Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhalasszam a párkeresést és...

Elhalasszam a párkeresést és az ismerkedést a tanulás javára?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nagyon magányos, de úgy érzem, hogy ha ismerkedem és próbálok magamnak párt keresni, akkor egyszerűen függővé válok. A társkereső oldalak és a chat függőséget váltott ki belőlem.


Ezért töröltem magam mindenhonnan és elhatároztam, hogy először megteremtem a saját egzisztenciális alapomat és utána kezdek ismerkedni?


Véleményekre, tippekre, tanácsokra lennék kíváncsi.


2011. szept. 6. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Tanulj, legyen szakmád vagy diplomád, ez a legfontosabb. Nem kell pl. 12-13 évesen gyereket dajkálni vagy apukának lenni! Aztán se szakma, semmi, marad az útszéli kamionparkoló vagy az alkalmi munka (esetleg az se).
2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, de különben sem értem, hogy egy 20 éves lány miért az internethez fordul "segítségért". Járj egyetemre, főiskolára, ott rengeteg lehetőséged lesz ismerkedni. És még tanulsz is: kellemeset a hasznossal.
2011. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Darcy01 ***** válasza:
100%
Mindenképpen a tanulás! De nem értem, hogy a kettő miért zárja ki egymást? Járj szórakozni a barátaiddal, ennyi bele kell hogy férjen.
2011. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Én nem értem miért kell szakadékot tenni a tanulás és a párkapcsolat között...

Nyilván, hogyha az egyik a másik rovására megy, akkor a tanulás menjen a szerelem rovására, de szerintem nem feltétlenül kell választani...


Én 17 éves voltam mikor megismertem a páromat. Sikeresen leérettségiztem, mindketten jóhírű egyetemre jutottunk be, ösztöndíjjal, állami hellyel, már 4 éve együtt vagyunk, ez sosem okozott gondot, mindig tudtuk mi az első (pl vizsgaidőszakban háttérbe szorítjuk egymást cseppet, de ugyanannyira szeretjük egymást, csak megtudunk hozni egy fontos döntést). Sosem kellett választanom, nem is fogok.



A másik meg, nem gondolom, hogy 20 évesen a neten kellene keresgélned...

2011. szept. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem fér bele mindkettő egyszerre.

Nem vagyok túl okos, ezért nagyon sok energiát kell fordítanom a tanulásra. Ha lenne valakim, mindig Őt választanám a tanulás helyett, mert ilyen vagyok.


A netet már nem használom ismerkedésre.


Most könyvtárba járok és néha rámosolygok pár fiúra. Többre nem telik tőlem.

2011. szept. 7. 06:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓ nekem is pont ez a gondom! :) Mintha magamat olvasnám :)

Én is szeretnék párt,szeretnék pasizni,ismerkedni ,randevúzgatni! Tavalyi félévben meg is próbáltam. Eredmény: buktam egy tárgyból,emiatt csúszok egy évet. Remek...:SSS Ja,és pasi se akadt normális,csak az időm ment el a keresgéléssel.

Úgyhogy rájöttem,hogy amig tart az egyetem,nem fogok ismerkedni. Egyszerűen nincs rá időm! Mert tapasztalat: mondjuk tetszik 2 pasi is egyszerre. mindkettő találkozni akar velem egy héten 2 szer. az már egy héten 4 nap, amikor nem tudok tanulni,ehelyett órákig készülödhetek a randikra( haj,smink,ruha stb) Rohadt sok energiát felemészt!Meg hogy mindig nézni jött e új levél meg hogy kinek mit irjak mert egyszerre több pasi is nyomul( én is neten kerestem)

Mondom én megszivtam emiatt. Soha többet! Első a karrier!!! Persze időnként elmegyek bulizni a barátnökkel,jól érzem magam,flörtölök de ennyi.Nekünk most a tanulásra kell koncentálnunk,ez lesz a jövőnk! :)

21/L

2011. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
20 éves korban nem tudom, miért vagy így rágörcsölve a párkeresésre, de ez semmiképp nem normális. A célirányos ismerkedésből soha nem sül ki semmi jó. Az igazival teljesen véletlenszerűen fogsz találkozni, amikor épp nem is számítasz rá egyáltalán!
2011. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egyszerre a kettő? Ahhoz már lvl 2-nek kéne lenni? Hatalmas baromság, hogy a tanulás mellett semmi mást nem lehet csinálni.
2011. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hm, szerintem nem kéne ezt ilyen mereven kezelned. Ez a célirányos párkeresés általában nem jön be, ha ráadásul még rá is görcsöl az ember. Írásodból kicsit ezt érzem.


Írhatnál még magadról, mit csinálsz: tanulsz és/vagy dolgozol? Vannak barátnőid, akikkel eljárhatsz ide-oda? Ha nem is vagy egy nagy bulizós, akkor is pl. mehetnétek kávézóba, ilyen-olyan programra.


De hogy a konkrét kérdésre válaszoljak: nem üti szerintem a kettő egymást. Én már 8 éve járok egyetemre, és mindig voltak mellette ismerkedéseim, mind élőben, mind neten, és nem vett el hű de sok időt, nem maradtam le (nem büfészakra járok).


Nálad szerintem inkább a függőség lehet a gázos, ahogy Te magad írtad is. Akkor viszont tényleg ne a neten ismerkedj.


Írj még magadról, ha van kedved.


26/N

2011. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Volt egy kapcsolatom, de teljesen rabul ejtett. Semmi másra nem tudtam gondolni csak rá.

Anyám azt mondta, hogy szinte a kaját is a számba kell rakni, mert annyira belevagyok merülve.


Aztán elég gyorsan vége lett és azóta keresek valakit,(vagyishogy mostmár nem)


Arra rájöttem, hogy nem szabad célirányosan, mert nem vezet semmi jóra. Igazából próbálom magam jólérezni és boldog lenni. Többször sikerült is. DE ha egyedül vagyok úgy érzem valami rág belülről.

2011. szept. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!