Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem vannak abnormál...

Csak szerintem vannak abnormálisan nevelve a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem,de amiket a gyereknevelés odalon olvasok.. Hát néha nagyokat nézek,az biztos. pl. egy évesen nem eszik semmi mást,csak anyatejet, megkell mosni és fertőtleníteni kell a kezet,mielött az egyéves gyerekhez hozzányúlnak stb. Anyukám elmondása szerint 3-4 hósan már tejbegrízt,főzelékeket ettünk, 1 évesen meg egyszál pelenkában kint homokoztunk az udvaron. Soha életemben nem volt semmi bajom.
2011. márc. 8. 13:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
A gond inkább azzal van, hogy nincsenek nevelve, fegyelmezve. A neveléshez az utóbbi is hozzá tartozna, attól még szeretheted a gyermekedet.
2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is túlzásba viszik ezt a tisztaságot ma. Némelyek Domestossal rohannak a gyerekek után.... Persze legyen alapvető tisztaság, de nem kellene mindentől túlfélteni a gyereket, utána meg nézelődni, hogy beteges.

Az a furcsa egyébként, hogy a mi generációnk is úgy nőtt fel, ahogy mi és mégis sokan ezt csinálják közülük.

2011. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Első: igazad van, mikor kiirtam a kérdést,már észrevettem a bakit :) És abban is igazad van,amit irtál.

Ja,és köszönöm mindenkienk a válaszokat

2011. márc. 8. 13:31
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg azt mondják az anyatej minél tovább tart, annál jobb a gyereknek. Persze egy 1 éves gyereknek nem elég csak az anyatej, de sokan adnak nekik "rendes" ennivalót + mondjuk este anyatejet. Ismerek olyat aki 2-3 éves koráig szoptatta a gyereket esténként.

Meg úgy tudom egy bizonyos ideig nem szabad tehéntejet adni a gyereknek (pl tejbegrízt) mert allergiás lehet rá. Szóval 3-4 hónapos gyereknek sztem még nem ajánlott a tehéntej.


De az 1 éves gyerek sztem nyugodtan játszhat a homokozóban otthon. Játszótéren lehet az sem ajánlott még.


Mondom ezeket úgy, hogy nincs gyerekem, ezt csak magamtól gondolom így.


22/L

2011. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Leírok neked egy hatalmas igazságot. Anno Zoltán Erika és egyéb nagy sikerű magyar énekeseinknek azért volt könnyebb dolguk, mert még nem volt ilyen széles skálájú média. Értem ezalatt a mindennapi tv-t és legfőképpen az internetet. Ez azért lényeg itt, mert ők nem kaptak utáló leveleket csak nagyon ritkán. Kevesen vették a fáradtságot azért, hogy leírják nekik, hogy mennyire unszimpatikusak és menjenek haza kapálni.. Manapság akármilyen énekesről van szó telibombázzák negatív kritikákkal is a hozzáNEMértők illetve a rosszakarók, irigyek stb. Ezzel jár a kor.

Na, hogy visszakanyarodjak ehhez a témához. Amiket te olvasol itt az mind sírás. Deviáns. Nyilván, akinek semmi baja a kölkével nem fog ide feljönni és vergődni miatta avagy dicsekedni vele... Az én családomban rengeteg kisgyerek van most. 5 éve születtek vagy 9en. Közülük egyetlen kislány volt fél éves koráig picit nyűgösebb, mert örök hasfájással bírt, de mára már kb. 1 éves korától fogva semmi baj nincs a pici babóval. A többivel szinte semmi probléma sincs. Teljesen átlagos dolgokat csinálnak. Nem kell velük túlzásokba esni és egyáltalán nem történnek hasonló dolgok se, mint amiket leírtál.

Szóval én amondó vagyok, hogy ha a 9 gyerkőcből 1el volt probléma, de vele is csak fél évig ez elég nudli arány.


Az iskolában uralkodó viszonyok szintén nem a nevelés miatt alakultak ki, hanem inkább a rohanó világ termékei..

És ismét leírhatnám az internetet a televíziót, mint az elején.

Elég belegondolnod, hogy hogy ismerkedtek 20 évvel ezelőtt az emberek, mikor még mobiltelefon sem volt. Vagy megkérdezed vagy mentél haza lelkiismeret furdalással. Nem lehetett ilyet csinálni, mint ma , hogy "háát oda merjek menni hozzá? Á inkább felveszem vele a kapcsolatot a neten.." Nevetséges. És ki vannak akadva , hogy ilyen elképesztő lehetőségekkel sem találnak társakat azok akik szeretnének. Pff

2011. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%

Amíg nincs gyereked ne szólj le mást. Nem tudhatod még , h te milyen szülő leszel.

A tudomány pedig fejlődik, szerencsére. És nem biztos, h annyira jó volt, az , h 20 évvel ezelőtt tejbegrízt evett a 3-4 hónapos gyerek. Arról nem is beszélve, h mostanában talán még jobban kell óvni a gyerekeket az ételektől, mert talán 20 évvel ezelőtt nem volt ennyi mű étel.

Szerintem ha valaki megtalálja az arany középutat azzal nincs semmi gond.

A hosszú szoptatásért pedig ne szólj meg senkit,annál jobb étel nincs a gyermek számára 2-3 éves koráig. Persze ez nem azt jelenti, h mást nem kap a gyermek. De 1 éves koron túl még ha napi 2-3 alkalommal tud szopizni az nagyon jó dolog, sokkal jobb mint, ha tápszert vagy tehéntejet kapna.

Persze ezekre a dolgokra majd te is rájössz ha már szülő leszel.

2011. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

Nem lehet megmondani, mi a jó és mi a rossz. Szerintem inkább vigyázzon valaki a gyerekére, mintsem hagyjon rá mindent, hadd egye a macskaszart és pisát a homokozóból, úgyse árt neki. Az sosem lehet rossz nevelési módszer, ha valaki megpróbálja óvni a gyerekét a nagyon is valós fertőzésektől. Én is kezet mosok, miután hazaértem a munkából, és hozzányúlnék a babámhoz, szerintem ez normális. Minek nyúljak hozzá piszkos kézzel, ha kezet is moshatok előtte? Az felelőtlenség lenne. Miért tömjem a 3 hós gyereket olyan ételekkel, amikhez még kicsi, és esetleg allergiás reakciót válthat ki belőle, vagy megfulladhat tőle? Mindennek megvan az ideje, nem kell siettetni semmit. Ez már nem az 50-es évek, és bizony számtalan új dolgot fedeztek fel, amivel egy felelősségteljes szülő óvhatja a gyerekét. Lehet, hogy anno azok a nevelési módszerek voltak divatban, de az 50 éve volt, ma pedig már 2011 van.

"Soha életemben nem volt semmi bajom."

Ilyen szép nagyot ne hazudjunk, még ha névtelen is az oldal. Mivel gyereked nincs, ezért fel sem tudod mérni mindazt, amiről beszélsz. Majd ha lesz gyereked, akkor megtudod, mivel jár a nevelése.

2011. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Ja és még annyit hozzá teszek, hogy én még sosem hallottam ilyen jellegű dilikről. Viszont ha vannak akkor azt a szülőkben kell keresni elsősorban. De az is szintén a mai világ miatt alakult ki a szülőkben.. Régen a poros utakon flangálva meg az udvaron felaggatott ruhaszárító kötélen eléggé lehetetlen lett volna megvalósítani egy ennyire "tiszta" ... De még tudnám sorolni a végtelenségig ezeket.
2011. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Anya úgy altatta el az öcsémet, hogy szájába rakta a cicijét és kész. Így nem keltette fel őt az öcsém és vígan tudtak együtt aludni apa kisebb nagyobb örömére. Aztán az öcsém amíg nem kezdtek el jönni a fogai anyatejezett éjjelente. Aztán felváltotta a cumisüveg ami 6 éves koráig meg is maradt. Mára az öcsém 14 éves és kutya baja. Nem roncsolódtak a fogai, nem allergiás stb.stb. Az én kislányom szájában pedig egyfolytában valami kaja van. Nem jöttem még úgy haza, hogy ne lenne a kezében valami. Keksz, ropi, csoki, gyümölcs. És ő még csak 18 hónapos. Picit duci volt, de most akkorát nyúlt a kincsem, hogy szinte alig látszik rajta.. Nem is félek ettől, mert a szüleiből kiindulva lesz szegénykém vagy 190 centi.
2011. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ilyen szép nagyot ne hazudjunk, még ha névtelen is az oldal

Mi ebben a hihetetlen? Oké,volt torokfájásom, náthám,de semmi olyan,amin egy pohár tea meg alvás ne segített volna. Soha nem voltam kórházba(csak látogatni). Ha ez neked hihetetlen akkor ez már csak téged minősít.

2011. márc. 8. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!