Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a tanulás?

Miért nem megy a tanulás?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 9.es, és még régebben elkezdtem nagyon lerontani a jegyeimet. Mindig úgy voltunk vele (én is, meg anyukám is), hogy majd kijavítom, meg úgyis olyannak ismer, hogy majd rendbehozom én... De ez már lassan 3 éve így megy. Elég "szánalmas" a helyzet, mert amúgy nem lennék én olyan hülye, de most a féléviben 2 ötösöm lett, és 1 kettesem. a többi vegyes.

Nem olyan lány vagyok akinek ez természetes. Nagyon szeretnék javítani, de valamiért nem megy. Már az egész család, még a két mamám is mondogatják, hogy tényleg tanulni kéne stb. és nekem is tényleg megvan a "motiváció" mert így az osztály színvonalából is kilógok, nem becsülnek meg úgy a barátaim, tehát teljesen a legalján érzem magam az egész életnek. Nagyon bánt a tudat...

de mégsem tudok elkezdeni "tanulni" az okés, hogy leülök, megtanulom az anyagot, a suliban annyi minden történik velem, (jó is, rossz is, a lényeg hogy elterelődik a figyelmem.) és nem tudok koncentrálni, meg egy ép dolgozatot megírni. Már így a pár év alatt az önbizalmam is olyanra csökkent, hogy teljesen azt hiszem én is hogy konkrétan hülye vagyok. vagy szellemileg lelassult. na mindegy. hogyan változtassak ezen?


2011. febr. 20. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sport+ magneB6+elhatározás.

Először is sztem felejtsd el, hogy javítani KELL, jön az majd idővel.

Ha elkezdesz sportolni és utána ülsz le házit írni/tanulni, akkor sokkal jobban fogsz tudni koncentrálni, mert lesz egy szünet a sulis és délutáni tanulás között és így el is tudod magad határolni a napközben történt eseményektől és nem tanulás közben fogsz kattogni rajta. Ha meg leülsz tanulni, akkor elötte lélekben is készülj fel rá, ne hagyd, hogy a gondolataid elkalandozzanak, mert az egy csomó időveszteség. Én képes voltam 6-7 órákat tanulni, de utólag belegondolva tök felesleges volt, m nm is voltam éltanuló és nem is mindig a tananyaggal foglalkoztam.

2011. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó kis tippem: hangold rá az agyad a tanulásra!

Itt nem kell mást tenned, mint a bal könyöködet a jobb térdedhez érinteni, majd a jobb könyöködet a bal térdedhez érinteni! Ezt egy párszor (én kb 10-et szoktam csinálni belőle) megcsinálod, kinyitod az ablakot a szobában, nem kell nagyon elég, ha csak résznyit, hogy jöjjön be a friss levegő és kinyitod a könyvet, elolvasod az anyagot, figyelmesen, elképzeled amit olvasol és megpróbálsz benne valami érdekeset találni, lehet azt is (magamhoz hasonlóan, beleéled magad abba, amit olvasol vagy már elolvastál), hogy egy kedvenc filmedbe rakod bele a tananyagot.

PL.: Töri, nem nagyon szeretem én sem. De, mikor a mezőgazdasági dolgokról tanultunk, egy kedvenc filmem képzeltem oda a jobbágyok meg a hűbérurak helyébe. Pl, hogy az a színész dolgozik ott, meg hogy ebben az évben élt... stb.

Nem egyszerű, szerintem, de így talán jobban vonzani fog és nem fogsz úgy állni hozzá, hogy jaj nekem ez nem megy!

Pozitív gondolkodás, az kell hozzá!

Ha nem akarod, nem is fog menni... tapasztalat.

Egyébként, van hogy én sem tudom rávenni magam, ezért inkább egy órára leülök és pihenek, közben meg mondom, hogy menni fog, menni fog... és akkor bepánikolok, hogy rossz jegyet kapok és megyek tanulni.


Van egy másik módszer is, egyáltalán nem is tanulsz, és akkor az agyad egyszer csak azt fogja kántálni, hogy menni kell menni kell... fordított :)


Nem tudom mennyire volt érthető, próbáltam értelmesen leírni, remélem segítettem :)

16/l

2011. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtöknek:)

pont töri tz lesz, tesztelem a javaslatokat^^

2011. febr. 20. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd írd meg bejött-e :) Kíváncsi vagyok rá :)
2011. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A 2. koment az téll bevált! Köszi! :D

Igazad van nem tanultam pénteken, szombaton és most meg mindig az van az agyamba h tanulni tanulni!! Tök jó. Ilyen még nem volt! :D

2011. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 halloween kópé válasza:
Hát én 12 éves fiú vagyok azaz hatodikos és én valamiért tavaly óta egyre gyengébben tanulok :( úgyhogy együtt érzek veled :)
2013. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Először is nincs mivel magad motiválni. Tűz ki magadnak egy célt .Kijavítom a 2-est 4-re .Aztán azt 5-re.Mit szeretnél elérni? Egy szép nagy családot óriási házzal ?Vagy netán színész vagy énekesnő akarsz lenni ?Nyomtass ki magadnak egy ilyen képet és tűzd fel az íróasztalod felé. Így ahányszor leülsz tanulni, a maximumot hozod ki magadból. A legfontosabb: NE A PILLANATNAK ÉLJ !Gondolkozz előre !Ha úgy vagy vele "majd kijavítom" "majd lesz valami "majd még rá ér annyi időm van mint a tenger" NEM .Most leülsz és tanulsz .Hazaérsz, eszel, felmész a szobádba,rendet raksz mert úgy sokkal könnyebb(szerintem), kiránolod a táskát, előveszed a legnehezebbet, és kezdj azzal, mert utána már rengeteg időd leszva kedvenceidre/könnyűekre😉 .Nyiss ablakot, hogy ne legyen fülledt a levegő!Lehet, hogy ilyen korban "ciki" ha anyukád kikérdez, de órák előtt mindig !Aztán pedig már menni fog magadtól .Bocsi,hogy ilyn szigorú voltam, de most még nem késő változtatni .10/L
2016. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!