Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a minden évben ismétlődő "Miért nem vettél nekem virágot nőnapra? " válasz: Miért is kellene nekem virágot vennem? " című problémát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A válasz a fenti kérdésre (a válasz akkor is jön automatikusan, ha nem is kérdezek már semmit, mert már tudom, hogy ebből veszekedés lesz) minden évben az, hogy nehogy már a virágosok gazdagodjanak meg belőlem, és ez persze elvi kérdés. És az elvekből férfi módra nem engedünk. Még akkor sem, ha a másiknak fáj.

Nem azzal van a probléma, hogy éppen nőnapkor nem kapok, mert megértem, hogy nem minden férfi ért vele egyet. De ezen kívül ott van még 364 nap az évben bármilyen spontán kedvességre.


2011. márc. 9. 09:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10:11-el teljes mértékben egyetértek. A férjemtől kaptam egy nagyon pici cserepes virágot, egy kávéscsészét neveztem ki kaspónak, annyira picike. De pont ez tetszett benne, hogy nem a szokásos csokor, hanem egy mutatós kis virág (bár fogalmam sincs mi a neve :)

Egy bizsu fülbevalót is kaptam, mert szeretem cserélgetni őket, ez se volt nagy beruházás, de kedves és figyelmes gesztus volt.


Szintén nagyon tudom értékelni a nem feltétlenül értékfüggő figyelmességeket. A múltkor annak örültem meg a legjobban, amikor hazaállított egy zacsi teamécsessel, mert látta, hogy rákaptam a párologtató használatára és kezdtem kifogyni a mécsesekből. Később több fiola illóolajat is kaptam, hogy kedvemre keverhessem őket. (Egyszer a kínain vettem 150 Ft-os illóolajat és rájöttem, hogy ugyanazt tudják, mint a 800 Ft-osok, úgyhogy 10-15 darabot bezsákoltam belőlük.) Azóta ha jár arra, mindig hoz 4-5 darabot.


Vagy egy másik emlékezetes alkalom: szülinapom volt, azt megbeszéltük, hogy elmegyünk arra a hétvégére (épp péntekre esett) egy vadászházba és túrázunk. Másra nem is számítottam, már a hétvégének is nagyon örültem. Végül este kaptam egy pókerkészletet (szeretek pókerezni), ő pedig megjelent egy olyan boxerben, aminek az elején egy torta volt, felette a happy birthday felirattal. Na utána jött az igazi ajándék, másnap délután háromig aludtam, annyira ki lettem fárasztva :)

Azóta is hagyomány, hogy a szülinapomon mindig ezt veszi fel :)

2011. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én nem várom el a virágot ilyen alkalmakkor soha, de igenis jussak eszébe a férfi családtagjaimnak, és legalább telefonon köszöntsenek. Nekem ez elég. :)
2011. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem igénylem, hogy virágot kapjak ilyenkor. Nőnap számomra ugyanolyan, mint az év többi napja. Annyi különbséggel, hogy az urakra rákényszerítik egy teljes napra, hogy körülzsongják, istenítsék a hölgyeket, és hihetetlen durca tud lenni belőle, ha nem így van. Én bőven örülök, ha kapok egy smst, vagy férfi ismerőseim amolyan futólag megemlítik a köszöntést. Ennyi.

Számomra ugyanilyen a Valentin nap is. Ne egyetlen nap akarja bizonyítani a párom, hogy szeret, azt én egész évben érezni szeretném.

És sem a tiszteletet, sem a szeretetet nem anyagi jellegű dolgokban szeretném látni, hanem egy pillantásban, ölelésben, simogatásban... egy-egy szívből jövő őszinte pillanatban.

Ettől függetlenül a párom sem egy érzéketlen, önző tuskó :) Ő is meglep a munkahelyemen néha egy-egy csokival, kávéval, amikor látja, hogy fáradok, vagy nincs túl jó hangulatom. Vagy elindulunk vásárolni, aztán hirtelen letér az útról, és elvisz megnézni a kedvenc őzikéimet a rezervátum szélén, mert tudja, hogy attól mindig feldobódom. Ennyi kell, nem hatalmas virágcsokrok, meg szeretetkártyák, meg tudom is én...

22/L

2011. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell nőnap, hogy kedves legyen egy férfi, ugyanakkor nem muszáj virágnak lennie, ha az a baja, hogy ne gazdagodjon meg a virágos.... Egy kedves szó is elég lenne gondolom. Ha nem vagytok házasok, akkor menekülj.... Ha igen, akkor esetleg felejtsd el Te is a szülinapját, névnapját stb....
2011. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%

Hölgyeim egyenjoguság van! Az egyenjoguság azt jelenti, hogy nincs kivételezés, mert valaki nő. Az jár neki, mint egy férfinak. Egyenjoguságot akartak, akkor vállalják be annak árnyoldalát is.

A kérdező vitt-e a párjának virágot?

Én szívből szoktam megajándékozni a páromat, és nem azért, mert ünnep van. Ha felvetné, hogy miért nem kap virágot, (ha létezne ilyen) én tuti ellenállnék neki, és már azért sem adnék neki. Ne követelőzzön, ha én nem akarom. Bízza rám, mikor adok neki, és mit ajándékba.

2011. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%
Te hogyan szoktál külön kedvesekedni(amit azon felül csinálsz ami természetes(szóval az hogy főzöl pl az az alap - hozol neki spontán néha sört? Ágyba viszed neki a reggelit? Megleped sütivel néhanapján?)
2011. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Pitiáner dolognak tartom ez esetben a magyarázkodást, nem hinném, hogy ez olyan horderejű dolog, amiből ELVI KÉRDÉSt kellene gyártani. Március 8 nőnap, nehogy már egy hapsinak leessen a korona a fejéről (fogáról), ha visz a párjának egy szál virágot. Mondjuk én cserébe május 19-én férfinapot tartok a páromnak. Ja, nem azért, mert elvárja, csak ezen is lehet egy jót nevetni. Nem pedig elvi kérdéseken okoskodni.
2011. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ööö... én kaptam virágot. De egyébként is folyamatosan kedveskedünk egymásnak apróságokkal. Nekem kell az ilyesmi, ahogy a páromnak is, ez így ideális, illetve az is az lenne, ha mindketten tökjól meglennénk nélküle. De ha egy ember inkább vitázik a párjával, mint hogy vegyen neki olykor egy szál virágot, akkor mindkét félnek éreznie kellene, hogy valami nincs rendben. Elvi kérdés az, hogy "nem veszek ajándékot, MERT sokan mások is vesznek ezen a napon"? Ugyan már.
2011. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is kaptam virágot tegnap, bár ilyen "ünnepeken" sosem várom el senkitől, hogy megajándékozzon.

Például a valentin napot egyenesen utálom és szerencsére a barátom is, szóval nem adunk egymásnak ilyenkor semmit.

Persze jólesett a nőnapi virág a barátomtól, de nem bántott volna, ha nem hoz.

Amúgy meg a hétköznapokon, minden apropó nélkül adott/kapott apróságok nekem sokkal többet jelentenek, mint az ilyen "kötelező" ajándékok.

Múltkor például csak úgy kaptam egy szál tulipánt, vagy sokszor vesz nekem csokit, vagy például vett a biciklimre hátsólámpát, mert a régit utáltam :).

Nekem ezek a fontos dolgok.

L/24

2011. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

én nem szeretem a vágott virágot mert az elve döglött:(mármint pár nap és rémesen néz ki szegényke,idén is nőnapra gyrost kaptam:D de nem baj mert imádom és jobban esett mint a virág:)igazából régen nem is kaptam virágot ilyenkor semmit úgyhogy nem is hiányolom, a valentín napot is erőltetettnek éreztem.Nem csak akkor kell adni a párnak ajándékot amikor valamilyen nagy nap van én pl hétvégére veszek egy kis édességet neki mert imádja:)

25/N

2011. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!