Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat lebeszéltem a...

A páromat lebeszéltem a dobermann kutyáról, mert nem jó az gyerek mellé, kellene érezzek bűntudatot?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk gyereket, de talán 2-3-4 év múlva igen. Én szeretem a kutyákat nincs ezzel baj. Egyik nap a párom kitalálta, hogy kell neki egy dobermann. Én pedig egyből leoltottam, hogy nem, mert gyerek mellé nem való. Még nincs gyerekünk, de egyetem után szeretnénk. Ha meg most megvenné a kutyát 3-4 év múlva mit csinálna vele? Ezért inkább azt javasoltam válasszon egy kicsit család-barátabb kutyát, mint pld a német-juhász, vagy a labrador-retriever, golden-retiever. Nem arról van szó, hogy ezeket közel engedném a kisgyerekhez, de azért mégis megbízhatóbbak mint ezek a vérebek (dobermann, rottweiler)- Azóta már belement, hogy más fajtát választ (és már azokért is lelkesedik) de kicsit gondolkodom azon, hogy végül is neki régi álma volt a dobermann... Ő azt mondja semmi gond és ő is utána olvasott tényleg nem családos kutyák ezek és valóban jó döntés. Szóval akkor ne egyem magam?
2011. márc. 6. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk a szomszéd lánynak (addig a környék szépe volt) bekattant a dobbermanja és arcba harapta a lányt. Plasztikai sebész csinlt neki arcot újra....

Gyerek mellé pedig pláne nem való kutya.

2011. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

A barátnőm is doberman mellett nőt fel ,nem tudom mi bajod vele. Akit családtagot elfogad avval kennyére lehet kenni a kis dögöt. :)


Nekik ez nem okozott akkora gondot

2011. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem való, tudom is:) És egyetértek...

Meg magamból kiindulva is inkább labrador, mint dobermann...gyerek szempontjából pláne...

2011. márc. 6. 12:23
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

Hát te meg bocsáss, de h.ülye vagy! Még nincs is gyereketek, nem is terveztek egy jó darabig és a gyerek miatt ne legyen??? Egy tenyésztőtől vásárolt, jó idegrendszerű kutyával csak akkor lehet gond, ha elszúrod a nevelését, de kegyetlenül!


Bár, ahogy ezek után átgondolom, neked tényleg ne legyen kutyád, mindenki jobban jár......

2011. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Egy gyereknek bármilyen kutya közelsége jót tesz.

Egyrészt sosem fog unatkozni, másrészt a kutya megtanítja majd szeretni az állatokat.

Egy JÓL NEVELT, és nem garázda kölyökkutya tökéletes társ egy kisgyerek mellé.

Nálunk még a kölyökkutya is vigyázott az unokaöcsémre, miközben játszottak. Még akkor is elé feküdt, mikor elesett volna, hogy ne üsse be magát!

Ilyenkor elnézőek a kutyák, és vigyáznak a picire. Még azt se bánják, ha megtépi őket az apróság!

Ha pedig lány kutyát vesztek, kifejezetten elő fognak törni belőle az anyai ösztönök, és egész nap vigyázni fog a gyerekre.

Én is kutya mellett nőttem fel, a testvéreim is, és a gyerekeim is úgy fognak! :)

2011. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Azért hüly.ézni meg hülye rbancozni nem kell, gyerekek. A kérdező csak aggódik, és szeretné, ha az otthona (még ha az csak a jövő zenéje is), biztonságos lenne. Baj, hogy előre tervez és gondolkodik? Bezzeg ha nem tervezne, gondolkodna, most leszednétek róla a keresztvizet azért is.


Kérdező, valóban úgy van, hogy egy jólnevelt, jól szocializált kutya, bármilyen fajta is, nem okoz gondot. Vállaljatok nyugodtan akár dobermannt is, csak foglalkozzatok vele, hordjátok kutyasuliba, foglalkozzon vele szakember, így 3-4 év múlva sem lesz vele baj.

Ha a párod nem fogadta nehezen a javaslatod, és szívesen válaszott másik kutyát, akkor meg ne emészd magad, max mondd el neki, hogy utánakérdeztél, és kiderült, hogy a dobermann is jó. Viszont akármit választotok, mindre ugyanaz vonatkozik: neveljétek.

2011. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

Hé-hé-hé!!! Ácsi, azért nem kéne ribancozni! Milyen ordenáré stílus ez?!

A kérdezőnek sikerült a párjával kulturáltan megbeszélni, és közösen döntöttek egy másik fajta mellett. Erről szól a párkapcsolat, kompromisszumokról. Mennyivel lett volna jobb, ha a gyerek érkezése után dobják a kutyát. Mert nem egy ilyet láttam, és az tényleg felháborító! Ők próbáltak felelősen dönteni, ne az ilyen embereket támadjátok!

2011. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha azt gondolja a kérdező, hogy egy dobermann a fajtája miatt veszélyes a gyerekekre, akkor hülye, ezen nincs mit szépíteni. Eleve azt sem tudja mi az a véreb, szóval jó lenne tájékozódni mielőtt hülyeségeket ír. A dobermann őrző-védő kutya, és ha NORMÁLISAN MEG VAN NEVELVE, (teljesen mindegy milyen fajtáról van szó), nem jelent veszélyt a gyerekre... Kérdés, hogy egy ilyen hozzáállású ember tud-e kutyát nevelni. :)
2011. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

12:5o nagyon köszönöm!

Nem értem miért ér ennyi támadás...Azt meg végképp nem miért kell mocskolódni.

Oké, nekem ez a véleményem másnak meg az a dobermann-ról és egyéb vérebekről. De a kérdés nem arról szól, hogy meggyőző érveket várok a dobermann mellett.

Még átgondoljuk ezt a témát is.


Az meg aki lehülyéz tanuljon egy kis kultúrát! Mert azért vagyunk emberek, hogy gondolkodjunk mielőtt megszólalunk.


A többieknek ismét köszönet:)

2011. márc. 6. 13:13
 10/22 A kérdező kommentje:
Ja és a hozzáállásommal semmi gond nincs...kultúra azt hiszem több szorult belém, mint abba aki itt r.bancozik, meg hülyézik....nem az állatokkal és nem magával van bajom, csak dobermann-t nem szeretnék gyerek mellé. Na de eléggé eltértünk már e kérdésem lényegétől...:-S
2011. márc. 6. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!