Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Költözni kéne, meg dolgozni is és tanulni.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Úgy érzem el kell már menjek otthonról. Az oka annyi hogy valamiért durván lenéz annak ellenére hogy kb. túl vagyok életem során 200 ezer forint haza adott fizetésnek (töbszöri teljes) önerőből kifizetett több 10 ezres tanfolyam és vizsga, ezzel már egy plusz végzetség. Töbször tönkre ment volna a család teljesen a pénzek nélkül. Nem vagyok egy hülye gyerek és biztos szakmát tanulok jó kilátással ill. már nem tudok de iskola mellett dolgozni jártam heti 2 szer 12 órában. 19 éves vagyok és laktam már önerőből fenntartva és magam ellátva albérletben. Az önállósággal nincs problémám.

Most viszont teljesen lenéznek, ellenem vannak és pedig a család pár tagjának életfelfogása miatt vagyunk rossz helyzetben.

Be telt a pohár!!! Ujjra padlóra került a család újabb súlyos szemétség miatt. Nem vagyok hajlandó tovább élni ilyen férfival és én szenvedni miatta. A lollégium megoldható de csak menekülés a család problémájától.

Szerintetek????


2011. márc. 19. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem írd le a helyzetet érthetően, mert így nem értem.
2011. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem tom mivel nem tom mibajod,mert lehet biztos dolgaid vannak nem tudsz értelmesen foglamazni. Lehet nem vagy hülyegyerek 19 éveés lkéltedre de a probléma magfogalmasással gondjaid vannak.
2011. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne tartsd el őket. Vagy megtanulnak megbecsülni, vagy megszabadulsz tőlük.
2011. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit elkapkodtam, lehet ezért nem érthető.

Konkrétan a probléma az hogy szerintem alaptalanul néznek le és mondanak rólam dolgokat a tetteim ellenére.

Ha elmennék szarbanhagynám a családot és meneekülnék a problémáktól.

Amúgy az eltartás kifejezés már nem igaz. De sokszol járultam hozzá teljes fizetésekkel

2011. márc. 19. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt most nem tudni, te ki vagy a családban?

Ha gyerek, akkor állj a saját lábadra, és kész. Ha kiutálnak, hát kiutálnak, ha úgy is lenéznek mit veszítesz vele..

Amúgy sehogy nem vagy világos.

2011. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok amik nem a mi terheink,habár nagyon szeretnénk segíteni,és nem tudunk dönteni mi lenne a helyes.

Ha segítenél, azzal nyugtatnád magad, te jó vagy,segítesz,

az önértékeléseden nem esik csorba.

Azonban a helyzet ismétli magát,és te is érzed ez így nem jó.Ha nem tűröd tovább,és érzésed szerint " cserben hagyod" őket, csorbulhat az önértékelésed,és kevésbé tartanád magad jó embernek?

Valóban te akarsz cipelni egy olyan terhet ami esetleg nem a tiéd?

2011. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!