Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora hátrány egy párkapcsol...

Mekkora hátrány egy párkapcsolatban az anyagi/trs-i különbség? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy az egyik fél mondjuk jobb módú, intelligensebb családból való.

Ez így mennyire lehet probléma? Mondjuk ha még nincsen együttélésről szó. Utána gondolom nem lehet probléma,mivel közös a kassza.

De amíg mindenki otthon él,és otthonról kap pénzt,vagy nem kap,ez elég kellemetlen lehet.

Például ,ha közös programról van szó,és az egyik fél ugye hozzászokott mondjuk egy "mércéhez" ,vannak kisebb/nagyobb igényei szórakozást illetően,a másik fél meg nem engedheti meg magának,hogy drágább helyeken költsön,vagy drágább programokon vegyenek részt.

Nyilván ezt meg lehet beszélni,de kíváncsi vagyok a véleményekre!


2011. febr. 28. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

akkor lesz csak igazán gond, ha közös lenne a kassza!

ld. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó nem azt mondom, rosszul írtam. Persze nem lesz teljesen közös a kassza,de akkor már mindenkinek van jövedelme és nagyjából ugyanannyi.
2011. febr. 28. 14:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az együttélésnél fog majd csak igazán problémát okozni az anyagi és társadalmi különbség. Addig még jól el lesztek, mert nagy a szerelem, és az egyik fél majd alkalmazkodik a másokhoz. De ha teljesen más társadalmi rétegből, ennél fogva más neveltetéssel és értékrenddel kereültök össze, sajnos ez a legtöbb esetben hosszú távon megmérgezi, ellehetetleníti a kapcsolatot. ( És az intelligenciáról meg nem is beszéltünk, amire pedig utaltál. Nem fogod tudni elviselni a másikat, amikor már "felszáll a rózsaszín köd", ha komoly intelligencia-beli különbségek vannak köztetek!)
2011. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet. A páromnak lakása, vagyona, kocsija van, nekem meg diákhitelem. Nagyon jól elvagyunk, ő egyáltalán nincs oda azzal, hogy milyen gazdag én meg milyen csóró vagyok. Mondtam neki, hogy szívesen írok alá házassági szerződést is, de azt mondta, hogy szó sem lehet róla.
2011. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Amikor megismertem a páromat, akkor volt különbség. Én vagyok az idősebb és a férfi, tehát az anyagi és a társadalmi különbségek miatt előítélet nem volt bennem. Akkor én tag voltam egy nagyon jól menő családi cégben, nem volt hitelem, volt sportkocsim stb. A párom családja anyagilag szerényebb körülmények között élt, de EZ ENGEM NEM ÉRDEKELT. Nem voltak koldusok ők sem, és amit meg akartam valósítani programot, azt meg meg tudtam a magam erejéből. Amikor a párom pedig tanulóból dolgozó lett, nagyon korrekt volt és soha nem akart kihasználni.

Ami viszont a mai napig gond az a következő: szerencsére a párom messze esett a fájától, de az anyja nem képes felnőttként gondolkodni, egyre jobban el van adósodva a páromat is belevitte egy nagyon hátrányos hitelügyletbe és soha semmiért nem akarja vállalni a felelősséget, mindig mindenki szemét és nem segít rajta senki. Csakhogy a párommal fizettet egy olyan hitel felét, amiből a párom kb az ötödét használta fel, a 4/5-öt anyóség cseszték el és mégis 50/50-ben fizettetik a párommal. Az öccse egy köztörvényes bűnöző, sok rendőrségi üggyel és lóg egész nap. Az anyósom túl az anyagi fegyelmezetlenségen még elég közönséges is. Egyszer kerti partit rendeztem és úgy berúgott és kötekedett a lányával, hogy majdnem elzavartam. Amíg mi a vállalkozást építettük, tárgyalásról jöttem meg, addig anyós meg a rendőrségről hozta ki az öcsköst, mert megint részegen randalírozott.

Tehát ezek a különbségek. A párom szerencsére kilóg a sorból.

2011. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 napietus ***** válasza:
én úgy látom, hogy a társadalmi különbségek sokkal nagyobb problémákat tudnak okozni, mint az anyagiak. nálunk pl. a férjemék sokkal gazdagabbak nálunk. mi sem voltunk szegények, de kifejezetten gazdagok sem. szóval az anyagi különbség negy volt, de ez nem okozott gondot, mert a testvéreimmel együtt jó nevelést kaptunk, ezért magabiztosan tudok viselkedni akármilyen társaságban. amit valaki írt, azok a társadalmi különbségek szerintem sokkal nehezebben áthidalhatók.
2011. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 éve élünk együtt, én 28N dolgozom, ő 26F még tanul, érdekelni nem érdekel, hogy neki semmilyen jövedelme nincs (családja csak kérni szokott tőlünk, adni nem szokotak neki), egyedül olyankor volt problémás a dolog amikor én kapartam, hogy meglegyen albérletre, számlákra, kajára stb ő meg haverokat elhívott sörözni s állta is a számlát :)) Ez az elején sokszor fordult elő, de leültettem s elmagyaráztam, hogy mire van és mire nincs pénzünk, ha úgy van pénzünk akkor ok, hívja őket, de ha látja, hogy kapargatok akkor ő is húzza meg magát.
2011. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a helyzet! A szüleim nagyon jó módúak! Házat, kocsit stb. kaptunk. A párom szülei sem élnek rosszul, de közel sem olyan jól, mint anyuék! Az elején persze, mint minden normális férfit irtóra zavarta. Ezt meg is értettem. De megbeszéltem vele,hogy ez egy ajándék, egy óriási szerencse és nem utasíthatjuk vissza és soha senki nem várja el,hogy ő is ennyit "tegyen" le az asztalra. Nyilván a szüleit is zavarta, de mint szülők megértették, hogy az a normális, ha ember a gyerekeinek adja, amit tud. Az én szüleim többet tudnak.

Most már elfogadta a férjem. Főleg, hogy ő kb. a kétszeresét keresni az enyémnek. Így talán kicsit kompenzálódik a dolog!

Abból volt még feszültség az elején, hogy én eléggé el lettem kapatva. Amikor összekerültünk ő persze próbált spórolásra bírni. Amit a szüleim sem bántak!:) Egész jól megtanultam spórolni és nem már nem költök felesleges dolgokra. Na jó, néha megbotlom, de csak a normális keretek között!:)

2011. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Társadalmi különbség meg inkább a párom javára volt/van. Jogász szülők, nívós baráti kör stb. Apu egyszeri kétkezi emberből lett üzletember (már amennyire annak lehet nevezni), szóval ők "egyszerűbb" emberek!

2011. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

a csóróbb emberek nem feltétlenül primitívek vagy műveletlenek.

a párom elég szerény körülmények közt nőtt fel, a lakásukra sosem költöttek kb egy fillért sem, inkább utaztak, kulturális programokra jártak.

az én családom valamivel jobb módú, de a sok munka miatt sajnos nem maradt idő az utazgatásra, ellenben a környezetünkre mindig is igényesek voltunk.


ez sajnos kiütközik néha, de mivel mindketten értelmes emberek vagyunk, el tudjuk magyarázni a másiknak, hogy mi az amin jó lenne változtatni.


a párom szerencsére nagyon jól keres, mert szorgalmas, és jó egyetemről van diplomája.

a kassza nem közös, de vannak dolgok, amire együtt gyűjtünk.

2011. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!