Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy évnyi házasság után közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy évnyi házasság után közös tulajdonnak számít-e az a lakás amit én vásároltam? Nincs róla házassági szerződés, de minden okirattal bizonyítható.

Figyelt kérdés
Férjemmel 1 éve vagyunk házasok és most el akar válni. Nekem vagy egy lakásom amit a házasság elött vettem, és van egy gyermekem aki nem közös. Ugye nem kell feleznem a lakáson? Bár sajnos erről nem készült házassági szerződés, de minden formában bizonyítható. Valamint kérhetek-e asszonytartást, mert a házon hitel van és nem akkora a keresetem hogy fenn tudjam tartani magunkat is és a házat is?
2009. júl. 18. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok jogász,de ha a lakás már a házasság előtt is a te neveden volt,akkor nem lesz közös tulajdon.Tudtommal asszonytartást nem fognak megítélni,különösen,ha van saját jövedelmed.De pofátlanság is lenne Tőled azért pénzt kérni a férjedtől,hogy fiad meg a Te lakásod hitelét Ő fizesse!
2009. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a lakás ami a házasság előtt a tied volt, vagy a házasság fennállása alatt kaptad ajándékba vagy örökölted nem lesz soha közös vagyon. Nincs olyan, hogy x év házasság után közös lesz, illetve ez házassági szerződés nélkül is a Te külön vagyonodnak számít. 15 év házasság után lehetnek közösek bizonyos dolgok, de ingatlan akkor sem. (Ha pl. valaki hoz egy bútort a házasságba amit később eladtok és az árán vásároltok másikat. Ez a vásárolt vagyontárgy lesz közös 15 év házasság után)

Ha a házasság fennállása alatt a Te lakásodban laktatok, akkor a férj kérhet azért pénzt, mert a keresetében a házasság alatt hozzájárult a Te vagyonod fenntartásához.

Az asszonytartást manapság házastársi tartásnak hívják.

Akkor szokták megítélni, ha valaki önhibáján kívül nem tud dolgozni, vagy eltartani magát. Számomra jogilag nem igazán értelmezhető, hogy a volt férj anyagilag hozzájáruljon a Te vagyonod fenntartásához.

2009. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A lakás különvagyonodnak számít, asszonytartást pedig megítélni BIZTOS, hogy nem fognak. Pláne nem olyan indokra, hogy a te különvagyonodban lévő ingatlant fenn kell tartani...
2009. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem ..:)
2009. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem kell felezned, de miért kérnél a te neveden lévő házra hitelt tőle? Ne haragudj, de ki olyan hülye, hogy egy őt nem érintő ingatlanra fizet hitelt?
2009. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy most írok, és látom, hogy tíz éve kiírt kérdés ez is. Viszont nem tudom, hogy te ezt akkoriban hogy gondoltad, hogy majd még asszonytartást is kapsz majd, meg hogy majd ő fizeti majd a te lakásod hitelét is ha válásra kerül a sor egy olyan ingatlanra, amiben nem kakik benne, miután gondolom anno kiraktad, és amihez valóban semmi köze, és nincs is oda bejelentve. Na erre most is azt mondom, hogy gusztustalan dolog arra pénzt kérni tőle, hogy fenntartsa a lakásodat főleg úgy, hogy nem is lakik benne viszont ha gyerektartásról van szó, akkor az már egy másik véglet. Viszont amitől még egyenesen hánynom kell az az, mikor szinte minden esetben a férjnek kell költöznie, ha a házasság, vagy a párkapcsolat megromlik most mindegy, hogy ki miatt romlott meg a nő házából az biztos, de van hogy még a közösből is a férjnek kell elköltözni esetleg egy vélt megcsalás miatt és amit még egyenesen gusztustalan hozzáállásnak tartok most a gyerek érdekeire tekintettel egy nő részéről na ezzel takarózni meg egyenesen gyomorforgató és ezt még az asszony ki is használja a helyzetet, hogy neki ítélik a gyerek felügyeleti jogát használja fel arra, hogy az ingatlanban maradhasson ugyebár ami csak fele arányban a tulajdona. Viszont olyan eset is van, mikor a férjnek még a kizárólagos saját lakásából is neki kell kiköltöznie mondván a gyerekfelügyeleti jog na ez is egyenesen a belem, a gyomrom kifordul annyira gusztustalan hozzáállásnak tartom ezt is.


(FFi@&y082).

2019. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!