Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kérdezik meg mindig,...

Miért kérdezik meg mindig, hogy "hova teszem" addig a gyereket?

Figyelt kérdés
Szóval az volt, hogy amikor a fiam született, anyukámmal laktunk egy évig még. Amikor elköltöztünk, a rokonság meg az ismerősök rögtön azt kérdezték, hogy na jó, de akkor ki fog rá vigyázni. Mintha addig nem én vigyáztam volna rá, hát utána is otthon voltam vele egy évig még GYED-en. Aztán amikor két éves lett, elkezdtem egy egyetemet, rögtön jött a kérdés, hova teszem, amíg iskolában vagyok. Miért mások hova teszik, amíg dolgoznak/tanulnak? Nyilván bölcsibe, ahogy a többi gyerek is oda jár. Aztán jött az, hogy mi lesz vele, ha majd dolgozom. Illetve szóba jött, hogy majd külföldre megyünk, mert ott jobb állást kapok ugyan ezzel a végzettséggel, na akkor kaptam a legtöbb ilyen kérdést. De miért lenne olyan hihetetlen, hogy nem őrzöm otthon 18 éves koráig? Más szülők is dolgoznak, sőt, a szüleim, nagyszüleim is mindig dolgoztak, ők is "tették valahova" a gyerekeiket, akkor miért hihetetlen, hogy én is biztosítok neki megfelelő felügyeletet, amíg tanulok, dolgozom?
2011. febr. 21. 06:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Mert sok ember k.csög.Jaj én is hányszor megkaptam a lenézést pl.nem rég.A kislányomnak hörghurutja volt (5 hós)volt akkor plussz torok és középfülgyulladás.A fiu oviba de délbe hozom el .Ilyen sorházban lakunk és a közvetlen szomszédom egy néni aki imádja a gyerekeimet akár az unokáit.Szakadt a hó fagyok voltak a kislány aludt nem volt szívem meg bolygatni és áthívtam a szomszéd nénit hogy arra a húsz percre jöjjön át a kislányhoz mert nem viszem ilyen időbe plussz alszik.Van a szomszédunkban egy anyuka isten bocsássa meg a szavaimat de a fia már most egy anyámasszony katonája egész nap nem főz nem takarít nem megy még el szinte wc-re se mert ő a gyerek mellett kell hogy lenyen.Na puff.Az én fiam rengetegszer volt át az említett néninél és nem azért mert nem akartam vele foglalkozni hanem mert imádták és játszani ment át.Na ettől a szomszédtól meg kaptam másnap amikor beszélgettünk hogy ő nem hagyja egy percre se a gyerekét.
2011. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Ja és hétvégén főz esetleg egy paprikás krumplit és 3-4 napig azt eszik mert nincs ideje főzni mert a gyerek és sokszor romlottat visz az ura be a melóhelyre.Biztos mert a párom vállalkozó és a srác nála dolgozik,és a multkori rizses hús is romlott volt amit a szerencsétlen bevitt magának ebédre.Vagy én most rossz anya vagyok mert a gyerekemet nem zárom be egész nap a lakásba?Vagy mert nyáron a gyerek szinte egész nap kinnt van a zárt udvaron mert homokozik hintázik csuszdázik???Nem lóg a nyakamba egész nap?Ja és az anyuka kihozza a gyerekét arra akét percre is amig elszív egy cigit.Na most melyik jobb beteszem a kiságyba amig elszívom a cigit vagy fogom az ölembe amig cigizek hagy ömöljön a füst a gyerekre.Hú ahogy írom a hideg ráz ettől a nőtől:D
2011. febr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos egyre több ilyen ember van, testvéremék is ilyenek. Túlságosan is óvják a gyereket, nem nagyon engedik másokhoz, nem hagyják másokra, nem is csoda, hogy a gyerek félős, alig barátkozik.

Szerintem az arany közép itt is a lényeg, nem kell átpasszolni a gyereket másnak, de néha-néha nyugodtan lehet engedni, hogy más vigyázzon rá.

2011. febr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Mert sokan azt hiszik,hogy az anyának mindig a gyerek mellett kell lennie,hogy ne sérüljön a kislelke. Azután nevelnek egy kibírhatatlan hisztis gyereket.

Nem régen olvastam egy gyermekpszichológus véleményt,arról,hogy az a jó egy kisbabának,ha már a születése után többen vannak körülötte. Már 2-3 hónaposan rá kell hagyni néha az apukára,nagymamára, 6 hónaposan már akár aludhat is a mamánál. Ez csak hasznára válik a gyereknek. Ez még nem jelenti azt,hogy az anyuka nem törődik a gyerekkel,vagy nem szereti. Csupán annyit jelent,hogy nem lesz a gyerek rabszolgája.

Ne törődj a megjegyzésekkel,te teszed jól.

2011. febr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó válaszolónak gyerekpszichológusként, röviden: teljesen igazad van.
2011. febr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Tőlem is mindig megkérdezték,hogy ki vigyáz a gyerekekre míg tanulok(2 lányom van 5 és 12 évesek),vagy dolgozok.Mindig leráztam őket azzal,hogy megoldom,mert ez az én dolgom....
2011. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Bár mondjuk ezt a kérdést sokszor teszik fel állás interjún is...
2011. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Azért kíváncsi lennék, melyik gyerekpszichológus mond ilyet. Az, amelyik szerint a rosszul alvó csecsemőt hányásig kell ordíttatni minden éjjel, mert így előbb-utóbb magától is megtanul elaludni? Mert ilyen is van. (Richard Ferber - nézd, én még a nevét is tudom).

És Kedves Gyerekpszichológus, Neked van gyereked? Ha igen, mi arról a véleményed, hogy a szoptatott csecsemők túlnyomó többsége nem fogadja el a cumisüveget, és a cici számukra az esti szertartás legfontosabb része, így amíg le nem szoknak a szopizásról (elnézést az "affektálásért, de a 'szopás' számomra mást jelent), egyszerűen képtelenség, hogy más fektesse le őket? Most valóban a gyerekem rabszolgája lennék, mert szoptatni merem? Ja, és nem, nem vagyok egy begyöpösödött anya, egyetemre járok én is, meg barátnőzni, sőt randizni is a férjemmel, a 10 hónaposom addig vígan elvan mással, de amire szüksége van, azt nem vonom meg tőle.

A Kérdezővel egyébként egyetértek, bár annyit hozzátennék, hogy nem biztos, hogy rosszindulatból kérdezik. Megvan már a gyerek helye a bölcsiben? Mert elképzelhető, hogy az egyetemre járás nem elég indok nekik a felvételéhez, mivel a dolgozó anyák gyerekeinek sem mindig jut hely. Lehet, hogy így értik a kérdést. Mondjuk én nem mennék külföldre a gyerek nélkül (nem derült ki, Te itthon hagynád-e), de tudom, itt nem ez volt a kérdés.

2011. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Tudod, ez úgy működik, hogy ha nem láncolod magad mellé, akkor nem vagy jó anya egyesek szemében. Némelyeknek felháborító, ha a gyermek megszületése után is szeretnéd valamelyest élni az életed. Nem csak anya szeretnél lenni, hanem nő és feleség is egyben. Az meg aztán végképp felháborító lehet bizonyos embereknél, hogy az első válaszoló egy szomszédra bízta a gyermekét. azt azért megjegyezném, hogy néha én is kérdezek ilyeneket. De semmi nem áll mögötte, csupán a kíváncsiság és az ötlet gyűjtés.
2011. febr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
Sziasztok,nem emlékszem arra,hogy itt bárki is azt írta volna,hogy a szopó babákat adják le éjszakára.Igenis szoptatás után az anya elmehet vásárolni miközben pl. a nagyi vigyáz a picire.Főleg influenzás időszakban.Az én férjem rengeteget dolgozik,nem mindig tudta helyettem intézni a bevásárlást.Baba nélkül kb. másfél óra alatt elintéztem mindent,simán hazaértem a következő szoptatásra,sőt a pici sokszor észre sem vette a hiányomat,mert húzta a lóbőrt.
2011. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!