Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szemétség...

Szerintetek is szemétség lenne? Szerintem vért kíván a helyzet!

Figyelt kérdés

Egyszer adtam kölcsön a sulis laptopom a páromnak, erre a tanára betörte a kijelzőt - nem azért mert órán használta párom azzal nem volt baj, valaki más idegesítette fel és a laptopcsapkodás tűnt neki a legjobb indulatlevezető módszernek.

Felajánlotta hogy fizeti a kárt, de a sulimban voltak olyan rendesek hogy nem kell fizetni. Cserébe feketelistára kerültem, így nem kaphatom ki otthonra a tanuláshoz és leckéhez szükséges felszereléseket (fényképező, kamera, mikrofon meg ilyesmik...).

Szóltam páromnak, hogy azért már valami kártérítést kérhetne, de a tanár se pénzt, se egy táblacsokit nem hajlandó adni.

Úgy döntöttem ultimátumot kötök. Egy hetük van lerendezni, vagy megy a megható levél az igazgatóhoz.

Fél évet vártam erre a teljesen új és tökjó laptopra, erre tudjátok mennyit használtam? 1.5 hónapot!

Ti nem lennétek idegesek a helyemben??


2011. febr. 21. 23:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, az "is" azért került a kérdésbe, mert párom szerint ez szemét dolog lenne, és hagyjam a fenébe az egészet
2011. febr. 21. 23:09
 2/16 emlya ***** válasza:
6%

Iagaza van!!!! Felejtd el, majd az élettől visszakapod valami módon!!! (Tapasztalatból mondom)

És hidd el nem ér annyit. Lehet, hogy te járnál rosszul.

2011. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem lenne szemétség. Én már aznap mentem volna az igazgatóhoz. Ha az sem jön be, akkor betörtem volna a szélvédőjét. Hogy képzel már ilyet?

Na most felhúztam magam.....

2011. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

100% hogy a tanár verte be? lehet a párod leejtette, vagy akármi és ráfogta a tanárra, és ezért nem akarja hogy írj neki.

na de a kérdésre visszatérve, én tuti írnék neki, hogy fizesse ki, és akkor vennék egy laptopot, mert gondolom szükséged van rá a tanuláshoz.

2011. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
ha jól értem, akkor az iskolád adta neked a gépet. tehát "ajándék" gép. a barátodnak pedig odaadtad a munkaeszközödet? értem én, h jó szándék, de hová tetted az eszed? nem a házidogáját gépelte, hanem ott cipelte körbe a városon a te munkaeszközödet... nem szemétség szólni, ha a tanár törte be, akkor fizesse is meg az árát... neked meg legyen több eszed legközelebb...
2011. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
En ezt nem egeszen ertem. Ezek szerint nem a te tulajdonod volt a laptop, hanem az iskolade, csak kiadtak neked, mikor kellett vagy mi van? Nem fejtened ki bovebben ez, hogy lehessen rola velemenyt irni es nehogy felre ertsuk?
2011. febr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked kéne beszélni azzal a bizonyos tanárral és elmondani neki, hogy ráadásul sulis laptop, kéne a tanuláshoz, de emiatt most nem kaphatsz másikat.


Ha tényleg a tanár tette és nem hajlandó kártalanítani valahogy, mehetsz az igazgatóhoz.


Talán egy kicsit felelőtlen voltál, ugyan akkor bízol a másikban. Ki nem?

Én a barátom PDA-ját használom és viszem magammal, mert kell. Balesetek előfordulnak.


Nálunk a tanár a naplót hozzávágta az asztalhoz és a meleg kávé ráborult az osztálytársamra onnan.

2011. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A tanár tette,jóban vagyok az osztállyal, szóval szemtanúk bőven akadnak, és senki sem szereti mert ahogy látszik kicsit heves vérmérsékletű az ipse...

Egyszer majdnem eljátszotta valakivel ugyanezt, csak akkor a kijelzőt nyomogatta, és majdnem nyoma is maradt...


A laptopot szerződésesen 2 évre "kölcsöandta" az iskola, mert médiát tanulunk és nem mindenkinek van elég erős gépe a feladatokhoz (egyébként a szerződésben 110000ret írtak amit fizetni kell ha komolyabb kár történik, és az mégcsak nem is a teljes ára).

2011. febr. 22. 00:02
 9/16 A kérdező kommentje:

A kedves tanár úr nem hajlandó tárgyalni, sőt, a szerződést amit küldtem hogy nézze meg elvette a páromtól, beszkennelte, és még ő fenyegetőzik hogy felhívja az iskolát hogy én kölcsönadtam a laptopot...

Csak ugye én fizetek a sulinak úgyhogy nekem nem fognak szólni érte, ő meg akinek a suli fizet nagyobb hátrányban van :D

2011. febr. 22. 00:03
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a fair, ha kapnal uj gepet a meghatarozott szerzodesi idore, de egyebkent nem ezt nem lehet a tulajdonodnak nevezni, hisz kolcsonbe volt. A karterites helyett jobban jarnal egy uj geppel.
2011. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!