Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenének kell arra buzdíta...

Mi a fenének kell arra buzdítani azokat a nőket, akiknek egy kretén a férjük/pasijuk, hogy fogadják vissza?

Figyelt kérdés

Egyértelműen gáz a helyzet az oldalon... Rengeteg olyan kérdést olvasok, hogy "Férjem megcsalt, mit tegyek?" és szörnyű olvasni, hogy olyanokat írnak, hogy a kérdező a felelős érte, hogy megcsalja. Érted, egyedül ő, senki más! Szeeegény pasit ugye pisztollyal kényszerítették rá!

Meg a másik, hogy fogadja vissza... Még akkor is, ha egyértelműen nem működik a kapcsolat, ami a megcsalásból azért eléggé következik...


LÁNYOK!


Aki egyszer megcsalt, megteszi többször is! Minél hamarabb teszed lapátra, annál hamarabb kezdhetsz új életet, ha tovább ülsz a kakiban, azzal csak magadnak ártasz. Légy bátor, tedd lapátra és keress olyan pasit, aki tényleg megérdemel! Nem lesz könnyű, nem ezt mondtam (magam is átéltem már!!!), de MEGÉRI!


2011. febr. 17. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

És megtennéd ugyanezt a gyerekeddel is? Mert az egy dolog, hogy a nőnek lejjebb kell adni a színvonalból, de a gyerekeknek is jócskán, akik végképp nem tehetnek arról, hogy a kedves édesanya elbaxta a párválasztást...

Mert a gyerek szemszögéből mindez úgy jön le, hogy anya a rossz, mert kirángatta a megszokott lakóhelyéről, elszakította az apjától (mivel már nem lakhatnak együtt), anya az oka annak is, hogy nincs pénz normális kajára, ruhára, cipőre, nincs osztálykirándulás, nincs pénz mozira, stb. Tudod, hogy meg fogja utálni az anyját a gyerek? Mert a legtöbb férfi ilyenkor hárít persze: "Én nem akarok válni kisfiam, anyád cirkuszol már megint." A gyerek meg szépen el fogja hinni, mert nyilván nem egy hisztit nézett már végig, amikor hazajött az apuka. Előtte nyilván nem fognak a kurv@zásról beszélni a szülők. Persze, majd ha nagyobb lesz akkor talán megérti, bár a szülők nem a gyerekkel szokták kitárgyalni a válás okait.


Én a magam részéről nettó 150ezret kapok kézhez, ami nőként, főleg huszonévesként nem is olyan rossz, de még én is meggondolnám, hogy el merjek-e gyerekestől válni. Az egy dolog, hogy apukát majd kötelezik a gyermektartás megfizetésére, ami persze 10-20 ezer Ft lesz mindössze, de ez évekig eltarthat, mire ténylegesen kapok belőle valamit. A gyereket meg addig is el kell tartani, így erre nem lehet alapozni. Mehetnék albérletbe, ami kb. havi 100ezret el is vinne. Megvenném még a bérletet magamnak és a gyereknek és maradna 35ezer Ft-om, amiből etetnem, ruháznom, iskoláztatnom kéne a gyerekemet. Akkor természetesen még nem volt szó arról, hogy néha moziba megy vagy pizzázni a barátokkal vagy netán osztálykirándulásra. Ilyesmire ugyanis már nem futná. Sőt, tovább megyek: a karácsony is elérhetetlenné válna fenyőfástól, ajándékostól.


Én inkább becsuknám a szememet, fülemet és próbálnék a gyerekeimnek élni, a férjemmel. Akkor ugyanis nem kényszerítem rá őket, hogy velem szenvedjenek, nekik boldog gyermekkoruk lehetne, hiszen a férjem is imádja őket. Soha nem tudnék annyira önző lenni, hogy az én hibás döntésem miatt ők (is) fizessenek.

2011. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet! Engem egyedül nevelt fel az édesanyám, mert az apám egy vállalhatatlan kretén, de ez a házasság elején nem derült ki, később bekattant vmilyen oknál fogva és nem lehetett vele élni. Anyukámnak volt becsületes munkahelye és anyukám szülei is besegítettek, sokszor vigyáztak rám óvoda, iskola után. Boldog gyerekkorom volt! Sosem hibáztattam anyukámat azért, hogy elhagyta apámat, mert tudtam, hogy micsoda a gyökér!!!


A gyerekek nem hülyék! El kell nekik magyarázni, hogy mi a helyzet, meg fogják érteni! Még ha nem is lesz luxus életük, de azért ha valaki kap fizetést, abból el lehet tartani a gyereke(ke)t!

2011. febr. 18. 13:06
 13/21 anonim ***** válasza:

És olyankor mi van, ha nincsenek mondjuk nagyszülők, akik segítsenek és mondjuk nem egy gyerek van, hanem 2 vagy 3? És ha anyuka minimálbért keres vagy nem sokkal többet?

Akkor még az albérletet sem tudná megfizetni, nem a gyerekeket eltartani? Szerinted fog neki bárki segíteni? Elmegy a gyerekekért az óvodába/iskolába bárki? Tud másodállást vállalni az anyuka? Nem mindig a válás a megoldás. Anyukádnak nagy szerencséje volt és ha nem lettek volna a nagyszüleid, valószínűleg te sem itt lennél most.

2011. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Egy alkoholista, agresszív férj nem adja haza a fizetését, így a feleségnek ő nem segítség, csak púp a hátán az egész családnak! Kocsmára elveri vagy elkölti kvákra... Na akkor hogy is vagyunk?
2011. febr. 18. 16:44
 15/21 A kérdező kommentje:
Ja és valószínűleg a gyerekekért sem fog elmenni iskolába / óvodába...
2011. febr. 18. 16:45
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne vitázzatok, a kérdezőnek van igaza :D
2011. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem vitázunk, én a kérdésre válaszoltam. Abban pedig nem volt szó alkoholista, gyerekverő férjről. Arról szólt a kérdés, hogy a megcsalt feleségek miért fogadják vissza a férjet. :D


De részemről nem próbálom meggyőzni tovább a kérdezőt, úgyis lehetetlen. Azért kívánom, hogy soha ne élje át azt, amikor nincs választása! Minden jót Nektek! :)

2011. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igazad van, utolsó, azt nem írtam bele, hogy alkoholista és gyerekverő... de így utólag végiggondolva jutott eszembe, hogy olyan is volt már, hogy egy ilyen állat mellett szenvedő nőnek is azt javasolták, hogy hát majd megváltozik, maradjon mellette...

Természetesen tudom, hogy van, amikor tényleg nincs más válaszút, de azért az esetek többségében van! Csak sokan nem vállalják azt, hogy valamivel szegényesebb körülmények között kellene élniük (legalábbis egy darabig biztosan) annak érdekében, hogy emberhez méltó életet tudjanak élni érzelmileg, lelkileg és emberileg...

2011. febr. 18. 18:44
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled,én munkám során sajnos élesben látom hogy az ilyen elcseszödött kapcsolatok (ülünk a kakában)hova vezetnek...


28N

2011. febr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én imádkoztam hogy a szüleim elváljanak,én azért kaptam néha verést mert miattam kellet együtt,maradniuk,és nehogy nekem jó legyen...
2011. febr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!