Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözni kéne, de így!?

Költözni kéne, de így!?

Figyelt kérdés

3 éve anyukám eladta a régi lakást és vettünk egy nagyobbat,hgy a nővérem és a párja ide tudjanak költözni a picivel,amig félre tesznek maguknak.

Minden szépen megvolt beszélve,anya fizetése a bankba megy,az enyém amit adok a számlákra,a tesómék meg amit adnak az a kajára,meg nekem meg anyának van kaja jegyünk,és így meg lett volna oldva. A terv az volt h tesómék 3 évig lesznek itt,és közbe gyújtenek(hármójukra kért el tőlük anyám az itt lakásért,és evésért(30.000Ft-ot). Én közbe azért adok le annyi pénzt itthon,mert fizetem a lakáshitel felét. Így majd ha lejár a hitel,akkor személyi kölcsönből kifizettem volna tesómat,és nekem is lett volna lakásom.

De a terv nem müködött,tesómék nem fizettek,sőt szét is mentek. A párja el is is költözött. Tesóm egy másik kapcsolatból ismét terhes lett,ahol azonban az apának nem kell a gyerek,így havi 20.000Ft-on kívül (ami a gyerektartás) nem ad semmit és nem is látogatja a babát. Egyszer sem látta.

A dolog úgy áll,h tesóm itt van két pici gyerekkel(4 és 1 évesek),munkája nincs. jó hónap az amikor tud adni azt mert itt lakik meg a kajáért 20.000Ft-ot.

A svájci frank az egekbe,sokszor anyának abból a pénzből amit én adok ki kell pótolni a bankot. Számlákkal mindig el vagyunk maradva. Úgy fizetjük h egyik hónapba ezt,a másikba azt,a következőbe meg rezsit. Mindig ugy h csak 1 vagy 2vel legyünk elmaradva,ne kapcsoljanak ki semmit. Kajára csak a kajajegyek maradtak,sokszor nem igen van mit ennünk,

Az együttélés sem megy. Már mindenki költözne,de sajnos nem tudunk. Anya lakáshitel miatt,tesóm azért mert egyedül nem tudna fenntartani egy albérletet és megélni. Nekem meg nincs pofám itt hagyni őket a sz@rba. Ha én nem adom le azt a pénzt amit adok,nem tuják fizetni a számlákat,és kikapcsolnak mindent. Ha a rezivel elmaradunk 3 hónapot akkor is megindítják a kilakoltatási eljárást.

A lakás áruljuk,de olyan magas svájci frank,h még a hitelt se tudnánk kifizetni,meg nem is nagyon érdeklődnek. pedig nincs lelakva,jó állapótba van,meg elég áron alul áruljuk.

Nem hiszem ha helyzet változna,csak évek múlva lenne lehetőségem elköltözni. De én már nem bírom. itt vagyok lassan 23 évesen,és nem tudok semmit felmutatni. kapcsolatot nem merek kialakítani,mert ilyen korba már összeköltözni szoktak a párok,de én nem hagyhatom őket itt.

Tudom,h tanácsot nem nagyon tudtok adni,de jól esett kiírni magamból. ja,és mielött vki beszólna,közlöm ha melóhelyról internetezek. Portás vagyok éjszaka egy gyárba. Sok dolgom nincs


2011. márc. 8. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnállak, sajnos eléggé patthelyzet, én sem tudok tanácsot adni.


Ami a legrosszabb az egészben, hogy normálisak vagytok így nálatok a kilalkoltatás is menne. Míg a munkám során rengetegszer látok olyat, hogy cigányék tökéletesen lelakják a házat, de fullra, SEMMIT nem fizetnek, csak a villanyt, meg a digi tévét, hogy legyen mit nézni, hitelt se semmit és nem rakja ki őket senki, mert amúgy se kell senkinek a ház, úgy le van lakva. :( Aki normális, az meg csak szív.

2011. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ma 00:06 ennek semmi köze a kérdező próblémájához.
2011. márc. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb felelőtlen a tesód! Te viszont nem áldozhatod fel magad ő érte. Elhiszem, hogy sajnálod az édesanyádat, de neked is kellene ismerkedni, buliba járni, párkapcsolatot kialakítani. Törődjél már magaddal is!!!!
2011. márc. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

kedves 01:33!

Persze teljesen igazad van, de mégis hogy tehetné meg?! Amúgy meg nem feltétlenül felelőtlen a tesója, nem tudhatjuk, hogy a második baba milyen párkapcsolatba született. MIndenesetre teljes tiszteletem az író felé, hogy ilyen lelkiismeretesen kiáll a családja mellett. Kitartást és előbb-utóbb lesz jobb is.

2011. márc. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elköltöznék, és havonta adnék 20 - 25 ezret a tesóméknak. Esetleg odaköltöztetném édesanyámat.
2011. márc. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Keress valami megoldást mert különben minden marad így.
2011. márc. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó tanáccsal nem szolgálhatok, de nem bírom megállni, hogy ne írjak 1-2 mondatot. Szóval, le a kalappal a kedves kérdező előtt, nagyon rendes tőled, hogy ennyire lelkiismeretesen kiállsz a családod mellett!!! Ellenben abban is van igazság, hogy a magad életét is lassan élned kellene. Hm, hát nehéz ügy. De a testvéred is előbb-utóbb biztosan összekapja magát, hisz arra nem lehet berendezkedni, hogy így éljen. A nagyobbik gyerek gondolom oviba jár, a picit is majd be tudja adni bölcsibe és kereshet magának munkát. Beszélj vele erről, meg úgy egyáltalán arról, hogy mégis mik az elképzelései...de ne támadd le (bár az írásod alapján szerintem nem is tennéd), hisz neki is nagyon rossz lehet, hogy egyedül maradt a 2 picivel.
2011. márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugye te az a lány vagy aki már irt,hogy emiatt suliba se tud járni,pedig meg volt rá a pénz?


figy,tesód tegyen bölcsibe és oviba a kicsiket,keritsen melót,és mindjárt jobban álltok

vagy beköltöztetni anyaotthonba,majd rájön

2011. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig kénytelen leszel önzőnek lenni! Elvégre nem te leszel az, aki megborítja az eredetileg megbeszélt rendet, hanem tesód. Ne haragudj, hogy ezt írom, de semmi jót nem várnék egy olyan felelőtlen embertől, aki így elbarmolta a saját életét (mert ne mesélje senki, hogy ha a házasságából született gyerek 4 éves, akkor nem volt enyhén elhamarkodott, felelőtlen döntés az az 1 éves másik gyerek - más apától). Te így gyakorlatilag azért vagy otthon, hogy fizess, de neked hogy lesz majd saját egzisztenciád? A tesód, ha talál is munkát, majd gondolod, hogy valaha is elköltözik onnan, ahol alig kell perkálni, de kitenni úgyse fogják? Meg ennyi ember egy lakásban? Te magad írtad, hogy még az együttélés se megy...Te is tudod, mi a megoldás, csak a lelkiismereted nem hagy nyugodni miattad. De gondolom, te sem olyan életet szánsz magadnak, amiben négy másik emberrel élsz egy lakásban, gyakorlatilag minden pénzed erre megy el, aztán egyszer csak azt veszed majd észre, hogy elment melletted az élet. Párkapcsolati szempontból meg kész katasztrófa ez a helyzet, mert ugyan ki akarna együtt élni olyannal, akivel kb. nem is lehet jövőt tervezni, mert minden pénze a családjára megy.
2011. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha külön költöztök, akkor szerintem a tesód összeköltözhetne egy ugyan így járt fiatal nővel, Te egy egyetemistával. Szerintem akkor még jól is jönne ki belőle, hisz lenne egy sorstársa és nem egyedül kellene fenntartani egy albérletet. Ja, hogy most ez így neki sokkal kényelmesebb , és elvárja hogy a tesója meg kényelmetlenül érezze magát? na az más...


Keressen melót magának, ha nem megy akkor szabadidejében korrepetáljon alsósokat vagy ha tud idegen nyelven beszélni, akkor adjon nyelvórákat, vagy kezdjen magával valamit, amivel tudna - legalább látszólagosan - pénzt összekaparni.


Arról hogy lett egy második gyereke - inkább nem szólok semmit, de az nagyon nagy felelőtlenség volt...

2011. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!