Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy kis gondom. Apum nem...

Van egy kis gondom. Apum nem tud egyedül élni, de ha mindketten maradunk, akkor nem férünk el. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A helyzetem:

Babát várok és eddig párom itt élt velünk (apummal és húgommal). Így éldelégtünk 4-en, anyum már nagyon régen meghalt. Apu nem nősült újra. Van egy jó hobbija, vannak barátai nem panaszkodhat.

De húgom összejött egy pasival, és most megy a balhé, mert őt is ide akarja költöztetni, vagy ha ez nem válik be, akkor ő akar innen lelépni. De pénz nélkül? Hiszen még tanul. A srác nem fogja tudni eltartani, mert hó végén, de már közepén sincs pénze, mert az anyjáék a fizetése felét elveszik, a másikat meg elissza, eldohányozza (80 körül keres).

Remélem eddig minden érthető? Szokásom zavarosan írni. Szóljatok, ha nem értetek valamit.

Na szóval, ha ez a pasi ideköltözik, akkor a babával együtt 6-an lennénk egy 3 szobás házban. Az már nagyon sok, most néha 5-en vagyunk, de így is érzem, a zsúfoltságot.

Én nagyon szeretnék elköltözni, van is hová, hiszen páromnak is van háza, de félek, hogy apum nem fog engedni, már utalt rá. Mert ha én elmegyek, akkor nincs ki főzzön rá. A mosást meg tudja csinálni húgom is, apu mentegetőzik ő nem ért a mosógéphez, de főzni nem tud, már évek óta próbálkozom a tanításával, de semmi haszna. Semmit nem akar megjegyezni. Nem érdekli. Nem szeretném ha vajas kenyéren élne.

Megtehetném, hogy összecuccolok és elmegyek, mert igazából senkinek nem lenne beleszólása, van egy kis megtakarított pénzem, bőven nagykorú vagyok. De nagyon sajnálom apumat. Nagyon igényli a főtt ételt és a hugicám biztos, hogy nem fog neki főzni. Ő is nagy korú már, 20 éves. Be tudná osztani az idejét, hogy a főzésre és a tanulásra is jusson, mert eddig én is tanultam és még tanulok is, még is megfőztem és csináltam a házimunkát.

Lehet azt fogjátok mondani, hogy menjek. Ami jogos is, de apámmal mi lesz? Csak miatta aggódok.

Ha húgom elköltözne, ami állítása szerint neki is a legjobb lenne, akkor úgy oké. De pénz nélkül hova akar menni?


2011. márc. 7. 10:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.

Egy biztos, ezt baromi önző hozzáállás apukádtól. Te a lánya vagy, mindennél fontosabb kellene legyen a te boldogságod, mi az, hogy nem enged elköltözni, mert főznöd kell? (vagy bármi más...)

A lánya vagy, akit nem saját magának hívott világra, mert a gyerekeket nem magunkért szüljük.

Visszaél a szereteteddel, meg azzal, hogy lelkiismeretes vagy, szégyellje magát. Felnőtt ember, oldja meg a problémáit. Tanuljon meg főzni vagy ha nem megy, rendeljen kaját. Nem vagy a szolgálja, nem vagy a cselédje.

Félreértés ne essék, nem arra bíztatlak, hogy legyél hálátlan és sz*rd le, hanem hogy éld a saját életedet, mert az övét nem élheted, és nem is várhatja el.

Az élet rendeje, hogy a gyerekek (midegyik!) előbb-utóbb kirepülnek. Akkor is, ha sajnálatos módon valamelyik szülő egyedül marad.

2011. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
azért nem szeretné az unokáját,mert akkor kevesebb időd jutna rá???????ez tényleg önzőség.szerintem költözzetek el,és mikor főzöl,úgy főzzél,hogy tudjál vinni apudnak is.én így csinálnám és meglenne nyugtatva a lelkiismeretem.
2011. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A fiu felejtse el h nem fizet be semmit,mi ez valamo ultramodern árvaház?Nem kell h jöjjön különféle dolgokkal h ide kell a pénz meg oda.Akkor hogy gondolta hugod hogy evvel a pasival akar együttélni.Szerintem ez a pasi nem adná oda a az egész fizetését arra h külön éljen.Szerintem üljetek le és beszéljétek meg és ne érezd gáznak felhozni a pénz kérdést.Mond el elöször a hugudnak is ezt h be kell szálnia a költségekbe,ha mákotok van ez a fiu tuti nem költözik oda,jobb neki hogy otthon élösködik az anyjáékon.Ne menjetek bele ebbe hogy ő sza.rér hu..gyér ott akar lakni,ez vicc.
2011. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom írta-e valaki, de mi lenne ha apukád veletek költözne el a párod házába? Elvégre felnevelt egy kisgyereket, még segíteni is tudna, de bármikor hazamehetne, hiszen megmaradt a háza.

Ja és a helyében a kisebbik lányomnak nem engedném meg, hogy ezt művelje, amit művel. Összeszedném a cuccait egy zsákba és viszont látásra. Akkor majd megtanulja, hogy bizony az élethez dolgozni kell és meglásd visszakönyörgi magát hozzátok és nem fogja hagyni, hogy a párja ne fizessen semmit és eligya a pénzét.

Valahogy meg kell neki mutatni mi az élet.

2011. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha a tesódnak jó úgy, hogy elmegy, akkor hagyd elmenni. Ők lennének az abszolút élősködők a kis lakásban. Se pénz beadás, se dolgozás, se ... Ha akar menni , akkor ő majd kitalálja milyen pénzből. Onnantól fog kezdeni felérni arra, hogy Ó hát ehhez pénz kell, ahhoz pedig dolgozni kell. Sok esetben a bányászbéka feneke alá kell kerülni ahhoz, hogy ráeszméljen az ember, hogy ez így nem élet, ahhoz hogy élni tudjak meg kell mozduljak.

Ti pedig maradnátok apuddal, bár igen érzelmi zsarolás szagú. Neked a saját életedet kell élned. Be kell lásd, nem tudsz olyanon segíteni aki magán sem akar, nem is a te feladatod, amíg nem a gyereked (értem itt tesód és apud). Ilyesmin gondolkozz, erősítsd magad ezen a téren, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Nagyon lelkis vagy úgy érzem semmi se jó, ha maradtok azért izgulsz, hogy sokan, és a gyerek sír, ha tesód megy miből, hova, ha apud otthagyod .... Te te vagy ne felejtsd, és nem tudsz szétszakadni. Reálisan gondolkozz. Ettől még segíthetsz a többieknek. A nem messze költözés is jó ötlet, ha már te mégy, és biztosítod apudat, hogy jöttök sokszor, sőt Ő is jöhet hozzátok, és tartsd is be az elején nagyon fontos, bár babátok lesz, de fontos, és akkor nem fog visszazülleni, ha látja betartod amit mondtál.

Sok sikert, erősítsd a kis lelked !

2011. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!