Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 38/L Mi a véleményetek? Fél...

38/L Mi a véleményetek? Fél évig lakott nálam a barátom. Egy év együttjárás után költözött hozzám. Folyt. Alább

Figyelt kérdés

Nekem van két nagyobb gyerekem, egy gimis és egy egyetemista, velük nem volt gond. Viszont olvasva egy-két anyagiakról szóló történetet, bizony nálam is apróbb problémák jelentkeztek.

Nem tudom, hogy (volt) igazságos, hogy hozzám költözött és a rezsi 1/3-át fizette + a kaja negyedét. A végén rájöttem, hogy nekem egyáltalán nem könnyebb a helyzetem, sőt, nehezebb. Anyagilag nem lettem előrébb, viszont többletdolgom akadt általa, hogy nálam lakott, utána is takarítani, mosni kellett, főztem rá napi szinten. Ő utólag azt mondta, hogy neki nem kötelessége a gyerekeimet eltartani, sem a lakáskölcsönt fizetni, mert azok úgyis az enyémek. Nem ez volt az elsődleges vitaforrás, de picit sérelmez(t)em, hogy nő létemre én kivettem a részem az asszonyi kötelességekből, viszont ő nem igazán támogatott visszafelé. Biztosan értitek ezt... Persze érthető az ő kifogása is, de mégis... Mindegy mit írtok, már nem aktuális, de érdekel mások véleménye, ki hogy oldja(-ná) meg ezt?


2011. márc. 15. 19:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem egy újabb gyerekkel bővült a család - azaz ha a pasi csak a száját tátotta otthon, akkor mégis. Nem azt mondom, hogy rögtön a más gyerekét gondozza (bár ha közös az élet, előbb-utóbb az is benne van), de legalább a maga ellátásában működjön közre.
2011. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én is 38 éves nő vagyok.1 felnőtt gyerekkel.10 évvel ezelőtt én is úgy döntöttem,hogy a párom és én kössük össze az életünket,és éljünk együtt.Nálunk az első naptól kezdve minden közös volt.Közösek a számlák,közös a pénz is.Mindketten kaptunk fizetést,ami közös volt.Nálunk nem volt olyan hogy ez a tied,ez az enyém..10 éve elég jól működik a dolog..A munka is közös.Van amikor ő főz(hétvégente imád főzni,alkotni) én általában minden megcsinálok amit egy nőnek kell..De ugyanúgy kitakarít és rendben tartja a kertet ő is..A fiam nevelésében is részt vett,és ma a felnőtt gyerekemet ugyanúgy támogatja,segíti ha kell..Valahol mégiscsak vele együtt neveltem fel..Nálunk olyan természetes volt minden már az elején is,és lassan 10 éve az..

38/N 30/F

2011. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

húúú, mennyi válasz, mind remek! köszönöm szépen! Ahogy végigolvastam a válaszokat, nagyjából értettétek a kifogásomat, persze olyannal is találkoztam, aki a másik félnek ad igazat. Azt is elfogadom :)

Köszönöm mégegyszer!

2011. márc. 15. 20:35
 14/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én ingyenélő vagyok, de úgy hiszem, a barátom nem járt velem rosszul, ha már befogadtam az otthonomba, főztem, mostam rá stb. Ő lakás híján, apró keresettel sajnos nem tudott okosabbat...
2011. márc. 15. 21:04
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ingyen élő,gyerekes a kérdező??

Mert szerinte egy felnőtt ember akivel összeköti az életét az ne csak a száját tátogassa? Miért ingyen élő? Mert elvárta,hogy a férfi anyagilag is beszálljon a közösbe? Már pedig igaza volt.Miért tartson el egy felnőtt férfit aki nem a gyereke,férje??Azért az a pasas csak evett naponta többször,csak ivott valamit,fürdött,mosni kellett rá,és fűteni kellett a valagát..Ezeket a kérdező sem ingyen kapja,hanem megdolgozott érte..Teljesen érthető ha kérte hogy szálljon be a rezsibe,kajába..

Azt hogy a mindennapi életben sem vette ki a részét,ez is érthető ha a kérdezőnek nem tetszett.Egy férfi is tud mosogatni,vagy porszívózni..Azért ne az legyen már,hogy befogadok valakit a lakásomban,és csak mereszti a seggét,de semmiben nem támogat....Evvel az erővel egy kutyát is tarthatott volna(avval jobban is járt volna,mert a kutya hűséges,és becsüli az érte tett erőfeszítést)

2011. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ő költözött hozzád, tehát neki kellett volna elsősorban alkalmazkodnia hozzád és a gyerekeidhez! Legalább a költségek felét kellett volna finanszíroznia! (Normális esetben a férfi tartja el a családot, oké, persze ma már felborultak a szerepek, de az túlzás,hogy egy nő tart el egy férfit, hogy Te tartottad el őt gyakorlatilag..) Az meg, hogy nem segített semmiben meg aztán tényleg durva. Örülj, hogy már nem vagy vele, csak kihasznált!
2011. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az okos válaszokat. Tanulságos volt :)
2011. márc. 16. 05:34
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, szolgáljon mindez tanulságul a jövőre nézve. Én még 3 dolgot tennék hozzá a leírtakhoz, amik nagy részével egyetértek.

1. Nagyon elrontottad ott, hogy nem követelted meg tőle, hogy beszálljon a házimunkába is. Nem 1/4 részben, hanem amennyi elvárható tőle, pl. a teljes porszívózást bármelyik férfi képes megcsinálni, vagy be tud vásárolni (és akkor nem csak magának vesz kaját, hanem a családnak) stb, te meg megcsinálod a "női" munkát, pl. főzöl.

2. Én személy szerint azt gondolom, hogy amíg az ember nincs összeházasodva, mert kell beszélniük, ki mennyit ad a közösbe, hiszen nincs szó vagyonközösségről. El tudom fogadni, hogy nem akarja eltartani a gyerekeidet, de ebben az esetben azt is nézni kell, hogy a te lakásodban lakik, vagyis nem kell fenntartania a saját lakását (ha van neki egyáltalán, kiadhatja, amit neki bevétel - vagyis neked is illene adnia belőle, hiszen ha nem nálad lakna, nem lenne bevétele), vagy nem kell albérletet fizetnie, tehát az albérleti díjat (vagy annak egy részét) neked kéne adnia. Oké, hogy nem akar a törlesztésbe beszállni, de akkor fizessen azért, mert nálad "albérel".

3. Csak olyan pasival érdemes kezdeni, még ha nem is könnyű ilyet találni, aki nemcsak téged akar, hanem a gyerekeidet is. Hiszen ők hozzád tartoznak. Te gyerekkel vagy "te", gyerek nélkül nem te vagy. Nem tudom, érted-e, amit mondani akarok. Szeretet = elfogadás, és téged a gyerekeiddel együtt kell elfogadnia a leendő párodnak.

Ha ennyire nem akarja "eltartani" a srácokat, nem muszáj veled élnie. Ne köss ilyesfajta kompromisszumot, az ilyen típusú férfi csak kihasznál és eldob.

2011. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó véleményt is. Nagyjából én is így látom, ahogy te. Nekem is ez fájt, hogy neki lakása sincs, viszont nálam "jól elvan"... Végülis csak annyit adott, amit muszáj volt neki. Persze én nélküle sem vagyok előrébb, de vele sem mentem sokra (de nem épp ez volt a cél). Tudod, míg ő tudott pl. maszekolni, zsebrevágta a pénzt, addig én rá is dolgoztam, nekem viszont nem igazán térült meg, hogy a gondját viselem. Én harmad magammal voltam, aztán lett egy plusz feladatom. Igen, abban mindenkinek igaza van, hogy előbb kellett volna ezt tisztázni vele. Az a helyzet, hogy nem tudtam ezt előre, ilyen helyzetet nem éltem meg, nem láttam át. Épp arra gondoltam, ha neki lett volna egy lakása és történetesen velem, vagyis nálam lakik, az ő lakása mehetett volna albérletbe. Gondolom, azt az összeget felezhettük volna, mert tkp. ő hasznot húz az én lakásomból... Arról nem is beszélve, hogy sok helyen látom, milyen nagyvonalú a férfi a nővel. Én ilyet soha nem vártam el (lehet, ez volt a gond?), és ő ennek megfelelően csak a szükségeset adta.
2011. márc. 16. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!