Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklés, de hogyan? Folyt.

Öröklés, de hogyan? Folyt.

Figyelt kérdés

Örökölheti e a párom 2 gyereke az én saját nevemen levő ingatlanomat?Házasok vagyunk, nekem nincs sajnos gyerekem.

Léphetnek e fel követeléssel, ha esetleg vmelyikünk meghal?

Az ingatlant nemrég vettük, tehát a házasság alatt,kizárólag az én saját pénzemből+ a régi ingatlanom árából.

Amúgy a gyerekek (23,ill.29 évesek) ránk se hederítenek.

50/N


2011. febr. 25. 09:17
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Igen, látom előbb utóbb le kell papirozni.Nem az a gond, ha én megyek el előbb, mert akkor nekem már édesmindegy lesz...de ha ő,neogy már a gyerekei kitegyenek a saját lakásomból!

Válaszolva előző kérdezőnek: Élő rokonom jelenleg a szüleim.

2011. febr. 25. 09:34
 12/42 anonim ***** válasza:
De felesleges a végrendelet! Ha a te neveden van az ingatlan, akkor ahhoz "semmi" köze a férjednek, még ha a házasságotok alatt is szerezted! A gyerekeinek meg pláne!
2011. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Oké,köszi a válaszokat.!Azért alkalmasint utánajárok, nehogy pofára essek.
2011. febr. 25. 09:43
 14/42 anonim ***** válasza:
Nagy hülyeséget írtok, a házasság alatt szerzett vagyon IGENIS KÖZÖS!!!
2011. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy nem örökölhetik. Ha a lakás amit eladott a házasság előtt is megvolt akkor az külön vagyon. Nem lényeg hogy eladta és beleforgatta egy másik ingatlanba, mert azon érték erejéig nem közös. Mit takar az hogy "saját pénz"? Ha már az a pénz megvolt a házasság előtt akkor az kizárólag az Öné! Hiszen azt még nem közösen szerezték, így azt sem örökölhetik. Más kérdés hogy ezt azért valahogy bizonyítani is kell.(Pl: házasság előtti dátumú számlakivonat, takarékbetétkönyv stb.)
2011. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%
De ha a tulajdoni lapon az ő neve áll, akkor nem az! Ha az adásvételin az ő neve van, akkor nem az!
2011. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%

Csak hogy érthetőbb legyen! Ha én/mi a házasságom alatt veszek mondjuk egy kocsit, aminek én leszek a tulajdonosa papíron, akkor az az enyém lesz. Attól függetlenül, hogy mondjuk a férjem vette nekem! Utána mondjuk válásnál ő bizonyítgathatja, hogy az ő pénzéből (is) lett a kocsi véve, tök mindegy, hiszen "elkövette" azt a hibát, hogy az én nevemre íratta a kocsit!

Máshogy nem tudom elmagyarázni!

2011. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
73%
Akárki nevén van, ha a házasság alatt szerezték, akkor KÖZÖS!!!
2011. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

9:44


tegezz nyugodtan, nem vagyok azért még annyira öreg:)

Szóval igen, az ingatlan, amit eladtam megvolt a házasság előtt.Annak az árából + szülői segítséggel vettem egy újat.

Ez is a nevemen van.A párom egy fillért nem adott bele.

Tudom, nem egyszerű ez az eset,de hátha más is jár ilyen cipőben...

Egyszerűen csak azt nem szeretném, ha a párom esetleges halála után a gyerekei jönnének követelőzni.

2011. febr. 25. 09:52
 20/42 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!