Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy kis gondom. Apum nem...

Van egy kis gondom. Apum nem tud egyedül élni, de ha mindketten maradunk, akkor nem férünk el. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A helyzetem:

Babát várok és eddig párom itt élt velünk (apummal és húgommal). Így éldelégtünk 4-en, anyum már nagyon régen meghalt. Apu nem nősült újra. Van egy jó hobbija, vannak barátai nem panaszkodhat.

De húgom összejött egy pasival, és most megy a balhé, mert őt is ide akarja költöztetni, vagy ha ez nem válik be, akkor ő akar innen lelépni. De pénz nélkül? Hiszen még tanul. A srác nem fogja tudni eltartani, mert hó végén, de már közepén sincs pénze, mert az anyjáék a fizetése felét elveszik, a másikat meg elissza, eldohányozza (80 körül keres).

Remélem eddig minden érthető? Szokásom zavarosan írni. Szóljatok, ha nem értetek valamit.

Na szóval, ha ez a pasi ideköltözik, akkor a babával együtt 6-an lennénk egy 3 szobás házban. Az már nagyon sok, most néha 5-en vagyunk, de így is érzem, a zsúfoltságot.

Én nagyon szeretnék elköltözni, van is hová, hiszen páromnak is van háza, de félek, hogy apum nem fog engedni, már utalt rá. Mert ha én elmegyek, akkor nincs ki főzzön rá. A mosást meg tudja csinálni húgom is, apu mentegetőzik ő nem ért a mosógéphez, de főzni nem tud, már évek óta próbálkozom a tanításával, de semmi haszna. Semmit nem akar megjegyezni. Nem érdekli. Nem szeretném ha vajas kenyéren élne.

Megtehetném, hogy összecuccolok és elmegyek, mert igazából senkinek nem lenne beleszólása, van egy kis megtakarított pénzem, bőven nagykorú vagyok. De nagyon sajnálom apumat. Nagyon igényli a főtt ételt és a hugicám biztos, hogy nem fog neki főzni. Ő is nagy korú már, 20 éves. Be tudná osztani az idejét, hogy a főzésre és a tanulásra is jusson, mert eddig én is tanultam és még tanulok is, még is megfőztem és csináltam a házimunkát.

Lehet azt fogjátok mondani, hogy menjek. Ami jogos is, de apámmal mi lesz? Csak miatta aggódok.

Ha húgom elköltözne, ami állítása szerint neki is a legjobb lenne, akkor úgy oké. De pénz nélkül hova akar menni?


2011. márc. 7. 10:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

te nagyon naiv vagy...apádnak ingyencseléd kell, és ezért hajlandó a te családi életedet tönkre vágni


felnőtt vagy és nem költözhetsz el? apád nem akarja a TI babátokat????? nem tud magára főzni és mosni?????? + még a húgodra is te cselédkedsz állapotosan????? gondolkozz már el egy kicsit!!!!! A párodnak mi a véleménye?

2011. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
A közelbe költözés jó ötlet,ha megoldható.Amúgy majd lehet ha rájön a pasi h hugicád milyen akkor majd nem tart soká ez a kapcsolat.A pasik amugy nagyon el tudják magukat hagyni.Szomszédbol elköltözött a huszonéves lánya és iszonyat ramatyul van,lefogyott vagy 15-20 kilot(amúgy sem volt testes)és ő sem takarit meg ilyesmi.
2011. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a te életed középpontjában most már a gyermeked kell álljon. Nem kell attól még lemondania az apukádnak a segítségedről, szeretetedről, de meg kell értenie, már nem ő a legfontosabb.

Most még elvagytok ketten a pároddal egy szobában, a baba is elvan egy ideig, de mi lesz később? Ha jön a kistesó már négyen nyomorogtok egy szobában?

Édesapád nem magatehetetlen ember, aki ne tudna magáról gondoskodni, csak nem akar.

2011. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Igazából ez pro és kontra.

Nem tudom mi tévő legyek nagyon mennék, de apu. Az ő számláján is van sok jó és rossz dolog. Anyu halála után alkoholista lett, végleg csak nem rég tette le, de teljesen (pincétől a tetőig) felújította nekünk a családi házat, ami nem kevés pénzébe került, és tudta, hogy ebből viszont ő semmit nem fog látni. Mert nem az övé.

Úgy maradnék, de 6-an nem férünk el, és benne van az is, hogy nem szívesen zavarnám őket babasírással. Úgy mennék, de félek, hogy apu esetleg vissza kerül az alkoholizmusba.

2011. márc. 7. 10:35
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Hagyjátok elköltözni a húgodat,ha nem jön ki a pasival bármikor újra hazamehet.

2.Vagy...költözzetek el a pároddal,gyakran hívogasd apudat,hogy minden OK,és amikor a családod számára főzöl akkor fagyassz le neki 1-2 adagot,és hetente vidd el.

Nem azért mert apud és a húgod megérdemli,hanem azért,hogy a saját lelkiismeretedet megnyugtasd.Felnőttek,és te nem az anyjuk/feleségük vagy.Te már másnak vagy az anyja és a felesége.Két lovat nem tudsz megülni bármennyire szeretnéd...

2011. márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Párom is hasonlóan gondolkodik, mint én. Szereti az "apósát". Igazából apu is nagyon szereti, fiaként néz rá. Ritka kapcsolat van közöttük. Ő is nagyon gondolkodik, hogy mi legyen. Beszéltünk arról, hogy teszünk egy próbát. Elmegyünk pár hétre, egy hónapra vagy kettőre és meglátjuk mi történik. Én inkább arra hajlok, hogy leültetem őket és 4-en (apu, húgom, párom és én) megbeszéljük a dolgokat.
2011. márc. 7. 10:40
 17/25 A kérdező kommentje:
Két lovat, egy fenékkel... Igazad is van. Sőt legtöbben ugyanazt mondtátok igazatok van. Köszönöm szépen. Viszonzásul a segítségetekért kaptok tőlem egy zöld kezecskét. Jó volt más véleményét is meghallgatni. Tisztábban látok már.
2011. márc. 7. 10:43
 18/25 anonim ***** válasza:

De miért nem fértek el hatan? MI is 3 szobás lakásba lakunk,vagyis 2+fél,és panel.

A legnagyobb szoba tesómé és a két pici gyereké(1 és 3 évesek),a másik szobába anyum és az élettársa van,én meg vagyok a fél szobába.

Sokszor szeretnék én is költözni már,de amig tesóm nem tud elmenni dolgozni,addig nem tehetem meg h itthagyom őket a szarba,mert hiába dolgozik anya is meg az élettársa is,nem tudnák fizetni a számlákat,meg a lakáshitelt,és h kaja is mindig legyen. Kell az én fizetésem is. Hisz gyakorlatilag egy plussz családot is el kell tartani.

Ha meg a nővéred odaköltözteti a pasiját,akkor szépen nem haza ad majd a pénzéből,hanem nektek,h beszálljon a költségekbe

2011. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Húgom pasija nem fog beszállni a költségekbe ez tuti. Mikor utoljára beszélgettünk erről azt mondta, ha eljön otthonról, csak nagyon maximum 10 ezerrel tud beszállni, mert, attól az anyjáéknak oda kell adni a pénzt. Mert neki meg kell venni a saját örökségét. Na ez lehet nem igaz, ő mondta nem én találtam ki, de a lényeg, hogy ide költözne, használna mindent, enne, inna, de nem nagyon akar beadni. De nem is a pénzen van elősorban a hangsúly, hanem, hogy tényleg szűkösen lennénk, a konyha kicsi, így is egymást kerülgettük állandóan, lökdöstük véletlenül. De most oda képzelem még az etető széket, és a baby cuccokat. A fürdőbe a kádat, a tisztálkodó szerekkel, pelenkázó asztalt stb. Szűkös lesz nagyon.
2011. márc. 7. 10:58
 20/25 anonim ***** válasza:

Abba ne menj bele h nem fizet semmit. Legalább a rezsi és a számlák rá eső részét fizesse ki,a kaját meg oldja meg akkor magának. Ezt kösd ki a hugod és apukád,esetleg a srác elött is,h te nem fogsz eltartani "csak úgy" vkit aki neked senkid se. Ha nem tetszik,lehet másnak menni.

Amgy meg tudom h szükősen lennétek,de ha nagyon muszáj el lehet férni ám 6an- mi is meg tudtuk oldani. A konyhába sem egyszerre van mindig mindenki,és a fürdőben sem. Ki lehet vinni fürdetés után a baba dolgokat. Nálunk így van.

2011. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!