Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátomat 1,5 éve ismertem meg és úgy éreztem lelkileg össze illünk. Most már nem tudom mit csináljak, annak ellenére, hogy úgy érzem szeretem.

Én 22 éves vagyok és jelenleg egyetemre járok.( amit, és még sok mást is én fizetek abbol a pénzből amit keresek, annak ellenére, hogy még a szüleimnél lakom). Persze a szüleimet is segítem amiben tudom, de azért egy kis összeget mindig félreteszek, hogy ha maj elköltözök a szülőktől bíztosítani tudjam magamnak azt az életszínvonalat, amit a szüleim nekem is bíztosítottak.


A barátom 8 évvel idősebb nálam és csak szakiskolája van, mivel a szülei geghaltak mikor ő még csak 8 éves volt és neki ennyire futotta. Ő mindenáron el akar venni feleségűl, családot alapítani velem.


Ebben nem lenne semmi rossz, de sokszor elbizonytalanodok, mert habár jó ember, még nincs egy stabil munkahelye, és háttere( meg nem akarok 800 km-re elköltözni a családtól), amivel el tudna tartani egy családot. (persze én most is, és a jövöben is dolgozok a munkahelyemen, de 1 kereset szerintem nem elég egy család eltartására).

Mit tegyek?


2011. márc. 13. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban szereted a barátodat akkor miért ne mennél hozzá feleségül? Attól még nem kell eltartania szegénynek egy családot ha 2en vagytok. Gyereket nem vállalnék, de simán feleségül mennék hozzá a helyedben.
2011. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nehéz dolog ez..

probáld megbeszélni vele, hogy szerinted ez még az összeköltözés nem jó ötlet, és lehet hogy félreérti a dolgot, ezért pontosan magyarázd meg neki a pénzes dolgot..

ennyit tudok csak mondani:/

remélem összejön:)

2011. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tarts ki mellette .Lehet,hogy ha segítenél,neki,támogatnád kicsit,menne neki a továbbtanulás.
2011. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a barátod már 30 éves, megértem, hogy egyre sürgetőbbé válik számára a családalapítás. Viszont lehetne benne annyi előrelátás, hogy előtte megpróbálja megteremteni a hátteret hozzá..

Csak akkor folytassátok ezt a kapcsolatot, ha van közös jövőtök, máskülönben ne raboljátok egymás éveit! Főleg ő fogja magát elárulva érezni ha mondjuk 5 év múlva kiderül, hogy nem tudtok együtt élni, és ő ott áll majd egymagában az életben.

Mondd el neki, hogy mik a problémáid a dologgal. Tűzzetek ki közös célokat, és mindketten hajtsatok rá, hogy elérjétek őket. Ő keressen stabil munkahelyet, lehetőleg a családod lakóhelye környékén, hiszen a jövőben jó lesz, ha mindig számíthattok rájuk. Ha szeretné még képezni magát, akkor esetleg segíthetnéd anyagilag is.

Másik lehetőség egy olyan jövő, ahol kettőtök közül csak te dolgozol, ő pedig otthon ül GYES-en a gyerekekkel. Ha nektek megfelel ez az állapot, és fenn tudod tartani a családot, akkor nincs probléma..

Semmiképp ne menj hozzá, ameddig nem simulnak el a dolgok. Ő biztos, hogy mihamarabb gyerekeket szeretne maga körül látni, te viszont még fiatal vagy, és ha már tanultál, akkor már érj is el valamit a szakmádban még azelőtt, hogy több éves kényszerszabadságra ítélnéd magadat. Mert utána persze már ott lesz a többi diplomás frissebb tudással, akik előnyt élveznek álláskeresésnél..

Előfordul, hogy két jó ember nem tud egymással együtt élni, mert mindketten mást akarnak az élettől. Nem ti lennétek az első vagy utolsó ilyen pár, ha szétválnának útjaitok.

2011. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szakiskola egy dolog. Attól még lehet valaki nagyon normális rendes ember. Nem az iskola határozza meg, hogy ki milyen. A felsőoktatásban is van elég lüttyent...Ha vele akarsz lenni, tarts ki melette mindenáron. Ne legyen a táv akadály
2011. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az is baj, hogy műveltebb vagy mint a barátod. Ez sok bonyodalommal jár, mert ha valamit másként akarsz majd, akkor kiakad, hogy na te nagy okos, már én megint buta vagyok. Másik, ha egy férfit el kell tartani, az megint megöli a szerelmet. Értéktelennek fogja tartani magát melletted.Ebből megint nagyon sok konfliktus van.
2011. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
korkülönbség, távolság... a 2 legnagyobb baj összpontosul a kapcsolatotokban. gáz. hagyd a fenébe, keress mást ^^
2011. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek szülei, nincs stabil munkahelye, akkor miből él, miből tartja fenn magát?

Ebben az esetben először a távolságot kellene leküzdeni. Talán ő költözzön közelebb hozzád, hiszen ha őneki egyébként sincs mit feladnia, akkor neki könnyebb mozdulnia.

Ha többször tudtok találkozni, jobban megismeritek egymást, talán még az is kiderül, hogy nem is illetek annyira össze.

Én biztosan nem mozdulnék a helyedben, hiszen neked van stabil munkahelyed, tanulsz is jelenleg, és a szüleid is a közelben vannak. Nagyon meggondolnám, hogy mozduljak-e.

2011. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyire ismered ezt a pasast? ha távkapcsolat, akkor elárulom hogy semennyire. Semmiképpen ne hagyd ott az iskolát miatta és ne menj bele olyan helyzetben hogy függened kelljen tőle.


Egyébként mi itt hiába írunk bármit, nem ismerjük a pasast, te ismered és pontosan tudod hogy neked való-e a pasi vagy nem. De ha nem mersz szembe nézni az igazsággal, kérdezd meg a szüleidet. Ők meg fogják mondani hogy merre van az előre. Hallgass rájuk.


32/N

2011. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!