Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hat ki a gyerekek...

Hogyan hat ki a gyerekek későbbi életére, ha a szüleik házassága nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Ha a szülők verekednek egymással, mindennapos a veszekedés, esetleg alkoholizmus is van egyik részről. Van, aki ilyen családból jött, de úgy érzi, lelkileg mégis egészséges lett? Aki nem, milyen nyomokat tapasztal magán? (nem az én, hanem a szüleim házassága volt ilyen, szóval válj el-eket ne írjatok :))
2011. febr. 23. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a gyerek nem lesz nagyon normaly :S
2011. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez egyéntől függ. Barátnőm teljesen bunkóvá vált, és elég paraszt módon viselkedik sajnos, nincs tekintettel senkire:S

Viszont, egy volt osztálytársam pedig, ő azt mondta soha nem lesz belőle olyan ember, mint a szülei, és már csak azért is megmutatja nekik. Nagyon jó tanuló volt, és azóta egyetemen tanul, pedig elég szegény családból származik, de ki akar törni onnan, és lelkileg is nagyon erős

2011. febr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nagy hatasa lesz ra. Embertol fugg, hogy mennyire nagy. Az en ferjem szulei ugy valtak el, hogy sosem hallotta oket veszekedni es egyutt sem latta oket parkent soha es meg ez is nagy nyomot hagyott benne. Milyen nyomokat? A szemelyisegre hat.
2011. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Barátnőm teljesen bunkóvá vált, és elég paraszt módon viselkedik sajnos, nincs tekintettel senkire:S"


Akkor miért barátkozol vele? Csak kiváncsiságból.


Egyébként én is ilyen családban nőttem fel, többször megjártam a pszichiátriát (először 14 évesen), majdnem meghaltam, komoly személyiségzavarom lett.

Most már hála az égnek jól vagyok, szüleim házassága azóta is sz*r, de már rég nem érdekel, van egy vőlegényem, éldegélünk, karriert építünk, boldogok vagyunk.

2011. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

azért barátkozom vele, mert mindettől függetlenül, én szeretem őt. Nagyon nehéz sora volt szegénykémnek, én legalább mellette állok, és néha-néha, ha úgy látom, hogy elszalad vele a ló, rá szólok, és tudja is rögtön: "oké,oké" :)


eléggé leminősítene engem, ha beintettem volna neki: "bunkó lettél nem foglalkozom veled többet..."

2011. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen családból származom.Én egyszerüen átléptem ezen, bár nehéz volt és beletelt pár évbe de ma már kiegyensúlyozott vagyok. Tudom ez így kicsit kemény és hihetetlen de a gyermekeimnek egy boldog és mosolygós szülőre van szügsége aki erős és biztos támaszt tud adni nekik és nem egy sebeit nyalogató roncsra.
2011. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Apám alkoholista, mindig veszekedtek, apám nagykéssel kergette anyámat, megverte, velem is kiabált. 17 éves voltam, mikor végül elhagytuk anyámmal apámat és külön költöztünk. Persze nem csak apámat hibáztatom, anyámnak is volt vaj a füle mögött rendesen.

Nem igazán érzem, hogy lelkibeteg lennék. Igazából azon vagyok, hogy kitörjek ebből a családi háttérből és jobb sorom legyen, illetve hogy az én gyerekemnek (majd ha lesz) jobb sora legyen. Igazából minden amit megéltem a szüleim mellett arra volt jó, hogy tudjam mi az a szint, ahová én nem akarok eljutni. Rengeteg kudarc ér, de nem adom fel. Én mindent másképp csinálok, mint anno a szüleim.

Egyébként most 25 éves vagyok.

2011. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy csomó sebet okozott a gyermekkorom. Nekem anyám volt alkoholista, bár apám sem vetette meg az italt. Nagyon nehéz így, mert nem volt előttem semmilyen anya-minta. Most már saját családom van, két tüneményes fiam és lezártam a múltat. Mikor 18 éves lettem, elköltöztem otthonról és minden kapcsolatot megszakítottam anyámmal. Egyszerűen kitöröltem az életemből, mert részegen már láttam eleget, józan pedig nem volt többé. Időnként pokolian fáj, hogy így alakult az életem. Durván hangzik, de amíg nem ismertem meg a férjemék családját, azt se tudtam milyen a karácsony. Volt ellenben minden nap szinte véres verekedés, késsel hadonászás, jó párszor utánam jött anyám részegen az iskolába (egy ízben az aulában meztelenre is vetkőzött), kidobtak éjszaka a lakásból pizsiben mert útban voltam, stb.


Összességében rám úgy hatott, hogy homlokegyenest mást csinálok mint a szüleim. Eddig úgy néz ki, jól megy.

2011. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


8. válaszoló vagyok ennél a kérdésnél.

Nem vagyok "nemnormális", de lelki sebeim maradtak. :(

2011. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy olyasmi selejt lesz mint mondjuk én és esélye nem lesz az élet semmilyen területén, vagy sikeres jövője lesz távol szülőktől.

21F

2011. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!