de ha szükséged van valakire, aki meghallgat (meg esetleg még segíteni is tud), írhatsz nekem nyugodtan.
2011. febr. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) apum 10év után feltünt másfél évvel ezelőtt,ennyire bírok megbízni benne is kb.neki is elég furcsa természete van,de alig ismerem. barátnőmmel már beszéltük hogy költözzünk össze de ő még csak idén tölti a 18at és egyikünk sem tud még dolgozni mert tanulunk.legalább másfél évet kell még itthon kibírnom.de már most düh rohamaim vannak néha.nem bírok ki így még ennyi időt:( idegileg tönkre megyek úgy érzem:(
2011. febr. 17. 01:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig éppen abban a korban vagy, amikor a legtöbb segítségre lenne szükséged... Küldtem pár kérdést.
2011. febr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
válaszoltam.
2011. febr. 17. 02:24
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Szia,sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél.Csúnya viselkedés ez egy anyától.Arra gondolok,hogy sok teher lehet a vállán és biztos vagyok benne,hogy őt is idegesíti az iszákos,játékgépező,pénzelverő barátja,csak sajnos nem az lenne a megoldás,hogy rajtad tölti ki a mérgét.Szerintem idegileg édesanyád is nagy bajban van,évek óta egyedül nevel téged,egyedül keresi meg a betevőt és ráadásul nincs szerencséje a pasik terén sem.Ez nem mentesíti őt a felelősség alól félre ne értsd,csak próbálom az ő szemszögéből nézni a dolgokat.És úgy esetleg próbáltál már vele beszélni,hogy anyu tudom milyen nehéz neked,tudom,hogy egyedül güzülsz évek óta,tudom, hogy stb......de olyan rosszul esik,hogy velem aki téged mindennél jobban szeret így viselkedsz.Valami ilyesmit mondhatnál neki.Szerintem szeret ő téged nagyon,csak elég félre sikeredik az élete,sok a teher rajta.Kitartást neked és kívánom,hogy oldódjanak meg a problémáid!
2011. febr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

"egyikünk sem tud még dolgozni mert tanulunk"


Ezt csak te hiszed így, mert igenis lehet, sőt KELL ilyen helyzetben dolgozni. Ketten ki tudtok bérelni egy szobát, és spóroltok, amennyit csak tudtok. Tegyél magadért, már felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Jelenleg még kiskamasz módjára duzzogsz, hogy az új férfi miatt nem törődik veled anyád, de jogilag már felnőtt vagy.

2011. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
ma 07:04-es: azért ha valaki SZAKMÁT tanul, akkor nem igazán van még lehetösége meg ereje az ott végzett munka MELLETT még máshol is dolgozni. (Gondolom, te sem képzeled, hogy egy 18 éves lány iskola és szakmai gyakorlatok mellett összesen napi 12 órát tudna dolgozni.
2011. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Egyébként szeretnék dolgozni,mást nem azért hogy itthon segítsek néha és nézzenek valamibe,de főleg azért hogy elmehessek itthonról.Viszont a munkát nem tudom összeegyeztetni a tanulásommal, akár hogy is szeretném.De még ha találnék munkát...nincs olyan hét hogy 2x-3x ne nézzem végig az álláshirdetéseket.De sajnos 18 éves tapasztalat nélküli embereket nem sűrűn szeretnek hosszútvra dolgoztatni.Még is szerinted mitcsináljak??Menjek el borítékolni vagy vmi hülyeséget összerakni 350ft-os órabérben?abból te megélnél? gratulálok.taníts mester!!! -.-" úristen...

2011. febr. 17. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!