Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apával élők! Ti...

Alkoholista apával élők! Ti otthon hagytátok anyukátokat?

Figyelt kérdés

Az előbb válaszoltam egy kérdésre, abból indulok most ki, lehet majd valaki felismeri:)

Szóval az a lényeg, hogy 20 éves vagyok, szeretnék elmenni itthonról, mert már kibírhatatlan a helyzet, a hülye abnormális apám miatt. Undorító alkoholista, hánynom kell tőle, nem bírok vele együtt élni. De édesanyám egy áldott jó lélek, főz, mos, takarít, ha olyanja van reggel kikészíti nekünk (van egy nővérem) az ennivalót, szóval egy tünemény, nagyon imádom. És semmilyen körülmények között nem szeretném itt hagyni ezzel a majommal, a szívem szakadna meg, ha azzal a tudattal kellene együtt élnem, hogy itt maradnak ketten, szerencsétlen hazajön a munkájából fáradtan meg minden, itthon fut a lakás, akkor még itt is kezdjen el dolgozni(mert persze apám nem csinál itthon semmit), aztán este vmikor ez a barom is hazajön, hullarészegen, beleköt szegénykémbe, meg undorító aljas dolgokat vág a fejéhez, és ő meg nem tud kihez egy szót se szólni, és hozzá se szól senki egy jó szót... Abban biztos vagyok, ha én lelépek itthonról záros határidőn belül vagy magát vagy apámat kinyírja, csakhogy végre nyugta legyen. De mégse maradhatok itt örökre. Így mégis mi a fenét csináljak?:'( Aki volt ilyen helyzetben mit csinált??

Köszi

20/L


2011. márc. 9. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

te vagy a gyerek és anyád a szülő.

nem te tartozol felelősséggelérte, az ő felelőssége lett volna, hogy megkímélje a gyerekeit egy alkoholosta apával való gyerekkortól. Ha még most sem látja be, hogy nektek ártott azzal, hogy nem hagyta el apátokat,akkor már végképp nem kell azon gondolkodnod, hogy mi lesz vele apád mellett. Ő döntött így. A ti jólétetek ellen.

2011. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Anyud mért nem megy el apádtól?
2011. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
:o Hát már hogyne látná be, tisztában van mindennel. És nem hagyom, mert ő mindig mindent meg akart adni nekünk. Megérdemli, hogy valahogy viszonozzam. Kár a múlton rágódni, nem tudom visszaforgatni az időt, a jelennel kéne valamit kezdeni. Erre szeretnék megoldást találni.
2011. márc. 9. 14:01
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha az anyukád végre eldönti,hogy nem akar igy tovább élni,adja be a válópert a biróságon.Ha az ingatlan közös,azt majd szépen ketté kell osztani apunak,tetszik,vagy sem.Nem kell azért magát eltemetni,mert egy állat lett a férjéből,lépni kell.Persze azért egy kicsit eréjesebben is felléphetnétek,az ilyen cirkuszok alkalmával,nem kell azt csendben tűrni.Ha nem nyugszik,ki kell hivni a rendőrséget,és ha esetleg megüti fel kell jelenteni.
2011. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mert nem tud hová...a lakást nem akarja itthagyni, 20 éve lakunk (lakik) itt, rengeteg pénzt áldozott bele, minden emlék ide köti, albérlet nem jöhet szóba, az nem az övé, meg bármikor kirakhatják onnan, újat meg a mostaninak a feléből nem tud venni. Szóval úgy látom én magam is, hogy teljesen kilátástalan a helyzet, de hátha valaki javasol valamit ami eddig nem jutott eszembe.
2011. márc. 9. 14:02
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem lehetne, hogy együtt lépjetek meg? Nem hiszem, hogy ő boldog lenne... Beszéltetek már erről esetleg? Vagy ragaszkodik az alkoholista férjéhez?!
2011. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy anyád tudja mi a helyzet, mert akkor lépne. És nem hagyná, hogy gyerekei is elcsesszék az életüket őutána, őmiatta, ha már neki nem volt mersze lépni.
2011. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem ver minket, de a lelki terror elviselhetetlen:S
2011. márc. 9. 14:03
 9/21 anonim ***** válasza:

Tehát a pénz miatt nőttetek fel alkoholista apa mellett és most a pénz miatt "áldozzátok" be magatokat továbbra is.

Nem tudom, nekem a pénz ennyire nem fontos. Az életem fontosabb. pénzt mindíg lehet keresni.

2011. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jesszusom dehogy ragaszkodik, egy ilyen féreghez nem lehet, utálja tudom jól, már számtalanszor beszéltünk erről. De most eszembe jutott egy olyan, hogy eladjuk a lakást és a feléből meg építkezünk a mamához...végülis nem új lakás kell csak egy lakrész. Na jó, ezt talán majd meg is beszélem vele, nem hangzik olyan rosszul. De azért írjatok még kérlek.
2011. márc. 9. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!