Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen tulajdonságokkal bír a...

Milyen tulajdonságokkal bír a feminista nő? És milyennek kellene lennie a "normális" idilli nőnek?

Figyelt kérdés

Felmerültek kérdések bennem a nőkomplexusos kérdés után, hogy mindenki használja az ideális nő és a feminista nő fogalmát, de senki sem tudja mit értenek az emberek ezalatt.


Milyen külső-belső tulajdonsággal bírnak ezek? Feminista nő, ideális nő?


2011. márc. 10. 15:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

Feminista nőnek van esze,önbecsülése,ereje,nem a férfi eszköze.

Idilli nő a férfi számára,buta,lábtörlő rabszolga jellemű,mindent tűrő,alázható...

2011. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%

Feminista szerintem az, aki többre tartja a női nemet a férfinél.

Férfiak előszeretettel használják ezt a jelzőt azokra a nőkre, akik egyenrangúnak tartják a két nemet, nem viselik el a férfiak irányítását, kilengéseit.. Szerintem erre a helyes kifejezés az egyenjogúság, és ez lenne a normális állapot a nemek között.

A férfiak számára ideális nő általában tényleg az, aki a férfit ismeri el maga fölött az úrnak, mindenben kiszolgálja, mindenben ráhagyatkozik és elfogadja döntéseit, meghajtja magát az akarata előtt, emellett pedig tökéletesen néz ki és életcélja megfelelni a férjének. Magyarul egy női ruhába öltöztetett háztartási robotgép guminő funkciókkal.

2011. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a feminista nőről mindig a domináns leszbikus jut eszembe.

Eredetileg a feminista mozgalom jót akart.

Azt akarta, hogy - ha már kénytelenek vagyunk dolgozni (mi nők) akkor - ugyanolyan munkáért, ugyanannyi fizetést kapjunk. Ezt nagyon köszi.

Azt akarta, hogy a nők szavazhassanak. Ezt is nagyon köszi.

Azt akarta, hogy a nő ne legyen kisebb értékű állampolgár, társ, ember. Köszönöm kedves szüfrazsett nővéreim.

Meg biztos még egy csomó ilyen jó dolgot harcoltak ki nekünk nőknek.

Csak közben valamikor kitalálták, hogy a férfiakból csináljunk nőket és, hogy a férfiak nyomorba akarnak minket taszitani.

Ezen a ponton gondolok én a domináns leszbikusokra. Merthogy nőnek lenni jó, amig valódi férfiak vesznek körül, olyanok, akiket anya nevelt, nem farkasok.

Az én férfi barátaim azokat a nőket tartják ideálisnak, akik túl azon, hogy céltudatosak és önálló életre képesek, nők. Akik simogatnak. Akik tudják milyen gyógyszert kell enni, ha betegek, akik lenyugtatják őket amikor valami nem jól sikerült, akik tisztában vannak azzal, hogy a férfi a domináns egy kapcsolatban. Ez nem azt jelenti, hogy a férfi véleménye számit csak, de el tudják ezt játszani:)

2011. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem egészen más a meghatározása ezeknek "hivatalosan", és más amikor egy pasi azzal jön, hogy ő nem akar feminista nőt (van saját akarata és véleménye), hanem normálisat (úgy ugrál, ahogy ő fütyül, és persze kuss a neve).

Legalábbis nekem ez jött le nem egy kérdésből-válaszból ezen az oldalon.

2011. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért kíváncsi lennék férfiak válaszára is, nekik mit jelentenek ezek a fogalmak.



"Akik tudják milyen gyógyszert kell enni, ha betegek, akik lenyugtatják őket amikor valami nem jól sikerült, akik tisztában vannak azzal, hogy a férfi a domináns egy kapcsolatban. Ez nem azt jelenti, hogy a férfi véleménye számit csak, de el tudják ezt játszani:)"


Miért kell a férfinak dominánsnak lenni? Miért nem lehet a nő az? Nem minden férfi domináns típus, és nem minden nő szereti ha irányítják. Na meg vannak domináns nők és domináns férfiak is. Aki nem akar domináns lenni, vagy nem képes erre, azt miért kell erőltetni?

Amúgy meg hol van az megírva, hogy csak férfi lehet domináns?

Ha megnézzük a kapcsolatok felében a nő a domináns, és ez nem vall házisárkányságra. Egyszerűen a férfi nem olyan típus (ő meg nem papucs). Mindig van két ember, az közül az egyik a dominánsabb, de ez nem nemhez kötött.

Nemde?

2011. márc. 10. 21:01
 6/28 A kérdező kommentje:

Még írjatok:) Érdekelne a férfiak őszinte véleménye.

De a nőké is!

2011. márc. 10. 21:03
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem az ideális nő:

-Őszinte: Nem beszél másokról a háta mögött


-Kiegyezhető: Nem akarja minden akaratát ráerőltetni ilyen-olyan eszközökkel a párjára


-Értelmes: Meg lehet beszélni vele a dolgokat veszekedés és repülő tányérok nélkül


-Megbízható: Amit elmondok neki, az maradjon köztünk


-Megértő



Az én szememben ettől lesz egy nő ideális. Talán azért ragaszkodom ennyire ezekhez az alapelvekhez, mert van egy nővérem és persze ott az anyám is. Mindketten kiesnek a felsorolt kategóriákból és nyilván az ember annak hiányát érzi leginkább, ami nincs. :)


Szerencsémre feminista nőkhöz még nem volt `szerencsém`, de nem szeretem amikor a férfi-női szerepeket felcserélik. Igen is vannak szerepek ahol egy férfi legyen férfi és egy nő legyen nő. Pont.

Én személy szerint nem tudnám elviselni, hogy valaha is, bármilyen körülmények közt egy nő meg akarja mondani, hogy mit csináljak. Az én meglátásom szerint a domináns szerep a férfié kell, hogy legyen. Nem nézem le a nőket, ne értsen senki félre, egyszerűen így érzem.


20/F

2011. márc. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: de miért kellene a férfinak domináns szerep? Mert az kényelmesebb, nem?


Nem elég előny az, hogy testileg erősebb?

2011. márc. 11. 11:12
 9/28 anonim ***** válasza:
59%

Miért lenne előny?!

Ha már használni kell a testi erő fölényét, az már régen rossz, nem?


Nem azt mondom, hogy mindenhol legyen domináns egy férfi, de én nem tudnám elviselni, hogy egy nő uralkodjon felettem. Nálam ez úgy hiszem reflex szerű lehet...

2011. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A domináns az= az uralkodással?


:O


Akkor ezerszer inkább jobb ha a nő uralkodik, akkor legalább jól működik a család...

2011. márc. 13. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!