Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám 'titokban'...

Mit tegyek? Anyám 'titokban' iszik!

Figyelt kérdés

Egy ideje csak figyeltem, hogy majdnem minden bevásárlás alkalmával veszi a piát és napról napra fogy belőle, de most már egyre több fogy, ezért felhoztam neki a témát és megkérdeztem hogy miért iszik. Azt válaszolta, hogy nem is iszik, ez nem igaz. A következő alkalommal, hogy hagyjam békén és később észrevettem, h eldugta a piát más helyre és ugyanúgy iszik plusz emellé cigizik, kávézik és egy időben nyugtatót is szedett. Apámat pont az ivás miatt hagyta el, testvérem nincs, közeli rokonaim sem. Meg nem ütött, de sokszor ok nélkül veszekedik velem és nagyon csúnya dolgokat mond. Én hiába mondtam neki, hogy szeretem és ne tegye, semmit sem ért. Fáj, hogy hülyének néz és azt érezteti velem, hogy én vagyok az oka (pedig semmi olyat nem teszek) :(

Olvasgattam hasonló kérdésekre válaszokat, de hátha valaki tud írni még egyéb ötleteket! Köszönöm szépen!

17/L


2011. febr. 20. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tehetsz, hogy mikor látod, józan, próbálsz vele higgadtan beszélgetni. Sajnos, a kényszer elvonó megszűnt, ha ő nem akarja, senki nem tud rajta segíteni. Amíg nem látja be, hogy alkoholista, nem is fog lépni. Sajnos, a családban éppen most küszködünk egy rokonnal, akit már a mentő is elvitt párszor, annyira rosszul lett. Néhány hét után kijön a pszichiátriáról, benn tartani nem lehet. Rövid idő múlva ott folytatja, ahol abbahagyta. Nem ismeri be, hogy súlyos alkoholista.
2011. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Semmiképp sem te vagy az ok! Ezeket SOSE VEDD MAGADRA!

Persze nehéz, főleg mert alárendelt helyzetben vagy. De nem tudsz gyerekként sokat tenni, kénytelen vagy tűrni. Próbálj meg minél kevesebb lehetőséget adni arra, hogy veszekedjen veled anyukád. Ereszd el a füled mellett ha gonosz és ne vedd a szívedre.!


Anyukád fő baja, hogy MAGÁNYOS!


Legjobb lenne, ha megismerkedne valakivel, és akkor megváltozna... kicsit szerelmes lenne...

Nincs valaki férfi ismerősötök, akivel összehozhatnád valami titkos módszerrel? Akkor a piát is egyből elfelejtené...


Vagy találj ki új közös programokat! Szoktatok pl kirándulni? Kérd meg, hogy hétvégente menjetek el együtt akárhova a jó levegőre! Ha 1-2 ilyenbe bele menne, akkor később kereshetnél "túratársakat", hogy ismerkedjen anyukád egy kicsit. Ez kizökkenthetné a megszokott magányból! (Ha kell ötlet, hogy szerezz korabeli kirándulós embereket, akkor szólj, mert tudok ehhez tippeket!)

2011. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Én azt javaslom neked, hogy ne fordítsd minden erődet arra, hogy a lehetetlennel küzdj. Én azt mondom, saját magadra figyelj oda, tanulj és mielőbb legyél önálló. Nem azt mondom, hogy édesanyáddal ne foglalkozz, de ha minden energiádat arra fordítod, hogy vele - ellene - küzdj nem marad idő saját magadra. Ne hagyd, hogy a tanulmányod rámenjen, legyél magabiztos és bízz magadban. A te életed ne tegye tönkre más alkoholizmusa. Sajnos édesapám alkoholista, volt miből tapasztalatot "merítenem". Csak magadra számíthatsz, tegyél érte, hogy ha végzel a sulival el tudj helyezkedni, legyen helyed az életben.


Sok sikert!

2011. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez tényleg olyan helyzet, amikor igazából nem tudsz mit tenni. Az jó ötlet, hogy csináljatok programokat, ahol megismerkedhet mással, de persze ő ne tudja, hogy ez a cél. Nézz körül, hogy pl. a művelődési házban miket szerveznek, azok általában még oclsók is.
2011. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele beszélgetni, de nem sok sikerrel jártam :(

Kedvem 2. válaszoló! Köszönöm szépen! Tavaly nyáron sokszor mentünk biciklizni együtt, de újabban bármire kérem, hogy menjünk akkor az a válasz, hogy lusta vagyok, nincs kedvem, nincs jó idő és egyéb kifogások. A régi barátait és a rokonait is elüldözte maga mellől, férfi jelentkezőek is akadtak régebben, de mindenkit elutasított, azt mondta, hogy nincs szüksége egy férfira, akire főzzön, mosson és még bele is szóljon az életébe... A túrázás jó ötlet lenne, de nincs autónk, a vonatjegyre meg sajnálja a pénzt, pedig én imádom az ilyen programokat és kiskoromban még ő is szerette :(

2011. febr. 20. 15:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló: Jó tanuló vagyok, 4,9-nél rosszabb átlagom sosem volt, komolyan veszem a tanulást, mert tudom hogy csak így van esélyem boldogulni később. Az önbizalmam nem valami erős, pont ezen okok miatt, de próbálok ezen is javítani, csak nem könnyű, mert anya szerint én semmire sem vagyok jó, pedig egy időben próbálkoztam megfelelni neki, de mára már lemondtam róla. Pedig tényleg szeretem őt, régebben nagyon jó kapcsolat volt köztünk... Köszönöm a biztató szavakat, de úgy látszik akkor nem sok mindent tehetek jelenleg :(
2011. febr. 20. 15:23
 7/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Sajnálom, ha elvettem azt a maradék kedvedet is, nem ez volt a célom. Csupán nem szeretném, ha 4-5 év múlva vennéd észre, hogy a tanulmányaid megromlottak, miközben otthon sem értél el változást. Én biztatlak, hogy sikerüljön, szívből kívánom! De az első a Te életed formálása legyen - és a maradék energiát fordítsd arra, hogy megpróbáld édesanyádat jó útra terelni.

2011. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is iszik már évek óta. Állatira zavar engem is. Nem tudok ellene semmit sem tenni. Ugyanaz a szitu, mint nálatok. Az enyém is letagadja, ha józan. Ha meg ivott, érződik a beszédén, veszekszik, stb. Csak engem párszor meg is ütött, illetve megtépett. Aztán úgy védtem ki ezt a helyzetet, hogy amikor elkezdett velem veszekedni, egyszerűen elhúztam otthonról.

Próbáltam vele beszélni, a nagynénéim, nagymamám is próbáltak vele már beszélni. A nagymamám meg én már feladtuk, az egyik nagynéném még rendszeresen próbál beszélni a fejével, eredménytelenül. Utálom, ha hülyének néznek. Én ezt egyszer a szemébe is mondtam. Tudom, hogy hazudik. Ha már alkoholista, vállalja fel, hiszen mindenki tudja. Még akkor is tagadta.

A háziorvos azt mondta, addig nincs is esélyünk, míg maga be nem látja, hogy segítségre van szüksége. Addig nem lehet elvonóra sem küldeni, mert az első lépés, hogy maga lássa be, hogy problémája van, és segítségre szorul.

Egyébként sokan azzal jönnek, hogy azért iszik, mert magányos. Na, ez a legnagyobb baromság!! Akkor kezdett el inni, amikor összejártak a barátokkal, és volt 1 élettársa. Vagy boroztak, vagy pezsgőztek. Mindig volt valami apropó, hogy ünneplejenek. Aztán egyre többet ivott, és agresszív volt. Aztán a pasi lelépett. Azóta az ivás maradt, a barátok pedig eltűntek, mert nem bírták elviselni, hogy agresszíven beszélget, veszekszik, nem tudja magát kontrollálni.

Nem mindig a magányos emberek isznak. Sokszor éppen a társasági életet élők szoknak rá az alkoholra.


Mostmár nem élek vele 1 ideje. Ha meglátogatom, akkor is sokszor iszik. Szóval sok időt nem töltök vele. Tudom, nem a legjobb megoldás, de segíteni nem tudok rajta. Amellett terhes is vagyok, és nem igazán szeretek nála a dohányfüstben lenni. Mert még ennyire sincs rám meg a leendő unokájára tekintettel. Élem a saját életemet, ő is éli a sajátját. Felnőtt ember, nem tehetek érte semmit.


Amit ajánlani tudok neked, hogy éld az életed, és ha belátja, hogy segítségre van szüksége, akkor segíts neki. Mást sajnos nem tudsz tenni. Kényszeríteni nem tudod, hogy szokjon le róla, hiszen felnőtt ember...:(:(

2011. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk ez komolyabban olyan 2 éve kezdődött.

Azt vettük észre anyámon,hogy megváltozik a viselkedése,a beszéde,hangulata.

Úgy dolgozik,hogy egyik nap 12 óra,másik nap itthon van.És minden 2.hétvégén.

Amikor dolgozik és este haza jön akkor nem volt vele semmi baj.De amikor itthon volt megváltozott.Hirtelen hangulatváltozások,egyik percben nevetgél,utána pedig kiabál.Egy darabig nem is sejtettem,hogy az alkohol áll a háttérben,mert láttam sokszor ittas embereket,de nem így viselkedtek,azt hittem,hogy megőrül vagy ilyesmi,vagy vmi pszichés baj van nála.

Aztán megtaláltuk itt-ott eldugva a piát.

De ha belegondolok ez már nagyon régen kezdődhetett,van egy emlékem,kb 6 évvel ezelőttről,amikor ugyanígy viselkedett,de akkor még nem volt ilyen gyakori,ezért is nem volt furcsa,gondoltam rossz napja van,vagy ilyesmi.

Idővel egyre rosszabb,többet iszik.Mostmár megfigyeltem,hogy van amikor a melós napján,12 óra munka után,kb 2 óra alatt úgy leissza magát,mint máskor egész nap alatt.Gondolom dönti magába olyankor.

Azt olvastam,hogy idővel egyre több mennyiség kell az alkoholistáknak,hogy elérják azt ugyanazt az állapotot.


Amúgy apám is iszik elég gyakran,de rajta más hatások figyelhetők meg,inkább bealszik,de a viselkedésében nem figylehetők meg nagyon változások.

Az a baj,hogy még most sem ismeri be,hogy alkoholista,ha ezt mondod rá,akkor emgsértődik és letagadja.


Amúgy gondok vannak a szüleim között.

Szerintem anyám azért kezdett el inni,mert apám nem foglalkozott eleget vele meg a családi dolgokkal,csak a pénzt leadja típus,és ezért kedhette el.

Apám meg azért mert folyton ezt mondja neki.

Nem tudom lesz e ebből kiút valaha.

2013. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!