Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolattal mennyire...

Párkapcsolattal mennyire pótolhatnám a normális családot?

Figyelt kérdés

Sajnos a családom eléggé problémás.


Anyám eléggé nehéz eset, nehezen közeledik másokhoz, mindig tart valamennyi távolságot. Nehéz gyermekkora volt. A testvéreimmel se sokat beszélek valahogy. A mostohaapám meg kényszerbeteg, de nem nagyon veszi észre, arrafelé amúgyse nagyon van pszichológiai ellátás.


Apám meg addig építgeti az ideológiáját, amíg teljesen el nem falazza magát az emberektől. Utálja a saját hugát, mert az gazdag. Eléggé kommunista és mindenféle összeesküvés-elmélete van, hogy miért szemetek a gazdagok és a politikusok. Mostohaanyám meg adja neki az olajat a tűzre a fajelméleteivel, apám ezért újabban zsidózik, ezenkívül rendkívül szeret utálni másokat.


Arra gondoltam, hogy hagyom magam mögött az egész cirkuszt és a közelséget máshonnan szerzem be, esetleg új családot is alapítok.


2011. márc. 9. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos fenn áll a veszély,hogy a férfi,akibe beleszeretsz,még sem az a személy,aki eleinte volt.Ha még jobban eltávolodsz a családodtól a mostaninál és csak egy férfira támaszkodsz,azzal nagyon nagy kockázatot vállalsz,mert ha esetleg később még sem jönne össze a dolog,te még jobban összetörnél,hisz ott lennél egyedül,család nélkül,össze tört szívvel.

Azt tanácsolom,nyugodtan merj belevágni egy kapcsolatba,viszont a családoddal éreztesd,hogy fontosak neked és nem hagytad el őket,hogy bármikor szívesen vissza fogadhassanak és örüljenek,hogy újra látnak,még ha a pasis dolog nem is jönne össze:)

19/L

2011. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon bölcs nézőpont, amit az első írt! Egyébként lehet vele pótolni, de érdemes csak úgy csinálni, ahogy az első írta.
2011. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ne hari, de minden családnak meg vannak a rigolyái. én ezért nem mondanék le róluk. nem vagy túl kritikus?
2011. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére én egy szerető családban nőttem fel, és a mai napig számíthatok a szüleimre és a testvéreimre. A barátaim szerint is fantasztikus a családom és egyedülálló a mai világban; én is egy ilyet szerettem volna férjjel, gyerekkel. A férj összejött, de bárhogy is küzdöttem nem ment. Szerencsére a sors kegyes volt és megtaláltam a páromat, akivel nagy szerelemben és boldogságban élünk. Sok-sok gyerkőcöt szeretnénk, akiknek jó szülei szeretnénk lenni, a példa előttünk van, csak valóra kell váltanunk, de már dolgozunk rajta. :-)

A szüleim megmutatták, hogy sikerülhet egy példaértékű családot alkotni, pedig nekik szörnyű gyerekkoruk volt. Biztosra veszem, hogy Neked is sikerülni fog. :-) Sok sikert!!!!

2011. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tökéletes boldogság szerintem nincs szerető, támogató család nélkül.

Viszont az is igaz, hogy mi emberek csak percekig vagyunk tökéletesek boldogak, és általában akkor nem is tudjuk ezt, csak visszaemlékezve, hasonlítva a jelenlegi állapothoz jövünk rá, milyen tökéletes pillanatok voltak azok.

Sajnos sok embernek nincs jó családja. De szerintem egy hosszútávú, jól működő kapcsolat segíthet kerekebbé tenni a napjaidat. Viszont én is osztom az első véleményét, hogy sose távolodj el igazán a családtól.

2011. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Honnan a francból szedtétek azt, hogy nő lennék? Sajnos én csak egy 20 éves férfi vagyok. :P


A családomhoz meg valami szupererő kellene. Valamennyire tudok rájuk számítani, de apám pl. azért dohányzik elmondása szerint, hogy ne más hülyeségre költse el a pénzét, pl. ruha.

2011. márc. 9. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt embere válogatja.A párommal sokkla több mindent meg tudok beszélni és nyitottabb vagyok,mint a családommal,de ha a párommal vannak godnok akkor azt nem a párommal beszélem meg.Anyut elhagyták a szülei, mármint a mamám nevelő szülei nevelték fel és a mamáék csak látogatóba jöttek, ő nem jött ki jól az anyjával.szóval anyunak csak a jelenlegi családja maradt(apu és mi gyerekek).
2011. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy boldog párkapcsolat mindenképpen jót tesz, de nem pótolja a felmenőiddel való kapcsolatot.


A vér szerinti családod lecserélhetetlen. Megtagadhatod őket, ennek viszont komoly lelki következményei lehetnek.


Aztán ott van az a szempont, hogy ha nem boldogulsz a saját családoddal, akkor vajon mennyire lesz jó és érett a párválasztásod? Vagy éppen mit akarsz majd bepótolni a párkapcsolatodban, aminek nem ott lenne a terepe? Nem várhatod el a majdani párodtól, hogy pótolja pl. az apukádat. Ez egyszerűen nem az ő dolga.


Amiért mégis arra szavaznék, hogy próbáld meg, az a saját példám. (Nem fogok vizet prédikálni...) A párommal 3. éve vagyunk együtt és kezdetben elég rossz volt a kapcsolata az exével, a szüleivel, néhány barátnőjével jött ki csak. Mostanra viszont nagyjából rendeződtek ezek a dolgai. Már észreveszi, ha a szülei megdicsérik, támogatják valamiben, sőt hálás érte. Az exével is tud beszélgetni, ami fontos, mert van közös gyerekük. Tehát egy jó párkapcsolat erős hátország lehet, megnyugtató, és alap az önismereti munkához is. Csak ki kell fognod a valóban hozzád illő párt! Ne siesd el a választást! (És próbálj meg nem ítélkezni a családod felett. Ők sem ok nélkül olyanok, amilyenek, legfeljebb Te nem látod át az okokat.)

2011. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom, hogy a párom a szüleimet pótolja, inkább a közelséget, a törődést szeretném. Meg ha lányt ölelgetek, legalább nem fognak a hátam mögött pletykálni mindenfélét.
2011. márc. 9. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!