Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A névnapi megemlékezés hogy...

A névnapi megemlékezés hogy szokott nálatok működni a családban, akár a pároddal?

Figyelt kérdés
Mennyire tulajdonítotok neki nagy jelentőséget? Ilyenkor elég egy felköszöntés, süti-ha sütsz, vagy bonbon, ital stb... Vagy névnapon is nagyobb, személyesebb ajándékot szoktatok adni?
2011. márc. 7. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs nagy jelentősége. Ha éppen úgy állunk anyagilag, akkor meglepjünk magunkat, vagy egymást valami hasznos dologgal, esetleg a páromnak sütök sütit, de a többi családtaggal csak megköszöntjük egymást. A szülinapokat meg még ennyire sem tartjuk meg.
2011. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A névnapozás nálunk a családban úgy szokott menni, hogy átjönnek a rokonok, mi sütünk itthon, üditő stb... 1-2 órás vendégség, amíg gyerek voltam kaptunk pénzt vagy ajándékot, most már csak bonbont. Anyuéktól még mindig kapok ajándékot, általában amit kinézek magamnak ruhát, cipőt, vagy valami mást. A párommal konkrétabb ajándékot szoktunk egymásnak venni. Ami általába ilyen alkalomra bejön, amit én szoktam a páromnak: parfüm, felső, törcsi... ilyesmi...
2011. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

"névnapi megemlékezés"...


miért ezzel a szóval? meghalt az illető? ha pedig meghalt, akkor meg mi értelme, ha egyszer a névnap célja az illető maga?


én inkább felköszöntést javasolnék...

2011. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nem állunk úgy anyagilag, családon belül a névnapoknak pláne nem nyilvánítunk nagy jelentőséget. Ilyenkor hívjuk egymást, vagy személyesen két puszival köszöntjük a másikat. Lehetőség szerint apróbb ajándékok.

Párommal és a családjukban sütis vendéglátás van, semmi nagyobb ajándékkal. :)

Persze mi Párommal egymást azért személyesebben lepjük meg egymást, de nem úgy és annyira, mint például szülinapunkkor. :)

2011. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában húgomtól csokit kapok anyámtól meg könyveket, vagy ruhákat, vagy amit épp akarok. Túl nagy jelentősége nincsen, de ki kell használni minden alkalmat mikor ajándékot kaphatok. :)) 19L
2011. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi családunkban ennek semmi jelentősége sincsen, azt sem tudom, hogy kinek mikor van a névnapja, nem igazán foglalkoztat. Amíg kicsik voltunk anyám azt csinálta, hogy akinek névnapja volt az mondhatta meg, hogy mi legyen ebéd. Nem sokáig működött ez így, le is szoktunk róla. Szerintem a névnapnak semmi jelentősége, mert most ki az aki eldönti, hogy ennek meg ennek a névnek mikor van a napja, stb. Mit kell azon ünnepelni? Ha valakit meg akarok lepni, nem a névnapján tehetem, hanem sima szürke hétköznapon is :)
2011. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Névnapkor is összejön a család virág bonbon /max finomabb tusfürdő v sampon/ Most volt bableves füstölt hussal meg egy nagy tál fánk+ üditő.De nálunk nagy öröm ha összejövünk mert ez ritkán fordul elő csak ünnepkor A szülinap egy kicsit gazdagabb az ajándék is meg a menü is
2011. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

férjemnek pont ma van a névnapja :))) veszek neki egy tábla csokit, pici fiamnak a kezébe adom és odaküldöm neki :)))) engem nem szokott férjem megköszönteni, általában este mondom neki, hogy képzeld, ma van a névnapom mire kerek szemekkel néz rá. másnap meg hoz eg y"bocs, hogy idén is elfelejtettem" szál rózsát.


de a fiunknak nagy bulit csapunk, meghívjuk az egész családot, 20-25 ember szokott jönni mi meg jól begyűjtjük az ajándékokat ;P persze finom 3 fogásos ebéddel várjuk őket :)

szerintem a névnap az az ünnep ami a gyerekek ünnepe, szerintem nincs túl nagy jelentősége

2011. márc. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
anyáméktől mindig valami nagyobb dolgot kapok,páromtól virágot,bent a cégnél pedig én viszek sütit,ők meg adnak valamit párezer értékben (kb 10-15 ember,2-300forintokat bedob mindenki és igy mindig mindenkinek van ajándék)
2011. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!