Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehetséges, hogy egy...

Az lehetséges, hogy egy szerelmes férfi azért nem kezd kapcsolatot egy nővel mert "barátok"?

Figyelt kérdés

Több fiú/férfi ismerősöm is hivatkozott erre. Számomra megdöbbentő: tényleg ennyire fontosak nekik a barátok?


Az egyik fiú ismerősöm mondta, hogy van egy lány akihez már évek óta vonzódik, bizonyos pillanatokban többet is érez iránta mint puszta barátságot. Egyik esti találkozásuk során azt gondolta ennek most tényleg szex lesz a vége-pedig volt barátnője-de nem a barátnője miatt mondott nemet végül, hanem azért mert barátok.


Többen pedig azt mondják, hogy pillanatnyi szerelmet nem adnának fel a jó barátságért.


Nekem ez azért furcsa mert én is hasonló szituációban vagyok és úgy gondolom, hogyha valaki már szerelmes és komolyan gondolja akkor nincs mit feladni. Ti hogy gondoljátok?


2011. febr. 20. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A szerelem elmúlik, az igazi barátság viszont örökké tart.
2011. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 emlya ***** válasza:
88%

Egyet értek az első válaszolóval. Hiszen minden szerelem véget ér (legalábbis a legtöbb) és utánna meg már roszba lennének, sosem lennének ugyanolyan barátok...

Néha a barátség tényleg fontosabb MINDENNÉL!!!

2011. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kíváncsicska ***** válasza:
90%
Saját tapasztalat.A barátságot nem éri meg beáldozni.Ja és nő vagyok
2011. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én férjhez mentem az egyik legjobb barátomhoz... Több éves együttjárás/együttélés után. Most az első közös babánkat várjuk.

Mi nem adtunk fel semmit. Pedig sokan nem jósoltak nekünk nagy jövőt, mert egy helyen dolgoztunk, együtt laktunk, vagyis napi 24 órában együtt voltunk. Ráadásul a baráti körünk is eléggé közös. Ehhez képest nagyon boldogok vagyunk. LEhet, hogy a szerelem elmúlik, vagy lehet, már el is múlt. De annyira szeretjük egymást, és nagyon egy hullámon vagyunk, hogy nem a szerelem tart össze. (Egyébként tény, a szerelem elmúlik. És sokaknál mi marad utána? A kiábrándultság, mert nem tudnak együtt semmit sem csinálni. Képtelenek egymást elviselni.)Lehet, pontosan azért vagyunk meg ennyire jól, mert nagyon jó barátai vagyunk egymásnak.

2011. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, egy igazi barátság többet ér mindennél.
2011. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. 13.43-assal értek teljes mértékben egyet:) Szerintem is úgy van, hogy minden jó kapcsolat alapja a barátság.
2011. febr. 20. 13:58
 7/10 A kérdező kommentje:
13.41-essel, bocsánat:)
2011. febr. 20. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden jó kapcsolat alapja a barátság, ez igaz. Mégis teljesen más barátként és párként összetartozni. Azért, mert az egyik jól működik, nem biztos, hogy a másik is fog.

Szerintem igen ritka hogy tényleg nagy egymásra találás legyen a vége, szakítás esetén pedig a barátság megszakad..

Én elkövettem ezt a hibát 2x is! És többé nem vagyok hajlandó.. Röpke 1-2 hónap alatt kiderült mindkét esetben, hogy nem illünk össze, és utána már nem tudtunk többé ugyanúgy közeledni egymáshoz, mindkét fiú eltűnt. Egy harmadik barátom is szeretett volna többet, vele már nem kezdtem bele, és sikeresen túltettük magunkat az egészen, továbbra is tűzbe mennénk egymásért..

Számomra a barátság tényleg többet ér a szerelemnél. Legalábbis barátban még nem csalódtam!

Én nő vagyok, de a saját példámon is tudok olyan esetről, hogy férfi-női kapcsolatból a barátság miatt nem lett több, és mára mindkét fél jegyben jár, a barátság pedig töretlen!

2011. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vesztenivalójuk úgy sincs. Vagy minden kapcsolatot megszakítanak, hogy felejthessenek, vagy szenvednek a barátságtól.
2011. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
De, van mit veszteni. Ha minden kapcsolat megszakad, akkor hiányzik a barátság. A szerelem pedig többnyire nem letaglózó erőként hat egyszerre mindkét félre, mert ebben az esetben tényleg nem lehet mit tenni.. De ha csak vonzódás van, akkor azon túl lehet esni ésszel, belátással.
2011. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!