Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon megszóltak érte?

Vajon megszóltak érte?

Figyelt kérdés

Édesapám 2éve meghalt. Én mondtam anyunak, hogy nem szeretném őt megnézni a temetésen, biztosan elájultam volna. Azt mondta semmi baj, mert, legalább a szép emlékek jutnak majd róla eszembe, ha megnézném, akkor rögtön az a kép ugrana be róla először, ahogyan ott fekszik.

Erre én mit csináltam: mikor felnyitották a koporsót, egy az egyben elfordultam, konkrétan hátat fordítottam (neki!) és csak zokogtam.

Előttem állt egy távolibb rokon, aki nézte őt és mondogatta a fejét rázva: "Istenem, Istenem" Én meg rászóltam, hogy "Könyörgöm tessék már csendben maradni"


Azóta is ezen gondolkozom, hogy vajon megszólt-e ezért valaki, mert elfordultam, vagy apa haragszik-e rám érte!?:'(

Hiába kérdezném meg a családot, úgyis azt mondanák, hogy: "neem, neeem"

Ezért kérdezlek titeket, ti mit szóltatok volna, ha a halott lánya elfordul?


23L


2011. márc. 1. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

először is részvétem...


én semmit nemszólnék. nekem még szerencsére élnek a szüleim, de én sem tudnám megnézni a koporsóban őket, hú nagyon rossz lenne. én úgy akarok majd rájuk emlékezni, hogy éltek és mosolyogtak. teljesen normális reakció volt tőled, hogy nem akarod úgy látni apud. ne foglalkozz azzal ha valaki ezt rossz szemmel nézi. apud meg nem haragszik rád, ebben biztos lehetsz. :)

2011. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen de egyszerűen csinálhattam volna azt, hogy félre nézek (bár akkor lehet, hogy nem bírtam volna ki, és odapillantok)

nem azt, hogy elfordulok:(

2011. márc. 1. 22:32
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem...egy cipőben járunk nekem 4 éve halt meg.Szerintem ne rágódj ilyeneken mert lelkileg aláásod magad...miért szóltak volna megérte?Te nem azért fordultál el mert nem szeretted őt hanem azért mert rossz volt ott látnod.És ezért senki nem róhat meg te tudod mit érzel.A részvétnyilvánítás nem a képmutatásban rejlik.Belül dől el minden...És senki nem tudhatja milyen helyretenni egy szülő halálát csak az aki ezen már keresztül ment!Senki véleményével ne foglalkozz és ne emészd magad!
2011. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Részvétem kedves második, és köszönöm neked is!

Csak vannak elég érdekes egyedek a családban, akikből kinézem, olyan rongyrázós típusok. Játszották ott magukat a temetésen is, összeborulva sírtak, bezzeg ameddig élt apa, le sem tojták mi van vele!

2011. márc. 1. 22:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
jogod van úgy gyászolni, ahogy szeretnél. őszintén sajnálom, h elvesztetted apukádat. pl én sem látom a nyitott koporsó értelmét. szerintem sokaknak riasztó:S
2011. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sz12 ***** válasza:
100%

Részvétem!

Egyetértek az előttem szólókkal. És édesanyádnak teljes mértékben igaza van, hogy így majd a szép emlékek jutnak majd róla eszedbe.

És apukád tuti, hogy nem haragszik, hiszen Ő is biztosan azt szeretné, hogy a jókra emlékezz!

2011. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy senki nem szólt meg érte,még csak rosszat sem gondolt rólad. Mégpedig azért merem ezt kijelenteni, mert az emberek többsége vesztette már el szerettét, és ők tudják hogy ez milyen érzés. Az egy teljesen természetes reakció,hogy nem akartál odanézni, szerintem elég kevesen tették volna az ellenkezőjét a helyedben. Az emlékeidben nem "úgy" kell élnie, hanem mosolygós emberként, olyanként amilyen tényleg volt.

És ezzel mindenki tisztában van. Aki akkor hallott vagy látott téged, az sem egy "tiszteletlen" stb... lányt látott, hanem egy olyan lányt, aki elveszítette az apját. És nem megszóltak érte, hanem sajnáltak. Szóval nyugodj meg, és hidd el ezt nekem. Én is sajnálom ami történt,remélem már jobban vagy. Puszi

2011. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

igen borzalmasan riasztó. de nem volt nyitva végig, megkérdezték, hogy meg akarja-e valaki nézni őt. Kb 2 percig volt nyitva, de nekem egy órának tűnt:(

Köszi neked is!

2011. márc. 1. 22:40
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű képmutató világon élünk ennek az az oka...én csodabogárnak számítok ebben a témában is elhiheted nekem is vannak ilyen rokonaim.Én már nem emésztem emiatt magam mert igazán nincs értelme.

Én sem tudtam úgy sírni a temetésen ahogy kellett volna emiatt lehet sokan azt gondolják hogy érzéketlen vagyok...

Csak nincsenek ott velem amikor 4 év után rámtör a sírógörcs ha egyedül vagyok pedig nem most volt...Attól h sok ember előtt az ember nem tudja így kezelni az érzéseit még nem róható meg érte...én már nem is beszélek ilyen dolgokról senkivel aki kívülálló mert nem tudja átérezni egy félárva/árva gyerek érzéseit.

2011. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik, amiket írtok, komolyan!

Jobban vagyok, de ezt sosem lehet teljesen kiheverni!

Igazából, hogy úgy mondjam nem direkt fordultam el, ez jött, ahogy nyitották a koporsót reflexből fordultam.

2011. márc. 1. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!