Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek belemenne vagy ez...

Szerintetek belemenne vagy ez túl önző kérés?

Figyelt kérdés

A férjem egy elég szegény ázsiai országból származik, és itt Európában tanult és most dolgozik. Nagyon hiányzik Neki a hazája, a családja a kultúra és érzem rajta, hogy nagyon hazaakarna menni. Beszéltem is vele erről, azt mondta, h. csak a munka miatt van itt és ha nem lesz semmi ami ide kötné majd, akkor hazamegy. De jöttem én és ezért talán itt maradna. na, de én Európa egyik legjobb orvosi egyetemén tanultam és bár orvos lehetnék a legjobb kórházakban, mégis inkább az álmomat valósítanám meg. Gyermekkorom óta arról álmodom hogy egy szegény országban gyógyítom a betegeket, nem egy hiper-szuper kórházban, hanem mondjuk egy sátorban, szóval egy igen szegény helyen. Ez a hely teljesen illik a férjem hazájára. Nagy önzőség lenne megkérni a férjem, hogy költözzünk oda? Vagy hagyjak fel az álmommal?

köszönöm a válaszokat

28/N


2011. szept. 25. 20:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Ótejóég...
2011. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Mi önző abban, ami mindkettőtöknek jó lenne?
2011. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mi itt a gond. Férjuradnak hiányzik a hazája, a kultúrája, családja, te is inkább abban a közegben gyógyítanál, akkor miért nem mentek el? Mind a ketten boldogabbak lennétek ott, nem? Miért lenne önző dolog megkérdezni őt erről-mind a ketten azt szeretnétek inkább, nem?
2011. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm, nos az lenne önző dolog szerintem, hogy Ő idejött és én mondanám Neki, hogy menjünk vissza, csak azért mert nekem az az álmom, de lehet, hogy Neki itt jobb sorsa lenne, mert itt könnyebben talál munkát a szakmájában mint ott és jobban meg is fizetnék érte. Tehát itt lehetne kutató míg ott egy halász lenne.
2011. szept. 25. 20:52
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés az,hogy te ott a kultúrájukat megtudnád-e szokni? Neked nem hiányozna-e majd a magyar kultúra? Ha ott a nők helyzete más,mint nálunk,az hogyan viselnéd el?

Lenne-e ott munkahelyed? Esetleg valamelyik segély szervezetnél kellene érdeklődnöd.

Gondold végig,mielőtt döntenétek.

2011. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ostobaság lenne az ő hazájába menni. Az álmod nem ér annyit,hogy létbizonytalanságban éljetek,és ő sem tudná a hivatását folytatni. Ebben az esetben önzőség a vágyad,mert a párod lehetőségeit nem veszed figyelembe.
2011. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Magadnak mondassz ellen.Azt írtad,hogy már hazament volna, ha te nem vagy. "De jöttem én és ezért talán itt maradna"

Tehát akkor most döntsd el, hogy miattad marad itt "talán", vagy a munka miatt, vagy mert otthon csak halász lehetne

2011. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép, hogy egy sátorban gyógyítanál, de mit egy szegény országban, ahol se gyógyszer, de az emberi butaság határtalan. Te ezt tudnád csinálni? Ti se élnétek jól, és a napi munkád is felemésztene.Gondold meg azért, mert csak nagyon elhivatott emberek képesek erre.
2011. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Meg lehet tudni melyik ez az ország?

Egyébként, azt nem nevezném önzőnek akinek az az álma, hogy szegény embereket gyógyítson egy szegény országban! Sőt!

2011. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szegény ország vagyunk szegényekkel. Orvosaink meg lassan nem lesznek. Orvosi fizetésből itt is éhen tudsz halni. Egyébként mi a kérdés? Ő menni akar, te is menni akarsz, ki az önző?
2011. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!