Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat lebeszéltem a...

A páromat lebeszéltem a dobermann kutyáról, mert nem jó az gyerek mellé, kellene érezzek bűntudatot?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk gyereket, de talán 2-3-4 év múlva igen. Én szeretem a kutyákat nincs ezzel baj. Egyik nap a párom kitalálta, hogy kell neki egy dobermann. Én pedig egyből leoltottam, hogy nem, mert gyerek mellé nem való. Még nincs gyerekünk, de egyetem után szeretnénk. Ha meg most megvenné a kutyát 3-4 év múlva mit csinálna vele? Ezért inkább azt javasoltam válasszon egy kicsit család-barátabb kutyát, mint pld a német-juhász, vagy a labrador-retriever, golden-retiever. Nem arról van szó, hogy ezeket közel engedném a kisgyerekhez, de azért mégis megbízhatóbbak mint ezek a vérebek (dobermann, rottweiler)- Azóta már belement, hogy más fajtát választ (és már azokért is lelkesedik) de kicsit gondolkodom azon, hogy végül is neki régi álma volt a dobermann... Ő azt mondja semmi gond és ő is utána olvasott tényleg nem családos kutyák ezek és valóban jó döntés. Szóval akkor ne egyem magam?
2011. márc. 6. 12:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
* nem magával a dobermannal van bajom...
2011. márc. 6. 13:15
 12/22 A_PRÉDIKÁTOR válasza:
23%
Nézőpont kérdése. Amúgy igen a dobermann örzővédő kutya tipus. Másrészt ha elég szeretet kap és törődést nem bántja a gyereket v.családot.DE. Viszont benne van a pakliba hogy egyszer "bekattanhat." Jó tájékozódni mindenképpen.
2011. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
szerintem is túlaggódod a dolgot. nevelés kérdése az egész. egyébként szerintem meg abszolút semmilyen körülmények között nem hagyok gyereket egyedül kutyával. nekem pincsim van, unokahúgom két éves, nem hagyom vele egyedül. ha ezt megoldod, nem lesz gond a kutyával. egyébként a golden retrivert ajánlom, ha családbarát kutyát akarsz, de a németjuhász sem családbarátabb, mint egy roti. utánaolvastam. ha a családhoz tartozó gyerek játszik más gyerekkel, és játékból összeverekednek, rátámad a másik gyerekre, hogy megvédje a sajátját. nevelés kérdése.
2011. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
84%

Kedves kérdezo! A kutya olyan lesz, amilyen a gazdaja. Tehat nem a kutya fajtajatol fugg, hogy az megbizhato-e, gyerekbarat-e, hanem attol, hogy ti hogyan nevelitek. Ha lancra kikotitek, neha jol belerugtok mert utban van, akkor biztos hogy veszelyes lesz.


De ha szeretettel neveleitek, akkor barmilyen fajta kutya megbizhatova valik. A dobermanok tehat nem rosszabbak a labradoroknal vagy a bullterrier kutyafeleknel.


[link]

[link]

Ajanlom ezt a cikket es konyvajanlot figyelmedbe :

2011. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

köszöntem:)


Persze, természetes, hogy a gyerek nem marad együtt a kutyával egyedül...

2011. márc. 6. 16:28
 16/22 anonim ***** válasza:
36%

Átjöttek a kutyások fröcsögni meg lepontozni.

Én személy szerint nem szeretnék olyan kutyát a gyerek mellé, amelyik "bekattanHAT" akármilyen szuperjól nevelem. A szőrét sem kérem és sétálni is akkor szeretek, amikor nekem vagy a családnak van rá szüksége. De persze nem mindenkinek való kutya.

2011. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
58%

ma 19:39

Te nem akarsz kutyát. A kérdező párja meg igen. Akkor mit keresel itt?



Kedves kérdező. Úgy látom, a párod könnyen vált másik fajtára. Van időtök alaposan utána nézni a fajtáknak. Kiállításra elmenni, vagy egy kutyaiskolába egy szép tavaszi hétvégén. Ott sok fajta gazdájával tudtok beszélni. Néha még a kisgyerek is ott ücsörög a babakocsiban velük.

Beszélgetni könnyen lehet, mert a kutyás hamar megnyílik, ha kutyáról van szó.:))

2011. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

19:51-es vagyok ismét.

Amúgy a "vérebek" a világ legszelídebb kutyái. A megsebesített vad által hagyott vérnyomon elmennek a vadért, tehát a szagmunkájuk miatt nevezik őket vérebeknek.

2011. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
33%

ma 19:51

Valóban, én nem akarok kutyát, nekem nem fér össze a gyerekkel. Viszont megnyugtatnám a kérdezőt, hogy nincs egyedül az ellenérzésével.

2011. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A dobermann NEM kattanhat be,egy ideggyenge,szaporítótól vett kutya kattanhat be,de ennek semmi köze a fajtájához,ezért azért tisztázzuk...
2011. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!