Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van okom aggódni? Jó barátnők...

Van okom aggódni? Jó barátnők közt hol a határ?

Figyelt kérdés

Azért ide írom és nem a szerelem-szex-be, mert a barátnőm egy 25 éves lány, 4 éve vagyunk együtt és nekem Ő a családom, nemsokára szeretném feleségül venni. A problémám, amire szeretnék tőletek tanácsot kérni, kicsit bizarr dolog és ne kövezzetek meg az aggodalmam miatt. Szóval a kedvesem egy reklámcégnél dolgozik, plakátokat, logókat tervez és kapott egy fotós munkatársat, akivel egy projekten dolgoznak. A csajról mint kiderült, meleg hajlamokkal van "megáldva" nagy szerencsémre. 2,5 hónapja dolgoznak együtt, a munka helyszíne a céges irodából valamiért áthelyeződött a csaj lakására. Nem furcsállottam, van ez így. Ha nem dolgoznak, akkor is szinte minden második nap nála van a barátnőm, mert állítólag "jól összeszoktak". Jó, barátkozzon nyugodtan, mondtam én. Viszont az egyik munkatársa, akivel van szerencsém jóban lenni, felhívott azzal, hogy ráérek-e valamikor. Általános témákról való csevegés következett, mikor egyszer csak megemlítette, hogy nem tartom-e furcsának, hogy a barátnőm a fotós csajjal ölelkezik. Felkaptam a fejemet, hogy mi van, erre közölte, hogy már vagy 5. alkalommal látta őket ölelkezni a céges irodában, de hogy ne gondoljak rosszra, mert biztos csak barátok, bár a csajjal vigyázni kell, mert már ismeri egy ideje és eléggé szereti a heteró lányokat. Nyilván, miután lezajlott ez a beszélgetés, barátnőmtől érdeklődtem a csajjal való munkáról, aztán rátértem arra, is, hogy mennyire jönnek ki. Alig mondott valamit, még azt sem ecsetelte, hogy hol tartanak vagy egyáltalán, ami gyanús volt kissé, mert szeret nekem mindent elmesélni, a csajról áradozott még egy 3 hete, most meg terelte a témát. Még egy furcsaság a történetben, hogy múlt hét elején romantikusnak tervezett esténket lemondva hirtelen, egy barátnőtől kapott sms miatt elment otthonról, csakhogy a barátnőhöz nem mehetett, ugyanis barátnővel 2 nap múlva találkoztam és kiderült, hogy aznap vidéken volt. Kérdem én, akkor hova az istenbe mehetett a barátnőm? Nem kérdeztem rá, de nem hagy nyugodni, mert valamiért csak hazudott. A viselkedése teljesen furcsa lett, mert róla tudni kell, hogy állandóan pörög, beszél és röhög. Mostanában pedig egy mosoly nem jön ki az arcán, mikor velem beszél, sőt, szinte nem is kommunikálunk, csak általános dolgokról, pl. hogy vegyek-e ásványvizet. Lehet, hogy paranoiás vagyok, de ti nem éreznétek, hogy valami nem stimmel az egészben? Még ha jó viszonyban is lettek, de nem tudom, hogy miért pont az én barátnőm ölelkezik (nem ölel) valakivel, mikor utálja, ha idegen ér hozzá. Pasi vagyok pasi aggyal és nem lehet női megérzésem, de mégis nekem itt valami nem világos. Bolond lennék és csak kombinálok vagy lehet valami, amit eltitkol?

27/F


2010. szept. 20. 00:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a titkolózás szerintem is fura.
2010. szept. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
szerintem van köztük valami kérdés ha rákérdeznél meg tudnátok e beszélni vagy rögtön megsértődne és otthagyna ? ugy értem h elviharzana otthonrol és nem akarna a témárol beszélni
2010. szept. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szerintem elintézné annyival, hogy "ez hülyeség, hagyjál" és folytatná azt, amit épp csinált. Ha én csinálnék ilyeneket, már tuti kérdőre vont volna, hogy mi van. Bár mostanában azt se venné észre, ha kiköltöznék a lakásból, mert valahol nagyon máshol jár fejben
2010. szept. 20. 01:25
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A történettől teljesen függetlenül...nem másik homocsaj, vagy udvarlós pasi miatt kell aggódnod. Sokkal inkább azokra az apróságokra koncentrálj, amikből meg tudod állapítani, hogy szeret-e még Téged. Mert ez az igazi kérdés. Ne foglalkozz vetélytársakkal, nem kell kérdőre vonni. Csak nézd, még mindig figyelmes veled? megtesz érted apróságokat? Küld sms-t csak úgy, hogy no, ezt-azt láttam és eszembe jutottál...stb?

Ha már nem szeret, mindegy mi vagy ki miatt, de tudod mi lesz a vége.

Ha viszont úgy ítéled, van közös jövő számotokra, állj elő az aggodalmaddal. S ha valóban ő is azt érzi amit te, maximum kinevet, hogy butaságokat képzelődsz.

De első körben csak figyelj egy picit a jelekre. Sok türelmet Neked!

2010. szept. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Már csak nem szeretett ki belőlem 1 hónap alatt, mikor előtte arról volt szó, hogy mikor és hol szeretne velem összeházasodni. Nem tudom, de nehezményezem, hogy keveset van itthon, mert jó, én is dolgozom, meg egyetemista lettem ismét, de legalább késő délután lenne itthon, nem a csajszival kávézgatna.
2010. szept. 20. 01:33
 6/22 anonim ***** válasza:
Eltávolodhatnál tőle egy kicsit, ha meghallgatni sem hajlandó.
2010. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Most biztos hülyének néztek, mert mondjuk egy csaj sem gyanakodnak a barátja munkatársára csak úgy, de nekem ez az egész fura és nem értem, miért kell minden szabad percét azzal a csajjal töltenie akkor is, mikor nem kéne. Meg ez az ölelkezős dolog. Eleve barátnőm nem olyan, aki ilyen viszonyt ápol a barátnőivel, még a puszit is utálja. És ott van, hogy elmegy csak úgy otthonról és a képembe hazudik. De a problémám az, hogy egy olyan konkrét dolog nem volt, amit fel tudnék neki hozni, mert akármelyikkel előjövök, abból az lesz, hogy kombinálok és kiakad rám. Bár eleve nem tudom, hogy reagálna erre az egészre, talán ugyanúgy terelné, mint mikor a munkáról kérdeztem.
2010. szept. 20. 01:41
 8/22 anonim ***** válasza:
Akkor mondd, hogy mostanában semmit sem tudsz értelmesen megbeszélni vele, és hogy így nem bízol a házasságban.
2010. szept. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy neki édes mindegy, mi történik ezzel a kapcsolattal, sőt, arra is gondolok, hogy a hideg távolságtartása annak az eredménye, hogy a homó telebeszélte a fejét mindenfélével, amikor a ti kapcsolatotok került szóba. Sajnos ez szokott történni, ha két nő összekerül: hirtelen olyan szintű bölcsességre tesznek szert a másik kapcsolatait illetően, hogy elhalmozzák egymást tanácsokkal, pedig fogalmuk sincs arról, mi is van a háttérben. A buta lány meg persze mindent elfogad.

Annak kevés az esélye, hogy a párod elbu_zult, egyszerűen csak elhitte annak a tanácsait, aki lehet, hogy nem is jóindulatból adta azokat.

Én még leülnék egyszer komolyan beszélni vele, szembesíteném a hazugsággal, de ha elbagatellizálná, terelne, tovább hazudozna, akkor szakítanék ott helyben.

Méltósággal kell élni.

2010. szept. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod hogy vannak-e leszbikus hajlamai a barátnődnek. Ezek szerint vannak. Tipikusan úgy viselkedik a csaj, mintha másba lenne már szerelmes, ezért kerüli veled a kapcsolatot. Gondolom szex se nagyon van mostanában. Ha rákérdezel nyilván nem meri majd bevallani, mert mégis égő hogy egy nő miatt szeretett ki belőled. Bár lehet hogy a kolléga látta az ölelkezést, de nem biztos egyébként hogy ez a nő van mögötte, lehet hogy egy másik pasi.. nem lehet tudni, de hogy már beléd nem szerelmes, és nem fogad el társaként az biztos.

Szerintem ebben már felesleges kapálózni. vagy vársz türelmesen, amíg magától elmondja, és szakít veled, vagy megváltozik, vagy megmondod neki, hogy neked ez így már nem felel meg, és te kilépsz.

Attól mert valaki elfogadta a házassági ajánlatodat, nem automatikusan szerelmes beléd annyira. Sok nő biztonságra vágyik, és úgy érzi hogy megfelelő ez a férfi, aztán majdcsak lesz valahogy. De ha összetalálkozik álmai pasijával, akkor borul a bili. (vannak ilyen férfiak is persze)


Szerintem ne áltasd magad hogy nincs senki más, és hogy csak paranoia. Ez nem az. Teljesen egyértelmű a leírásodból. Sajnos. Egyébként amiért még nem közölte veled, az az, hogy maga sem tudja hirtelen hogy mi van.


32/N

2010. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!