Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklés, de hogyan? Folyt.

Öröklés, de hogyan? Folyt.

Figyelt kérdés

Örökölheti e a párom 2 gyereke az én saját nevemen levő ingatlanomat?Házasok vagyunk, nekem nincs sajnos gyerekem.

Léphetnek e fel követeléssel, ha esetleg vmelyikünk meghal?

Az ingatlant nemrég vettük, tehát a házasság alatt,kizárólag az én saját pénzemből+ a régi ingatlanom árából.

Amúgy a gyerekek (23,ill.29 évesek) ránk se hederítenek.

50/N


2011. febr. 25. 09:17
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

A panasznapon a kezdő ügyvédek vannak, akik a beadványokat segítenek megfogalmazni.

Szánjál 10.000.-ft egy normális ügyvédre, aki megbízható, és menj el oda tanácsért.

2011. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

A panasznapon nincsenek ügyvédek! Butaságokat azért ne beszéljünk!

De! Kérdező, ha nagyon akarsz ügyvédnek fizetni, akkor persze, menj. De a panasznapon is elmondják azt a 3 mondatot, amire kíváncsi vagy!

2011. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Amíg van egyenesági rokon (vérrokon) akár egy is addig a kérdező halála esetén ők örökölnek.Nem a férj gyerekei. Ha a férj hal meg akkor a férj gyerekei esetleg csak a közösen szerzett ingóságokból örökölhetnek. A lakásból nem!
2011. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

80%-os, te butaságokat beszélsz és még okosnak is adod elő magadat!!!


Ha a házasság alatt BÁRMIT a saját különvagyonából vett a kérdező, azt nem örökli a férje és nem is lesz a fele se az övé.

Márpedig ez a lakás a különvagyonból van: egy része a házasság ELŐTTI ingatlan vételára, másik része a szülőktől kapott AJÁNDÉK pénz (ami szintén különvagyonnak minősül és SOHA nem lesz közös).

Szóval ez az új ingatlan bizony CSAK a kérdezőé a törvény szerint és sose lesz semmi belőle a férjé. Max amit felújitásra közösen költenek...

De ezt már egy-kétszer világosan megirtuk, nem tudom, kinek mi nem érthető benne...

2011. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

"Ha a házasság alatt BÁRMIT a saját különvagyonából vett a kérdező, azt nem örökli a férje és nem is lesz a fele se az övé.

Márpedig ez a lakás a különvagyonból van: egy része a házasság ELŐTTI ingatlan vételára, másik része a szülőktől kapott AJÁNDÉK pénz (ami szintén különvagyonnak minősül és SOHA nem lesz közös).

Szóval ez az új ingatlan bizony CSAK a kérdezőé a törvény szerint és sose lesz semmi belőle a férjé. Max amit felújitásra közösen költenek..."


Na ez így jól meg van fogalmazva, nem tudok belekötni. Viszont az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezt a kérdezőnek kell bizonyítani, hogy külön vagyon az ingatlan. Nyilván úgy tudja bizonyítani, ha számlakivonatokkal igazolni tudja, hogy mikor, kitől, milyen jogcímen kapta meg azt a pénzt, amiből a lakást vette. Itt felhívnám a figyelmet arra is, hogy ugyebár ajándékozási illetéket is kellett fizetni a szülőktől kapott pénz után, na meg persze az adóbevallásban szerepeltetni. Kicsit kínos lenne, ha évek múlva a férj halálakor derülne ki, hogy elmulasztották állam bácsit kifizetni az ajándékozás kapcsán.

2011. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
ha a saját lakásodat eladtad és vettél egy másik lakást belőle, akkor ahhoz a férjednek semmi köze nincs, az a te különvagyonod...ha a férjed meghal, akkor is a te vagyonod marad, a kölykök nem öröklenek semmit a lakásodból, legfeljebb, ha végrendeletileg rájuk hagyod
2011. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi nektek a válaszokat.

Igen, sok az ellentmondás és mielőbb tisztáznom kell.Előttem irónak és nekem is uez a véleményem, de a jog(magyar!)tartohathat meglepiket!:(

Én is ugy vagyok, hogy ami az enyém, az az enyém.

Az, hogy házasságot kötöttem, még nem ok arra, hogy a férjem gyerekei lenyúljanak érdemtelenül.

Semmi bajom velük, de nem szeretnék esetlegesen földöfutóvá válni.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a választ!

2011. febr. 26. 09:55
 38/42 anonim ***** válasza:
JOGIFORUM.HU-n kérdezd meg ugyanezt, ott jogászok válaszolnak, és ugyanezt fogják mondani, hogy a lakáshoz az ég egy adta világon semmi köze a férjed kölykeinek
2011. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Az egyenesági rokonok közti ajándékozás illetékmentes jelenleg. Ha pedig régebben volt a dolog, akkor sincs gond, hiszen annak bevallási kötelezettsége 5 év alatt elévül, theát hacsak a kérdez meg nem hal 5 éven belül, már tök mindegy, hogy "elfelejtették" megfizetni az ajándékozás illetékét.

Én is vettem házat ajándékozott pénzből, nem vallottam be, nem adóztam le, de már elévült, eltelt az 5 év. Aztán ennyi. Azóta az ingatlant is eladtam... Házasság alatt...

Szóval képben vagyok az ilyenekben.

2011. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
A saját lakásod árából vett lakás továbbra is a saját lakásod marad, tehát továbbra is különvagyonod, ez tuti. Ha te halsz meg előbb a férjed örököl utánad, ő utána pedig a gyerekei, hacsak másként nem végrendelkezel. Ja és a különvagyon nem olvad bele a közös vagyonba.
2011. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!