Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre elkeseredettebb vagyok!...

Egyre elkeseredettebb vagyok! Anyukámnak sincs normális munkája? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sokan mondják h felesleges továbbtanulni,mert ma már azzal sem érek többet.


Szerintetek érdemes továbbtanulni(felsőfokon)? Van itt olyan aki érettségivel talált munkát?


2011. febr. 24. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem elég az érettségi ha megteheted tanulj tovább bár diplomásból is rengeteg a munkanélküli valamilyen mérnöknek tanulj azzokat nagyon keresik
2011. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen érdemes, minden a maga idejében legyen meg, aztán s sors eldönti. Ha van lehetőség akkor mindent tanulj.
2011. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Olyan szakra felesleges jelentkezni, amit ha elvégzel, utána mehetsz vele a munkaügyi központba. Jelenleg nagyon keresik a mérnököket, azokat akik felsőfokon beszélnek idegen nyelveket, és az informatikusokat, programozókat.
2011. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes.
2011. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
tanulj nyelveket, csak az a fontos
2011. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érettségi után egy okj-s képzés (amíg ugye ingyenes) Utána meg fősuli/egyetem. Persze ott sem mindegy milyen szakra mész, de nézelődj, hogy melyek azok a szakmák amiket jobban keresnek. Mert pl nagyon sokan mennek pl kommunikáció, meg turizmus stb szakokra ami biztos jó stb., de nem hinném, hogy ennyi ember el is fog ezzel helyezkedni.

A másik pedig, hogy a nyelvtudás nagyon kell.

Én így csinálom jelenleg, mert az, hogy érettségim van azzal kb semmire sem megyek. Elmehetek egy gyárba 60ezerért 3-4 műszakba...kb. ennyire elég legalábbis felénk.

2011. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább, de gondosan válogasd meg, hogy milyen szakon!
2011. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes,ha van rá lehetőséged.Csak tényleg gondold át,milyen szakra mész,mi érdekel.De ha nincs is felsőfokúd,egy társalgási színtű nyelvtudást mindenképpen érj el!!Fontos!!!
2011. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább, ha megteheted és a nyelvekben is igazuk van az előttem szólóknak.. Közben pedig dolgozhatsz is.. Tudom nem könnyű, de én is dolgozom az egyetem mellett.. Ki lehet bírni, kicsit nehéz, de ha végre meg van a diploma(valami olyan, amivel el is lehet helyezkedni), az már feledteti is mennyit küzdöttél előtte...
2011. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes tovább tanulni. Most lehet pl. CNC-seket keresnek, de mire te végeznél (ha érdekel is) már totál telt ház lesz.

Szóval tanuld ki magad azzá, amihez kedved van, amit szeretsz csinálni. Az biztos, hogy egyre kevesebb, és aztán majd egyre keresettebb lesz a jól képzett szakember.

Amúgy most minden területen nehéz elhelyezkedni, tudhatsz bármit, bármilyen jól. Sajnos most ilyen világot élünk, de idővel majdcsak javul a helyzet.

Az is jó dolog, ha több nyelvet ismersz és jól, bár ma még ez sem biztosíték. Férjem 5 nyelven is beszél, de mégis 2,5 éve kb., hogy munkanélküli.

2011. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!