Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Létezik olyan házasság előtti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan házasság előtti szerződés, hogy amennyiben az egyik fél megcsalja a másikat, válásnál nem kap semmit sem?

Figyelt kérdés

Egyik "nemnormális" szomszédunk mesélte, hogy a lánya és a vőlegénye ilyen szerződést kötöttek, és senki sem hitte el neki.


Milyen házasság előtti szerződések vannak (még)?


2009. márc. 8. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen. Ez egy polgárjogi szerződés, tehát azt írnak bele amit akarnak. Természetesen közös megegyezéssel, hiszen attól érvényes, hogy mindkét fél aláírja.

Az, hogy az ott szereplő dolgokat ki hogyan bizonyítja a bíróság előtt, ha perre kerül a dolog, az egy más kérdés.

2009. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen azt írsz bele amit akartok.

Pár hete volt itt egy ilyen kérdés és elég sok vitát keltett, nézd vissza itt volt a családi kapcsolatokban.


Nem kötnék ilyet soha. Ez már eleve egy bizalmatlanság, még a nomrál szerzödést megértem, mert ott csak azt akarja megvédeni mindenki ami tényleg az övé. De egy ilyen szerzödéssel simán ki lehet semmizni a másikat. Egy ilyen szezödéssel soha nem lehet békésen elválni.

ès simán alul maradhat az a fél amelyik nem csalta meg a másikat. rettentö egyszerü lenne bizonyítani hogy nem is én hanem te....

2009. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ez egy kicsit zavaros.

Mi az hogy semmit?

Pl. amit x vitt a házasságba mint külön vagyon, az visszajár.

Ami igazoltan kizárólag az ő jövedelméből származott,arra

igényt tarthat, nem lehet kizárni.

Van házassági VAGYONSZERZŐDÉS, amiben előzetesen tisztázzák, ki, mit vitt a házasságba, ill.az esetleges

közös dolgokban mi köztük az arány.

Ez egy nagyon hasznos dolog.

2009. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Már miért járna vissza automatikusan az amit a házasság előtt vagy alatt különvagyonból vásárolt.


A polgárjog szabad akarattal szabad szerződési lehetőséget biztosít. Ha a két fél azt mondja egymásnak, hogy én csak a tiéd vagyok, és ezt bizonyítom azzal, hogy aláírok egy olyan szerződést, hogy ha megcsallak, mindenem a tiéd, akkor ezt MEGTEHETEM. Ekkor tulajdonképpen feltételhez kötött ajándékozás jön létre, amely a feltétel teljesülésekor realizálódik.


Tehát létezhet olyan polgárjogi szerződés, amely a "megcsalást" nevezi meg feltételnek, és amely során az egyik fél vagyona a másikra száll.


Persze egy ilyen szerződést elég rendesen "le kell fektetni", és be kell biztosítani.

2009. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm.

Egyrészt tényleg bizalmatlanság, másrészt ha meg olyan biztos valaki a dolgában, hogy igen, ő tényleg hűséges, nem fogja megcsalni a párját, akkor nincs mitől tartania.

Csak magamból indulok ki, ha megcsalna a férjem, és megtudnám kivel, és esetleg nem én adom be a válópert, hanem a férjem, a hölgy egy kisebb összegért cserébe biztosan bevallaná, hogy igen, vele volt a férjem.

Bár ha én férjhez megyek, akkor a saját befektett pénzemet nem fogom odaadni. Ha pl. enyém a lakás, az autó, nem fogja megkapni a kocsit csak azért mert 50-50%-ban osztozunk.

2009. márc. 8. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
ez tényleg nemnormális, szerintem költözz nehogy rád ragadjon.(lehet hogy baloldali szavazó!!!)akkor meg még vaszélyesebb
2009. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

én erre a köv szorit hoztam fel.


Mi van akkor HA


A férj megcsalja az asszonyt. Kiderül bevalja az asszony elött. Az asszony azt mondja "na akkor válunk enyém minden" Erre a férj "de gondold meg jól, szeretném ha nem tartanánk magunkat a szerzödéshez, mert ugye téged évekig eltartottalak, ezt szinte minden amúgy is az enyém" erre asszony "de hogy is te csaltál meg enyém minden"

ekkor a feldühödött férj fogja magát és keres egy emberkét aki eljátsz azt hogy a feleséggel kufircolt, stb... Vagy esetleg elhoz egy 2 éves sztorit mikor a feleség egy barátjával egy szórakozó helyen együtt táncoltak csak. vagy ilyesmit, a felböszített férj aki sok sok pénzt tett bele ebbben az esetben a feleség ellen fogja fordítani a szerzödést és aki jól akart járni fog pórul járni.


èn soha nem irnék ilyet alá. Olyat bármikor ha válunk mindenki viszi amit hozott. De a válásunknál nekünk nem volt ebböl vita, pedig semmilyen szerzödés nem volt.

2009. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Magyarországon erről még nem hallottam, de amerikában néhány államban van ilyen, ha a házastárs bizonyítani tudja, hogy a kapcsolat a másik hibájából ment tönkre /megcsalta/ akkor "mindent" a megcsalt visz.
2009. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de visszakérdezek:

Létezik házasság házassági szerződéssel?


Mármint olyan, ami nem csak papíron létezik, hanem valódi, igaz és nem álszent?

2009. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!