Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett kevesebb a gyeden...

Miért lett kevesebb a gyeden 10000 ft tal? és hogy f. ba tudjam beoszatni eddig sem könnyen egyedül egy cukor beteg gyerekkel . Elegem van mért csinálja ezt az állam. Hogy lehet igy élni? Egszerüen már azon agyalok hogy nincs éretelme küszködni.

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 21:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nem igazán éredekelne a szegénység és hogy egyedül vagyok ha tudnám hogy a gyeek egészséges.. tudod ha neki nincs reggeli ebés... napi 5 étkezés akkor az neki életveszély.... és hogy ha egy csokit megkiván nekem az nem 50 ft hanem legalább 150 vagy ha épp rosszul van akkor mindig lennie kell mindennek ami kell hogy rendbe tudjam hozni .. szerintem addig ne hasonlitgasd a helyzetemet mig nem tudod miben élek.
2011. márc. 8. 22:34
 12/18 anonim ***** válasza:
Senki nem hasonlitgatja a helyzetedet. Nekem is van boven tapasztalatom betegseggel, szoval nekem nem kell magyaraznod, hogy milyen a cukorbetegseg es ami ezzel jar. Csak azt mondtam, hogy sajnos masnak sem jobb es az onsajnalatod csak melyebbre juttat. A panaszkodassal nem tudsz jobb helyzetbe kerulni.
2011. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem lesz jobb ha leirom de nem tudok kinek panaszkodni na meg nem is akarok a faluban....de a kormány meggondolhatná kiknek a zsebéből veszi ki a pénzt
2011. márc. 8. 22:43
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell bántani a kérdezőt! Tökéletesen igaza van!!!

Talán kevesebb nyugdíj emeléssel, több pénz maradna a családok támogatására. Miért ne lehetne itt panaszkodni?

Ha nem tetszik a kérdés nem válaszolsz.

És hogy én is panaszkodjak.

3 éve férjhez mentem, vetünk egy kis lakást, teljesen kedvező hitel, amit bírunk fizetni. 60ezer volt a hitel,50e rezsi, kettőnk fizetése együtt 200ezer, minden szép jó, gondoltuk minden gond nélkül jöhet a gyermek. Most lakáshitel 110e, rezsi 55000, kettőnk jövedelme 170e most, hogy gyed-en vagyok. Visszamennék én dolgozni, de megmondták, hogy nem vesznek vissza előbb, ha mégis úgy döntenék, hogy visszamegyek dolgozni 2 év után, nem lenne tartós a munkaviszonyom. Ha gyesen leszek biztos keresek egy részmunkaidős állást, de addig mi a kis f.omat tudok csinálni?

Tudom, hogy ezzel nem oldódik meg a probléma ha panaszkodok, de ha az ember kiírhatja magából igenis sokat segíthet, főleg ha megértő fülekre talál. Nagyon nehéz így élni az biztos, ha nem lennének a szülők nem is tudom mi lenne velünk. Kitartás, szüksége van rád a gyermekednek. Érte legyél erős! Nekem a gyermekem segít átvészelni a mindennapokat.

2011. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Gyurcsány is megmondta: Szerintetek nem tudom, hogy milyen kutya nehéz megélni 40e forintos nyugdíjból? hát hogyne tudná... :D
2011. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

azért álljunk meg egy pillanatra. Nagyon sok ffi külföldön a fizetéséből eltartja a feleségét, amig otthon van a gyerekkel. Nagyon sok nő ezért végül htb is lesz, szóval nem kell azzal támadni a kérdezőt, hogy külföldön nincs gyed. lehet, de van egy normálisan kereső férj! persze, biztos vannak olyan szegényebb rétegek, akik ezt nem engedhetik meg maguknak, de nem feltétlenül általános, már azokban az országokban legalábbis, ahol én jártam, éltem.

A nyugdíj emelése szerintem szükséges. vagy a szüleiteket akarjátok megrövidíteni, akik (gondolom) végigdolgozták az életüket?

Itt sajnos tényleg azt kéne megvizsgálni, hogy ki és miért kap segélyt és azon lehet-e segíteni. A gond csak az, hogy ha nem kap segélyt, és nem veszik fel dolgozni (már ha egyáltalán akar menni dolgozni), akkor meg a bűnözés fog nőni, mert ezek a néprétegek nem halnak majd bele a lelkiismeret furdalásba, hogy ily módon szerezzék meg a bevételüket a kieső segély helyett.

Nem egyszerű.

2011. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy bölcsöde sincs mindenhol ám! Könnyen mondják a Pestiek, hogy Ott a bölcsi, tedd be a gyereket és ne nyafogj!

Ahol én lakom, 25 km-re ban az első bölcsi, az is fizetős. 400 ft naponta.


A másik:

A kérdező írta, hogy cukros a pici. Szerintetek gond nélkül bevennék bölcsibe? Oviba is csak akkor vesznke be beteg gyereket szinte, ha már kötelező neki járni, mert elmúlt 5 éves!!


Kérdező, a gyed összege lehet, hogy a február miatt lett kevesebb, mert az csak 28 napos, bár a 10 e ft csökkenés, elég soknak tűnik. :(

2011. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
tényleg be sem vennék bölcsibe na meg 60km a legközelebbi:-)
2011. márc. 9. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!