Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? (tanulás)

Miért ilyen anyám? (tanulás)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, egy elég nehéz szakot végzek. Viszont anyám elvárja, hogy a legjobb legyek. Tegnap volt egy vizsgám, aznap mindenki megbukott rajtam kívül, én hármast kaptam. De már kaptam az ívet, hogy nem igaz, hogy csak hármasra lehet megtanulni. Ezen kívül van egy tárgy amiből a csoport több mint a fele már vizsgázni sem mehet. Én is küzdöttem a kettesért, de a végére már annyira belehajtottam, hogy hármas lettem. Persze tudta anyám, hogy az sem biztos, hogy meg lesz a tárgy, akkor ő is imádkozott a kettesért. De amikor kiderült, hogy csak hármas leszek, természetesen már az sem felelt meg neki. Mit tegyek vele? Borzasztó idegesítő.

(ui.: nem, sajnos nem tudok elköltözni)


2011. máj. 27. 09:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Add csak oda anyádnak a tan anyagot ha ennyire nem hiszi el hogy nehéz akkor nézze át, amúgy is ha ilyen nehéz szakod van akkor jó az a 3as lényeg úgyis az hogy meg legyen.
2011. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
Szépen mondd meg neki a magadét és ne foglalkozz az otthoni teendőkkel stb. Állj a sarkadra, nagy vagy már. Elején nehéz lesz, utána már te leszel a jófej.
2011. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele, állítsd, le, ne rajtad verje a napi gondjait, vagy az ő sikertelen tanulmányait.

Mondd meg neki, hogy ha stresszel,l akkor a -1-est sem fogod elérni, csak ront a helyzeten...

2011. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
gondolom nem ért anyud az ilyenekhez. Leragadt középiskolánál, amikor olyan jegyet kaptál amilyet érdemeltél. magyarázd el neki, hogy ez itt már nem úgy megy. Egyébként nem is adtam volna ezt a tanácsot hogy költözz el, de ha már megfordult a fejedben, ott a kollégium...
2011. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is ilyen.

Nem végzett egyetemet (nem ítélem el ezért, mert jó a szakmájában, szereti csinálni)

és így nem tudja hogy milyen követelmények vannak.

Mi is állandóan azok veszekszünk. Most is félek neki elmondani, hogy egy tárgyból megbuktam. Bár nagyon közel voltam a ketteshez, de mégse :( És az a legroszabb, hogy ez a saját butaságomból volt, mert tudtam a jó választ, csak nem mertem beírni. :(


Próbáld meg neki elmagyarázni, h milyen az egyetem.

mit követelnek, mi számít jobban, milyen a bukásarny

2011. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne kösd az orrára. Ha netán ő is volt egyetemista, akkor meg ásd elő valahonnan az indexét és dugd az orra alá. Nálam első körön ez vált be, érettségi után az érettségi bizonyítványukat szedtem elő, az első vizsgaidőszakomban meg az indexet. Háát mit ne mondjak, volt abban is bukás meg ketteske bőven, innentől mondtam, hogy talán ne szóljanak. Csúnya dolog, de egész jól működött.

Most meg egyszerűen nem mondom meg, hányast kapok. A végén az átlagom megmondom, ennyi legyen elég nekik. Egy felnőtt ember nem köteles mindent megosztani a szüleivel!!

2011. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt, hogy nem tudok elköltözni, azt azért írtam, mert minden ilyen hasonló kérdésre az a válasz jön. És inkább szerettem volna elkerülni. Egyébként kollégista vagyok, de hétvégénte haza járok. De ha nem járnék haza is ott lenne a telefon.
2011. máj. 27. 09:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám ugyanez:S Orvosira járok, de egy négyesért már küld el a francba. Én már feldtam, nem érdekel, mond amit akar.
2011. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
akkor mondd meg neki, hogy te nem azért jössz haza hétvégére, hogy lecsesszen. Mondd meg neki, hogy fogja vissza magát, mert így már hazajönni sincs kedved.
2011. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra jársz? Nagyon sajnállak egyébként. Nálunk gimiig volt nagyon magas az elvárás (értsd mindig mindenből ötös, de azért mert tudta, hogy képes vagyok rá, és bele sem fogok szakadni). Amióta egyetemre járok semilyen szankció, cseszegetés nincs, csak legyen meg a vizsga ( ha véletlenül nem sikerült sincs vérengzés ). Egyébként Ő járt egyetemre/ fősulira? Van egyáltalán fogalma a követelményekről? Mesélj neki egy-két idegösszeroppanásos sztorit a summa cum laudésekről ( komolyabb egyetemeken előfordul) és tlaán ez elriasztja. Ha van egy kis esze, nem akar belőled zombit! Egyébként gratu a vizsgához, biztosan ügyes vagy, ne is foglalkozz vele. Tudom, h nehéz, de hidd el ha meglesz a diplomád nem nagoyn fogják kérdezni hogy hányas voltál ebből-abból a tárgyból. Tarts ki!!! :)


22 éves egyetemista

2011. máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!