Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől látunk egy férfit...

Mitől látunk egy férfit jóképűnek? Kire mondjuk azt, hogy tipikusan jóképű?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy furcsán tettem fel a kérdést! Azt szeretném kérdezni, hogy mi dönti el, hogy egy férfi jóképű számunkra, vagy csúnya? A szemünk? Az agyunk? A szívünk?

Mi alapján választunk?


2011. febr. 28. 14:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nagymértékben befolyásol titeket, (kb. hány %-ban) hogy az adott személy jóképű, helyes legyen?
2011. febr. 28. 14:47
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

A jóképűség jóképűség. Szép a szeme, szája, férfias az állkapcsa, sűrű haja van. A jóképűséget szerintem elsősorban a szemünk dönti el, mivel az egy külső tulajdonság.


Itt egy példa a jóképűségre:


[link]

2011. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezt így megfogalmazni...

Nekem már 12 évesen is a sötét hajú, sötét szemű pasik tetszettek. Ez most is így van.

De attól hogy valakinek sötét a haja, attól még nem feltétlenül tetszik :)


A jóképűség állítólag attól függ, hogy mennyire szimmetrikus valakinek az arca. Ez ránézésre dől el, mivel a szívünk beszélgetés nélkül nem tud dönteni :)

2011. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A szem (meg az agy) dönti el gondolom, de hogy ki mit tart jóképűnek az változó. Aztán persze ott van ha kedvelünk valakit, az rögtön jobban is fog kinézni a szemünkben (mondjuk szélsőségesen ronda embereknél gondolom nem működik ez annyira, de az átlagosaknál biztos). Egyébként meg abszolút ízlés kérdése..
2011. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Jajj nekem ez nem jóképű :D Én a nagy magas barna hajú barna szemű férfiakhoz vonzódom, akik férfiasak, szóval sármosak, nem pedig "helyesek", mint a képen.


Szerintem ez ízlés dolga, emberfüggő ki mit lát szépnek, szóval én az agyra és a szívre voksolok. Az én szememben jó humorral a nagyon rondák is gyönyörűek :)

2011. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Az én férjem dettó így néz ki, öltözködésben is ezt a stílust szereti, szerintem ez kimeríti a jóképű fogalmát:)

2011. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]



Na ők a sármos férfiak :):):) Annyira jól néznek ki, hogy majdnem könnybe lábad tőlük a szemem :D

2011. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Látod mennyire mások az ízlések? Nekem például ők a netovábbok :)


[link]

[link]

2011. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Amikor egy nő a férfiről adatokat gyűjt evolúciós kalkulátora számára, akkor elsősorban a magas tesztoszteron szint, a "jó gének" és az eltartóképesség jegyeit méri fel.

A magas tesztoszteron jegyei az arcon a kiemelkedő középarc és orr, széles járomcsont, erős, széles áll, és megnyúlt alsó arcfél. (Ez lényegében ellentéte a női arcnak!) Ehhez jön még a férfiasan erős arc- és testszőrzet. A magas tesztoszteron szint testi jegyei az erős felsőtesti izomzat, a széles váll és keskeny csípő.

[...]

Az alacsonyabb és kisebb testsúlyú férfiak sikertelenebbek a házasodásban és szaporodásban, mivel messziről "ordít róluk", hogy valami fejlődési gubanc vagy alultápláltság volt náluk gyermekkorban. Az Evolúció finnyássá tesz minket.

A szociális dominanciának, amely szintén a magas tesztoszteron szint függvénye, megannyi viselkedéses jegye van, kezdve a testtartástól, a mimikán át a farkasszemet nézésig. Az állatvilágban a domináns hím uralja a javak elosztását és biztos védelmet jelent külső-belső támadásokkal szemben. A férfi dominanciája ígéret arra, hogy képes lesz családjának nagykanállal meríteni a társadalmi húsos fazékból, s kapcsolatai révén megfelelő hátteret biztosít majd az utódok felemelkedéséhez is. A szociális dominancia a nőknél sokszor bátorságként fogalmazódik meg; a nők imádják a hősöket és a győzőket.

A jó génekre férfiaknál is a szimmetria a garancia. A nők különösen fogékonyak erre, hiszen az utódnevelésben vállalt nagyobb szerepük miatt nagyobbat kockáztatnak, ha rossz csődörre tesznek.

(Szendi Gábor)


Nekem általában nem tetszenek a tipikus jóképűnek tartott pasik, pl. az itt linkeltek sem. Jó, nem rossz, nem rossz, de nem az igazi :)

2011. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Nekem ők tetszenek:) De nem lehet megfogalmazni, hogy kinek mi a jóképű:)

2011. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!