Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 38/L Mi a véleményetek? Fél...

38/L Mi a véleményetek? Fél évig lakott nálam a barátom. Egy év együttjárás után költözött hozzám. Folyt. Alább

Figyelt kérdés

Nekem van két nagyobb gyerekem, egy gimis és egy egyetemista, velük nem volt gond. Viszont olvasva egy-két anyagiakról szóló történetet, bizony nálam is apróbb problémák jelentkeztek.

Nem tudom, hogy (volt) igazságos, hogy hozzám költözött és a rezsi 1/3-át fizette + a kaja negyedét. A végén rájöttem, hogy nekem egyáltalán nem könnyebb a helyzetem, sőt, nehezebb. Anyagilag nem lettem előrébb, viszont többletdolgom akadt általa, hogy nálam lakott, utána is takarítani, mosni kellett, főztem rá napi szinten. Ő utólag azt mondta, hogy neki nem kötelessége a gyerekeimet eltartani, sem a lakáskölcsönt fizetni, mert azok úgyis az enyémek. Nem ez volt az elsődleges vitaforrás, de picit sérelmez(t)em, hogy nő létemre én kivettem a részem az asszonyi kötelességekből, viszont ő nem igazán támogatott visszafelé. Biztosan értitek ezt... Persze érthető az ő kifogása is, de mégis... Mindegy mit írtok, már nem aktuális, de érdekel mások véleménye, ki hogy oldja(-ná) meg ezt?


2011. márc. 15. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem csodálom, hogy külön mentetek. Ahol azt kezdi az ember számolgatni, ki mennyivel járul hozzá a napi megélhetéshez, kinek mennyit ér bármilyen megmozdulása, akkor ott már baj van. Ha azért él együtt két ember, mert szeretik egymást, akkor igyekeznek közösen megoldani az életüket és nem méricskélni, kinek, mennyi a kötelessége anyagiakban.

Tudom, a legtöbb ember szűkölködik. De egy kapcsolatnál természetesnek kellene lenni annak a szónak, hogy KÖZÖS ÉLET.

Remélem, a következő kapcsolatodban megérted majd, mire gondoltam.

2011. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, igen hasznos volt
2011. márc. 15. 20:10
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik kicsit kihasznált. Úgy értem engem az nem zavarna, hogy nekem több pénz kell beleraknom, ha nekem több van, de eleve így felosztani, hogy ennek X-részét annak Y részét ez nagyon fura. Ha együtt vagytok minden közös, a korábban felvett hitel és annak a gyereknek is költsége, ami nem az ővé, vagy nem kell összeköltözni és kész. Valószínűleg eleve nem bízott abban, hogy örökké fog ez a dolog tartani, ha így állt hozzá.
2011. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a páromhoz költöztem oda. Először felesben fizettük a lakbért, meg a kosztpénzt. (Neki van egy 6éves kislánya, aki heti 2-3 napot nálunk van.) De nem kezdtem el számolgatni, hogy mennyivel vettünk többet a gyerek miatt, vagy hogy többet eszik a párom, mint én? Vagy, hogy én vettem valamit a lánynak, a saját pénzemből, stb. Amikor pedig felmondtam, természetes volt a páromnak, hogy 1-2 hónapig nem fizettem bele a lakbérbe, mivel nem volt bevételem. Azóta teljesen közös kasszán vagyunk. És nincs semmi problémánk.

Szerintem, ha 2 ember összeköltözik, akkor a problémákat is automatikusan fel kell, hogy vállalja. Csak sajnos sokan nagyon anyagiasak, és a pénz fontosabb nekik, mint a partnerük.

2011. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy az anyagiak ilyen mérvű méricskélése akkor és csak akkor igazságos, ha a házimunka is meg van osztva. Ez esetben jogos lett volna, egyébként nem.

Attól még nem lesz kiábrándító egy kapcsolat, hogy mindkét fél kb.ugyanannyit rak bele, attól sem, hogy ezt megbeszélik előtte - DE ezt nem csak anyagiakra kell érteni.

2011. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kihasznált. Mondjuk, h a lakáshitelbe nem szállt be, az azért megérthető, hiszen az a te lakásod, a te neveden van. Viszont azt ő is tudhatta, h két önálló keresettel nem rendelkező gyermeked van, és ha már téged "bevállalt", úgy lett volna a normális, ha őket is tehát a kaját meg a rezsit nem harmadolni, negyedelni, hanem felezni.

Ugyan a saját példámon ezt nem tudom alátámasztani, de anyukámén igen. Ő a párjával kb másfél év után cuccolt össze, és mivel én még főiskolára járok, így jöttem anyával. A pasinak már a kapcsolatuk első pillanatától kezdve egyértelmű volt, h itt vagyok én is, és soha egy olyan megjegyzése nem volt, h nekem ne fizetne valamit (vagy az én részemet fizesse anya), sőt néha még meg is kérdezi, h kell -e pénz. Persze pénzt se tőle, se anyától nem szoktam kérni (elfogadni is csak akkor, ha nagyon szorult helyzetben vagyok).

2011. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

De jó esetben a közös felelősségvállalás anyagilag és az otthoni feladatok terén természetesen kialakul. Nyilván az a legjobb, ha a felek könnyen megegyeznek, és senki sem marad belül sértve.

20.19

2011. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
38/L???????? tán N, nem?
2011. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3%

Valamilyen szinten neki volt igaza. Fizette a költségek ráeső részét. A te lakásodhoz pedig miért járult volna hozzá? Más lett volna a szitu,ha összeházasodtok.

Azt neked is tudnod,kell,ha a család egy fővel bővül,akkor a mosás,főzés stb is több idő.

Ha a lakásodhoz is hozzájárult volna,akkor most hogyan rendeznéd felé a tartozásodat?

A gyerekeidet pedig nem köteles valóban eltartani.

Házasságban minden közös,mert a házasság egyúttal azt is jelenti,hogy együtt akartok maradni. Az együttélésben viszont ez nincs benne.

2011. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azt neked is tudnod,kell,ha a család egy fővel bővül,akkor a mosás,főzés stb is több idő."

Igen, de ha ott lakik vele egy másik FELNŐTT ember, akkor miért ne oszthatnák meg?

Teljesen jogos, hogy a kérdező ezt igazságtalannak érezte, bár én nem több anyagi juttatást vártam volna el, hanem több hozzájárulást az otthoni munkákhoz.

2011. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!