Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiváncsi az aki válaszolt?...

Kiváncsi az aki válaszolt? Csak kiírtam magamból a fejleményeket, igazából nő a páncélom és nagyon egyedül érzem magam, el vagyok keseredve.

2011. febr. 27. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne add el!


Anyósék adják el amiben élnek és költözzenek oda ahová akarnak!Azt nem várhatja el tőled a férjed,hogy anyós sógor-sógor hátán élj x év mulva.Szép is lenne.Külön családot alkottatok éljetek is úgy!


20/N

2011. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.


Érdről-mogyoródról kocsival cink bejárni de tömegközivel meg végképp.Nem szeretem a belváros annyira de inkább Liget mintsem Érd-ami jórészt szépnép lakta

Ne menny bele ebbe.


Hozzáteszem,hogy Csepelen lakok,(külső kertváros rész)Halásztelekre jártam át suliba és már oda is élet halál volt eljutni nemhogy Érdre vagy Mogyoródra főleg ha beáll a 0-ás.

2011. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak így tovább. Ne hagyd magad!
2011. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

elolvastam a hozzászólásokat is. IGAZUK VAN!!!!

El ne próbáld adni, mert nagyon megszívod. ez a tiéd, ha költözöl, nem lesz a tiéd az anyós háza, hacsak nem perkálsz a tesóknak.

Mi van ha válás lesz? hova mennél, mert ugye már akkor nem lesz SAJÁT otthonod.

Meg kell ennél jobb hely? Pest! a központ, gondolom így közelebb van az iskola, munkahely.

Ezt mind magyarázd el a férjednek. És számolja ki h mennyit buknátok?

manapság a mai világban, ha vkinek van egy saját otthona azt vétek eladni, mert kitudja mi lesz később, nembeszélve arról, h bárki a családban megbetegedhet /bár nem kívánom/ akkor, vajon az anyós kifizetné a te költségeidet? Mert nemhiszem...

az meg hogy csak úgy döntsön a férjed? hát én kiverném a balhét!!!

Szóval NEEEEEEE!!!!

2011. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Szia, és nemrég költöztem Mogyoródra anyósékhoz. Bármit csinálj, NE KÖLTÖZZ! Pár hete írták fel a nyugtatót :(
2011. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Olyan furcsa az élet, férjhez megyünk, családot alapítunk és utána idegeskedünk mások miatt. Úgy látszik nekem most jött el ez az idő.

És mondhatom szörnyű, most még az is megfordult a fejemben hogy jobb volt annak idején szingliként.

persze a gyerekeim nélkül már nem tudnék élni.

23:06. Miért költöztél és eddig hol laktatok?

2011. febr. 27. 23:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok károgni, de ez kicsit olyan, mintha a férjedék mindenáron azt akarnák elérni, hogy kirobbantsanak a "biztos csak és kizárólag a tiéd" lakásból... mintha bacná a csőrüket, hogy a tiéd, hogy mindenképp meg akarnának fosztani tőle. Ne hagyd magad. Semmiképp. És ne menj bele semmiféle hitelbe! Épp ez a lényeg, van egy jó helyen lévő, tágas szép saját lakásod és rád akarják erőszakolni, hogy költözz anyósoddal egy fedél alá, mint egy kis 19-20 éves csitri? És még hitelt is vegyél fel? Ez egy nagyon durva visszalépés! Minden normális ember azon dolgozik, hogy ebből kilépjen minél előbb és azt érje el, ami neked már megvan.


Csúnya dolog, de mondd meg a férjednek, hogy ez a te lakásod, adogassa el/ki a sajátját, te onnan egy lépést sem mész sehova, nem azért érted ezt el, hogy 40éves fejjel anyóssal egy fedél alá cuccolj!


Nem egészséges az olyan együttélés, hidd el.... Persze van akinek milyen jó, és mekkora segítség, de hát ha 100ból egynél tökéletes akkor lehet sokat mondok és téged nem fog vigasztalni, ha feladtad a TE lakásodat, és a normális életedet egy szarért.


Meg aztán majd anyósék elpatkolnak és akkor ölhetitek egymást a sógorékkal, hogy az anyósék része a testvérekre szállt, el akarja adni/be akar költözni/ki akarja magát fizettetni stb. Arra ne építs, hogy most jó fej és nem is kér most semmit.


Ne hagyd magad!

2011. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez érdekes. A ház közös lenne, de a hitelt ti vennétek fel. Ha anyós nem tudja fizetni, akkor nektek kell majd kifizetni és ha egyszer meghalnak, akkor a sógorék követelik a részüket, amibe egy fillért sem adtak. Én nem mennék bele akár mennyire szereti a férjed az anyukáját. Ha ő úgy érzi, hogy jobban szeretne vele élni, akkor engedd el, menjen, de ne add fel az eddigi nyugodt életedet.


Mi lenne, ha felvetnéd, hogy akkor a te szüleid is lakjanak veletek, sőt a testvérek is. Vegyetek egy marha nagy "farmot", mint a Dallasban volt és lakjon együtt: papa, mama, testvérek, férjek, feleségek, gyerekek...stb. Talán elgondolkodna rajta, hogy ez nem is olyan jó ötlet. Lehet, hogy anyósék csak azért találták ezt ki, mert már érzik, hogy öregszenek és kell valaki (TE), aki gondozza majd őket.


"Ha belemegyek ebbe akkor szerintem néhány év és válunk. Ha nem megyek bele akkor is? "

Ha most így áll a dolog, akkor főleg ne menj bele. Mi van, ha nem jössz ki anyósékkal? Ok, hogy elváltok, de nem hiszem, hogy eladnák a házat, kifizetni lehet, hogy nem tudnának, akkor pedig kénytelen lennél évekig velük lakni.

A férjed igazán megérthetne. Ti már egy külön család vagytok, van saját életetek.

A másik dolog: lehet, hogy most még jól kijössz az anyósékkal, de talán pár év múlva már nem. Én 15 éve vagyok a párommal együtt. 2 éve derült ki, hogy az anyósomnak milyen "eltitkolt" szenvedélye van és sajnos ez azóta is megkeseríti az életünket. Eddig mi is jól kijöttünk vele, de ma már a párom is alig bírja elviselni a saját anyját, sokszor már attól is ideges lesz, ha telefonon beszélnek. Tuti, hogy mi csak akkor vesszük magunkhoz, ha már magatehetetlen lesz és ápolásra szorul. Addig is jól jön az a 15 km-es távolság.

Ne hagyd magad!!!! Tarts ki!!!!

2011. febr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám el a lakást így semmiképp. Ha jól értem, nincs semmi olyan dolog, amivel erre rá tudnának kényszeríteni. Akkor meg mi a probléma? Férjed elég megbízhatatlannak tűnik, én tutira kiborulnék. Ki tudja, ezek után, hogy kivel mit szervezkedik úgy, hogy nem is tudsz róla?
2011. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

En nem adnam el semmi keppen, akarki veszekedne velem.

A lakas a TIED! Nincsen a garancia, hogy nem valtok el soha, akkor meg mit csinalnal? Alberletbe mennel? Na neeee.


nem olvastam vegig a valaszokat, de en igy gondolom.

2011. febr. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!