Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kérdezik meg mindig,...

Miért kérdezik meg mindig, hogy "hova teszem" addig a gyereket?

Figyelt kérdés
Szóval az volt, hogy amikor a fiam született, anyukámmal laktunk egy évig még. Amikor elköltöztünk, a rokonság meg az ismerősök rögtön azt kérdezték, hogy na jó, de akkor ki fog rá vigyázni. Mintha addig nem én vigyáztam volna rá, hát utána is otthon voltam vele egy évig még GYED-en. Aztán amikor két éves lett, elkezdtem egy egyetemet, rögtön jött a kérdés, hova teszem, amíg iskolában vagyok. Miért mások hova teszik, amíg dolgoznak/tanulnak? Nyilván bölcsibe, ahogy a többi gyerek is oda jár. Aztán jött az, hogy mi lesz vele, ha majd dolgozom. Illetve szóba jött, hogy majd külföldre megyünk, mert ott jobb állást kapok ugyan ezzel a végzettséggel, na akkor kaptam a legtöbb ilyen kérdést. De miért lenne olyan hihetetlen, hogy nem őrzöm otthon 18 éves koráig? Más szülők is dolgoznak, sőt, a szüleim, nagyszüleim is mindig dolgoztak, ők is "tették valahova" a gyerekeiket, akkor miért hihetetlen, hogy én is biztosítok neki megfelelő felügyeletet, amíg tanulok, dolgozom?
2011. febr. 21. 06:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
41%
A megjegyzésem arra vonatkozott, hogy a 6 hónapos gyerek alhat a nagyinál. Persze felőlem, aki meg tudja oldani, altassa, de aki nem, az nehogy már emiatt legyen a sz@r.
2011. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
szia! Tudod, sok ember szemében bűnt követsz el ha a gyerek mellett bármit is csinálsz,pl tanulsz a főiskolán, elmész vásárolni, ott hagyod 1-2 órára az apjával, vagy a nagyival, egyesek szerint napi 24 órában a gyerek mellett kell lenned,és mégis mit képzelsz, ha foglalkozol magaddal fél órát, vagy amikor hagyod éjjel sírni több hónaposan és nem ugrassz minden percben.Sőt nagyon rossz anya vagy, ha később mikor jön a hiszti és rá ütsz a kezére,mert nem hagyja abba hiába szólsz harmadszorra, esetleg a fenekére mert nem bír magával.Semmi baja nem lesz ha Te mellette tanulsz vagy intézed a dolgod, vigyáz rá egy két órát más,nem rohansz minden sírásért oda, később meg kap a kezére vagy a fenekére, ha szép szóra már nem hallgat.Az öcsémen tapasztaltam meg ezeket, a nagy "ősanyák" akik csak a a gyerekkel vannak és lenézik a többit akinek éli az életét a gyerek mellett azoktól kapta anyukám a kedve szavakat. 31 hetes terhes vagyok, és mellette folytatom a fősulit, és biztos vagyok benne, hogy nem fog lelkisérült lenni ha elugrom egy órára otthonról, ő meg az apjával marad.
2011. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
17%

Mert irigyek.

Akik ezeket a kérdéseket felteszik, így próbálnak meg téged "lehúzni", vagy másként fogalmazva azt az érzést kelteni benned, hogy "nehogy már jól érezd magad".

Abból, hogy valakinek gyereke születik, nem az következik, hogy alárendeltje lesz a kicsinek. Minden csak szervezés kérdése.

Ne hagyd, hogy rossz érzés keletkezzen benned a terveid miatt, amik így első olvasatra egyébként a gyerek javára is válnak!

2011. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Akkor ezek szerint nem én vagyok a hülye, ha nem érzem megoldhatatlan feladatnak a gyerekem napközbeni felügyeletét. Már bölcsibe jár egy éve, szóval ez akkor volt állandó jellegű kérdés, amikor még nem járt oda. Mármint ősszel kezdte a bölcsit, én meg nyáron újságoltam nagy boldogan, hogy felvettek az egyetemre, erre mindenki nekem szegezte a kérdést, hogy hol lesz addig a gyerek. Pedig már kicsi korában beirattam, hogy biztos legyen helye két évesen. De itt nem is arról volt szó, hogy de rossz neki, hogy bölcsis lesz, hiszen pl. a külföldre költözésünk akkorra esedékes, amikor az iskolát kezdi, és arra is mindig megkérdezik, hogy hol lesz majd, amíg dolgozom. De hát ha itthon dolgoznék, akkor is iskolás lenne, szerintem egyértelmű.

Afelett már napirendre tértek, hogy ha én egyetemen vagyok, akkor a gyerek bölcsiben, de pl. lesz egy fél év szakmai gyakorlatom, erre is az volt a kérdés, hogy hol lesz addig a gyerek. Miért, hol lenne máshol, mint ahol akkor van, amikor iskolában vagyok?

Szóval ez az amit nem értek. Ha bármi változás van a felállásban, akkor mindenkinek ez a kérdése. Pedig akik kérdezik, többségében maguk is felneveltek már pár gyereket, és természetesen dolgoztak is mellette.


De valószínű tényleg arról van szó, hogy akadékoskodni akarnak.

2011. febr. 21. 10:22
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

szüleim dolgoztak, elmentek szórakozni is...ráhagytak a nagyszüleinkre minket, esetleg egy nagybácsira...és jééé...sose éreztem hiányt semmiben, tudtam és éreztem mindig is, hogy én vagyok a legfontosabb nekik és imádnak..(ill még ugye a hugom)...mégis jópárszor lepasszoltak, kiskoromba látástól vakulásig dolgoztak, mamám nevelt fel minket lényegében...de ettől ők nem rossz szülők...sőt...a legjobbak:) ja...igen..nem vagyok se önállótlan, se szobába gubbasztó nőszemély:)

22L

2011. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
én azt utálom mikor tudják h szüleimnél lakunk,és mikor elmegyek néha hétvégén szórakozni a párommal,másnap már már pletykálják a játszótéren h egyedül hagytam otthon a gyereket. Mintha anyám nem lett volna otthon
2011. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%
Felháborító,hogy ezen az oldalon milyen emberek vannak???!!!!Nem is jövök ide többet,a válaszadók 95 %-a normális és teljesen racionális választ adott,kivéve már megint azt az egy ősanyát!Simán,minden szívfájdalom nélkül kiforgatják az ember szavait.Ilyen emberek véleménye nem érdekel!
2011. febr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én is a gyermekeim mellett tanultam(az első mellett érettségiztem,a második mellett egészségügyi suliba jártam)és nem érezték hiányomat.Azt nem mondom,hogy könnyű volt,"csak"szervezés kérdése...
2011. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
sztem félreértett az a hölgy aki azt hitte az ősanya kifejezést ráértettem.Dehogy is.Sajnos nagyon sok negatív tapasztalatom volt olyan anyákkal akik felsosrolom:még csak 2 hetes terhes de már ő egy szuperanya aki mindent tud mindenkinek beszól,ha megszületik a gyerek utána semmi másról nem beszél csak a gyerekkel kapcsolatos dolgokról, magával nem foglalkozik egyátalán, de nem tudsz vele beszélgetni, mert nincs témája, feltétlen beleszól a másik életébe, ah nincs gyereke azért, ha van akkor csak ő tudhatja hogyan kell nevelni mindenki mindent rosszul csinálsz, ha ráütsz a gyerek kezére te kegyetlen vagy mert vered a gyereket, ki kell hívni a gyámügyet, ha a szomszédod és van kutyád, akkor addig hisztizik amíg meg nem kötöd vagy ajándékozod el, mert biztos veszett és kiugrik a kerítés mögül, és a gyerek allergiás lesz. Nem rólad volt szó, egy szóval sem mondtad, hogy ősanya vagy mert nem hagyod ott a pici babát aki még szokik estére a nagymamával.Akikről beszéltem egy órára sem hagyja ott az apával, meg senkivel ott ül mellette napi 24 órát, 5-6 éves koráig minimum.Az hogy valaki tanul a gyerek mellett, ez a fajta nő egyszerűen lenézi és megveti.Úgy hogy elnézést kérek, hogy félreértettél nem rólad volt szó.
2011. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia,én vagyok a felháborodó válaszoló és nem az vagyok,akire gondolsz.Én azért vagyok felháborodva,mert nézzétek meg,hogy szinten minden válaszadót lepontoztak,csak azért mert nekünk az a véleményünk,hogy néha igen is vigyázhat a gyermekeinkre az édesapjuk,vagy a nagyik.Én speckó olyan hülye vagyok,hogy a gyermekemet szopi után,alvás közben a mamára hagytam és elmentem bevásárolni,mindezt azért,hogy ne vigyem őt a göthös,beteg emberek közé.Na ez akkor nem jó,mert alvás közben biztos rosszat álmodott a gyermekem.Pont azt mondom én is,hogy annyi korlátolt agyu ember jár ide,hogy már rosszul vagyok tőlük.Igenis néha másra is lehet hagyni a gyereket.És az is felháborít,hogy a pszichológust és a gyermekkoráról író lányt is lepontozták.Nem baj,gratulálok,az ilyen emberek neveljenek,önmagukról gondoskodni nem képes,az anyjuk szoknyájába csimpaszkodó,kötődő gyerekeket!
2011. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!