Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondunk van és tehetetlen...

Gondunk van és tehetetlen vagyok. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Párommal tegnap megtudtuk, hogy az albiból hamarosan mennünk kell. Hála a végtörlesztésnek, a tulaj árulta a lakást, mivel áron alul volt, most nagyon úgy néz ki, egy család megveszi...

Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetünket, mert gyakorlatilag nincs normális kiadó albérlet a városban. :( Egy nagy gyár miatt (ahol mi is dolgozunk) a munkaközvetítők majd' az összeset bérlik, a maradék meg a minimum 50ezer bérleti díjú, túl sok szobás lakás...

Anno mikor ezt az albit kerestük, sehol nem volt bútorozott lakás (a munkaközvetítők ezeket veszik ki a munkásoknak). Most, hogy vannak bútoraink meg minden, ami kell, most csak bútorozottat találni a fent említett árkategóriában. Mivel már egy hónapja tudtuk, h árulva van a lakás, keresgéltem folyamatosan, de szó szerint semmi... :(

Van egy hónapunk albérletet találni...

Rettegek, mi lesz, ha nem találunk, akkor hova tovább? a szülők 30 km-es körzetben vannak mindkét részről, de egyikünk sem menne a másik szüleihez... Én legalábbis páromékéhoz 100%, hogy nem, azok legombolnák rólunk fizetésünket... Albi mellett tudtunk félrerakni.

Nagyon félek a változásoktól, félek, mi lesz egy hónap múlva...


2011. okt. 26. 12:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%

Ha valóban nem találsz albérletet akkor valamelyikőtöknek engedi kell,mármint hogy elmenjetek valamelyik szülőhöz... Ha ebbe nem egyeztek marad az hogy te a szüleidnél,ő a szüleinél,ami még rosszabb. És a te szüleidhez nem mehettek?


Hasonló cipő vagyok.. Én itt ő ott,és nagyon rossz,én nem megyek oda ő nem jön ide,van egy lakás,de az kiskorúé úgyhogy nem műkszik a dolog könnyen... Nem irigyellek :S

2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Hozzánk is mehetnénk. Apám eleve kicsit ellenezte annak idején az albit, mondván, miért nem lakunk nálunk, hisz spórolhatnánk? (mióta dolgozom, kijelentette, hogy semmi hozzájárulást nem akar kapni tőlem, tegyem félre) Viszont túl sokan voltunk otthon és nem igen jöttem ki velük emiatt... Két testvérem is otthon élt, pl. az ingyenélő bátyám, de ő most ősszel elment tanárnak az ország másik felébe. Most csak a tizenéves húgom van otthon és apuék egy 4szobás nagy családi házban.

Párom viszont szerintem nem menne bele, hogy oda menjünk, nem érdekelné, hogy így logikus, hanem azt mondaná, miért pont az enyémekhez?

Pedig igazából minden ez mellett szól, mert az ő szülei egy rohadt lelakott házban laknak, adósságokkal vannak tele. (anno a páromnak egy fityingje sem volt, mikor megismertem, mert őt is legombolták, és így sem jutottak 5-ről 6-ra) Termékbemutatókra elszórják a pénzt, utána meg nem tudják, mit egyenek...

Plusz náluk sosem lehettünk nyugodtan. Alapból nem mutatták nekem ki sosem a foguk fehérjét, csak burkoltak kaptam meg az oltást párommal küldve... Én az egyenességet jobb szeretem. Apám az legalább megmondja, mi a kínja, de a fanyarú képet és a kussolást utálom...

2011. okt. 26. 12:24
 3/33 anonim ***** válasza:
a legrosszabb esetben mindenki hazaköltözik amíg nem találtok albit. de remélem sikerül egy hónapon belül. ne legyél elkeseredve hisz nem az utcára kerültök mégsem.
2011. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Na igen, de én a legrosszabb esettől félek pont... Hogy mindenki haza... Párom csak nyugtat, hogy semmiképp sem megyünk külön, együtt maradunk.
2011. okt. 26. 12:29
 5/33 anonim ***** válasza:
Keressetek bútorozott albit,ha azt megengedhetitek!Szerintem olyanba menjetek amit anyagilag megtehettek és még félretenni is tudtok!(a bútoraitokat pedig vigyétek át a te szüleidhez!hisz ha 4 szobás családi házban laknak csak van valami garázs,vagy bármi ahova szépen lefóliázva tárolhatnátok!)
2011. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Hát végső esetben kivesztek egy bútorozott lakást, a bútorokat meg leteszitek addig nálatok pl, azt írtad, nagy családi ház, valahova csak be lehet suvasztani leglaább pár hónapra. Aztán folyamatosan kerestek másik lakást.
2011. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Hú anyós terén tudom mit élsz át, nekem is az anyósom 1 évig jófej volt aztán elkezdte fúrni a kapcsolatot ami nekünk igen nehéz volt mert 150 km-re voltunk egymástól és csak hétvégente jártunk át, ő is mindig a hátam mögött szitkozódott de amint párom leérettségizett ideköltözött hozzánk mert így volt logikus! Persze nem volt könnyű mert ő is anyuci picike kis fia volt egy időbe telt mire rájött hogy anyuci egy hárpia főleg hogy a további rokonok s megerősítették hogy ez mindig is így volt csak nem vette észre...ha azt mondaná hogy miért pont a tieidhez menjetek akkor mond el neki hogy miért hogy mit érzel ha ott vagy és logikusan magyarázd el ha meg nem érti és nincs másik albérlet akkor mond neki hogy te mész a sajátjaidhoz ő meg az övékhez, hidd el nem hiszem hogy sokáig tartaná magát előbb utóbb átmenne hozzátok.
2011. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

Első vagyok... De akkor hova rakják a bútoraikat?


Kérdező ez olyan mintha én írtam volna ki a kérdést... Dettó ez van a szülőkkel is,míg itt laktunk nem kértek tőlünk egy forintot sem anyáék. A párom hazament leszedik az összes lóvéját... De ha neki ez kell,hát legyen :)

2011. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
A bútorozottak rossz árban vannak, és 2-3 szobásak. Most is 2szobásban vagyunk, de ennek csak 30 a bérlése. Azoknak meg 50-60. Hát az nekünk nem fog menni. :(
2011. okt. 26. 12:40
 10/33 anonim ***** válasza:
Melyik városban vagytok?
2011. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!