Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van bennem egy olyan...

Miért van bennem egy olyan érzés, hogy le vagyok maradva a páromtól?

Figyelt kérdés

A barátom és közöttem 14 év a korkülönbség. Amikor mesél a gyerek- vagy kamaszkoráról, mindig egy furcsa érzés tör elő belőlem. Egyszerre kiszámolom, hogy hány éves voltam, és az jut eszembe, hogy hol voltam én még akkor?! Olyan jó róla kiskori képeket nézegetni, de mégis úgy érzem, le vagyok maradva tőle. Ami bizonyos értelemben igaz is, de szerintem nem kellene ennyire a szívemre venni.

Ő sokkal több mindent élt meg, több a tapasztalata. Persze néha jókat röhögünk, ha erről beszélgetünk. :)

Az is benne lehet a dologban, hogy már volt egy házassága, és én akkor még igencsak gyerek voltam, de mégis úgymond féltékeny vagyok (ami már nincs is...) szerettem volna akkor és ott lenni mellette és akkor talán minket hozott volna össze a sors (már mondta, hogy bárcsak 10 évvel ezelőtt ismert volna meg, persze nem 10 éves lennék, hanem 20)

Nagyon szeretem, ő is engem. Ez az érzés akkor tör fel bennem, ha régi képeket látok, vagy egy sztorit mesél el.

A kérdés igazából az lenne, hogy normális-e ez az érzés. 2 éve vagyunk együtt.

Leginkább azoknak a válaszát várom, akik szintén nagy korkülönbségű párkapcsolatban élnek. Köszönöm!


2011. febr. 21. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Párom és közöttem 9 év korkülönbség van. Én nagyon szeretem, amikor mesél a múltjáról:) Nekem olyan, mintha "vezetne" az életben, és örülök neki, hogy így van. Sokat számít nekem a tapasztalata is:)

Semmi ilyen lemaradás-érzetem nincs, mint amit Te leírtál. Ha neki is lett volna házassága, mint a párodnak, akkor lehet, hogy másképp gondolnám.

2011. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy barátom, elég nagy korkülönbség volt köztünk. Mesélt az egyetemi éveiről, hogy az USA-ban volt ösztöndíjjal:

- De jó lett volna, akkor te is ott vagy velem! - majd kicst elgondolkozik - illetve dehogy, cserélgethettem volna rajtad a pelenkát...

:))

2011. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj ez nagyon aranyos! :)
2011. febr. 21. 18:59
 4/7 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz én sem érzem úgy, hogy le vagyok maradva tőle bármiben is.A párom és én köztem 12 év van.Bár nálunk annyiból más a helyzet, mivel ő is elvált már 1x és én is.Személy szerint én szeretem ha a gyermekkoráról mesél.Így kiderül hogy nagyon sok közös vonásunk van több mint amit eddig hittünk és nem találkoztunk még is sok közös pont van az életünkben.Mindennek meg van az oka és a miértje , hogy miért pont most és nem akkor találkoztunk :)A sokkal több mindent élt meg ez nem feltétlen korhoz kötött ezt tapasztalatból "mondom". Nagyon szeretjük egymást és ez a lényeg :)
2011. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Danielle Steal maga is megélte a házasságot nagy korkülönbséggel, ezért sok regényének ez a témája. PL a Szárnyak c. regény egy berepülőpilóta nőről, és a "Keresztutak" , mindkettő történelmi hitelességű könyv.
2011. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a második férjemmel szinte napra pontosan egyszerre jöttünk a világra, mégis ezt éreztem amit te. Azt hiszem azért, mert nagyon szerettem...
2011. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű. Túlságosan szeretem, ezért érzem ezt.

Köszönöm a válaszokat!

A könyveket is el fogom olvasni! :)

2011. febr. 22. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!