Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekünk kell adni?

Tényleg nekünk kell adni?

Figyelt kérdés

A Kereszt szüleim 8.as ballagásomra adtak 10.000Ft-ot. Most az ő lányuk fog ballagni 8.ikból. Unokatestvérem,a minap mondta h már számolgatja mennyi pénzt fog kapni,és közbe mondta h tőlünk is 10et kap,mert anno a szülei is annyit adtak nekem.

Igen ám,de az én szüleim elváltak. Anyukámnak semmi köze az unokatestvéremékhez. Elméletileg apukámnak kéne adni neki ballagásra pénzt,hisz tulajdonképpen az ő rokona.

Mi nem tudunk össze spórolni annyi pénzt,annak idején kereszt anyukáméktól se akartuk elfogadni,de nagyon tukmálták,és hát elfogadtuk,mert legalább pár számlát fel tudtunk belőle adni.

Apukámmal nem lehet beszélni erről,h adja oda ő,v legalább szálljon be vmennyivel,mert mindig részeg és munkája sincs


2011. márc. 8. 12:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem is kötelező ajándékot adni.Én pl. volt olyan rokonom akitől nem is kaptam semmit.Egy kis apróság is jó, ha az a lány meg szerintem el van kényeztetve.Amúgy sem az alap a pénz, azt csak azért szoktak adni, h. majd az illető azt vegyen amit akar,de mondom van aki csak virágot kap.
2011. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy anno 10et kaptál tőlük, nem jelenti azt hogy nektek is ugyanannyit kell adni. Főleg, hogy gyakorlatilag nektek közötök sincs hozzájuk...

Nem mindenkinek egyforma az anyagi helyzete, örüljön annak is, ha egy ezrest kap...

2011. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Jaj szegény, majd téged is jól lehurrognak, mint engem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2011. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mond meg nyugodtan az unokatesódnak ha legközelebb felhozza a témát, hogy te sajnos nem tudsz neki adni, mert nincs rá pénzetek, és hogy esetleg apukádtól várja, hátha ő majd ad.

Nem tudsz mit csinálni, teljesen megértelek, igazából ez tényleg apukád dolga lenne.

2011. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

de nem bunkóság h ők anno pénzt adtak,mi elfogadtuk,és most meg nem tudjuk vissz adni nekik?


tegnap olvastam egy kérdést ott esküvőre adott pénzt nem tudtak visszaadni. Ez is hasonló sztori...

2011. márc. 8. 12:15
 6/23 anonim ***** válasza:

Én vagyok az "esküvős" kérdező.


Én ezt annyira nem értem!

Ha én valakinek adok valamilyen alkalomra (születésnap, ballagás, esküvő stb.) akár pénzt, akár ajándékot, akkor az nem kölcsön, hogy visszavárjam.

Ha kölcsönkér az más téma, de így??

Túl anyagias ez a világ, nem szeretem az ilyen embereket.

2011. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem, nem bunkóság. Azt ők ajándékba adták, nem kölcsön.

Különben sem kötelező ajándékot adni, én sem kaptam semmit, pedig anno én is osztogattam az ajándékokat.

2011. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha a ballagáskor lesz valami ebéd is, és oda is mentek, akkor illik pénzt adni, de ha nem, természetesen nem.
2011. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

unoka tesóm tőlünk várja a pénzt,mert csúcsmobilt akar venni,és azt mondja minden ft most sokat számít.


Rosszul érzem magam miatta,nem akarom h összevesszem velem,de a gimis ballagásomra(az jövőre4 lesz),nem is hívok meg senkit,azt tudom.

2011. márc. 8. 12:18
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, de illik visszafelé is adni!

Ebben az esetben mondjuk nem neked, hanem apukádnak kellene. De ha vele nem tudtok beszélni, akkor adjatok valami kis apróságot!

2011. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!