Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol 2nek jut ott jut 3-nak...

Ahol 2nek jut ott jut 3-nak is. Szted igaza ez a mondás?

Figyelt kérdés
A válaszodat indokold is,köszi
2011. márc. 15. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

ha ez egy kisbabára vonatkozik,akkor nem

hisz neki más kell mint a két felnőttnek,ő többe kerül sokkal


ha ez arra vonatkozik,hogy van 2 gyerek,és lenne egy harmadik,akkor igen

mert ha már megvetted 1nek a ruhát,kinövi,ráadod a kisebbre,kaját ha megfőzöl 1 fazékkel,akkor az az 1 tányérnyi már nem számit

2011. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Jól megmagyarázta az első hozzászóló.

Ahol 2 embernek bőségesen jut, az 3 embernek is elégséges.

2011. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

ha igaz is sokkal több lemondással, feszültséggel.. engem is nyaggatnak hogy mikor lesz már gyerek, meg jómódú barátnőm a 2 szintes medencés jakuzzis családi házban, új kocsival biztos megélhetéssel szokta ezt hangoztatni....

nálunk mikor én munkanélküli vagyok párom munkahelye meg lehet megszűnik , nem látom úgy hogy ha még egy gyerek is lenne akkor is megélnénk.

2011. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Cigányék is így gondolkoznak, ezért van 10 gyerekük. Mert ahol 2-nek van hely, ott jut a harmadiknak is. Ha már háromnak jutott hely, akkor jut a negyediknek is. Ha a negyedik is elfér, akkor elfér az ötödik is...stb. A sor végeláthatatlan.


Egy gyerek is hatalmas lemondással és áldozattal jár, nem még kettő vagy három.


A fentiekből sztem kiszűrhető, hogy én nem értek egyet az állítással.

2011. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, honnan nézzük. Ha a meglévő kettő tud lejjebb adni az igényeiből (van hova), akkor juthat a 3. nak is. Ha viszont a 2 ember is nélkülöz, akkor éhenhalnak mind a 3-an.


Összességében mindenkinek magának kell megítélni, hogy belefér-e a harmadik. Ha alig él meg a 2 ember, akkor úgy gondolom, óriási felelőtlenség. Nem szabad arra apellálni, hogy majd úgyis segít valaki, mert sok esetben nincs segítség.

2011. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MarlaSinger válasza:
64%

Még ekkora ökörséget, bocsánat a kifejezésért.

A kérdésben nem szerepel a "bőven" szó. Persze, ha az a bőven, nagyvonalúan bővent foglal magában akkor igen, jut a 3. személynek is.

Viszont az őrületes tévhit, vagy szende naívság a mai világban, hogy fel lehet nevelni egy, kettő, vagy három gyereket úgy, abból, hogy az első ruhája jó lesz 2., 3.-nak is. És a többi dolog, szükséglet, igény hol marad? Iskoláztatás, rendes vitamindús, tápláló étkezés, játékok, színház, könyvek, mozi, szórakozzás, sport, szakkör, nyelvtanfolyam, ha esetleg szemüveg kell, miegyéb, utazás,stb, stb....


Persze ez az én véleményem:)

2011. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

apró dolgokban működik. pl barátnőméknél mindig jut nekem is egy tál kaja.

de mondjuk ha van 2 gyereked, és mindkettőnek szeretnél lakást venni, viszont ha jön egy harmadik, akkor ez már sokkal nehezebb.

2011. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MarlaSinger válasza:
25%
jah, igen...azért plusz pont az élettől, ha a szülők tudnak segíteni a lakásvásárlásban.
2011. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak ételről lenne szó, akkor osztom a dolgot ( persze csak egy átlagos, nem pedig mély szegénységben élő család esetében), de gyerekvállaláshoz ez elég gyenge szöveg. ( Múltkor fejtettem ki pont apósomnak ezt, mert ő is ezzel a szöveggel igyekezett rávenni a gyerekvállalásra most.) Főleg egy első gyerek esetében, de ha már van gyerek, akkor sem igaz, mert annak a gyereknek nem csak ennivaló kell, hanem ruha ( mert nem hordhatja folyton a nagyobb kinőtt ruháit, főleg akkor nem, ha más neműek), iskolai dolgok stb. is.

Abban az esetben teljesen igaz, ha váratlanul beesik 1-2 haverunk és már készül az ebéd.Akkor jut mindenkinek, legfeljebb kevesebb :)

2011. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sem igaz, még a testvéreknél sem feltétlenül. Nekem például az első gyermekem (fiú) október legvégén született. A második gyermekem kislány lett és májusban született. Szinte egyetlen ruhát sem örököltek egymástól. A fiam ruhatára kezdetben plüss rugdalózókból állt, amiket nem adhattam rá a lányomra a 40 fokos melegben nyáron. Az összes overál, kabát szintén úgy járt, hogy a lányomra éppen nyáron lettek volna jók, amikor ugye nem hordunk ilyesmit. Tehát még ha azt nem is nézzük, hogy fiúsak voltak a ruhák, akkor sem tudtuk volna hordani a tesóét.

Ha elviszem állatkertbe, vidámparkba, nyaralni vagy bárhová máshová a gyerekeket, az megint többe kerül, itt sem lehet olcsóbban kihozni. Ugyanígy van ez az összes különórával, iskolai holmival, könyvekkel. A második gyereknek is kell vennem ajándékot ünnepekkor, nem csomagolhatom be a nagyobbik használt játékát, hogy na te ezt kapod.

Egyedül az ételeknél van az, hogy nem kerül sokkal többe az ellátása a gyerekeknek, de az is csak kezdetben van így. Később már ugyanúgy meg kell vegyem a második gyereknek is a csokit, a gyümölcsöt, egyebeket.

2011. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!