Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak vagy menjek?

Maradjak vagy menjek?

Figyelt kérdés

A feleségemmel a szüleimnél laktunk. Tudom nem egyszerű anyóssal élni, de itt anyagiaktól mentesen minden pénzt félre tudtunk tenni. Most a fejébe vette a feleségem, hogy elköltözik az édesanyja mellé albérletbe. Havi 20+rezsi.

Nem akarok odaköltözni, de ha nem megyek elveszítem örökre.


2011. márc. 16. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Én 6,5 évet húztam le anyóssal... ez emberi években úgy 8-900 évnek felel meg... ennyit vett el az életemből. Neked könnyű, te vagy otthon, de neki alkalmazkodnia kell, amivel tele lehet már a hócipője. Az én házasságom ezen bukott meg, hogy a volt férjem nem akart elköltözni anyucitól - tök mindegy, mire hivatkoznak a pasik. A második feleségénél már nem követte el ezt a hibát. Ne kövesd az ő példáját, ha szereted a nejedet! Meg legalább megtudod, milyen az, amikor neked kell alkalmazkodnod! Nem bántani akarlak. Jól látod, ha nem akarod elveszíteni, költözz! Csak idő kérdése, mikor sokall be, és akar válni... 32N
2011. márc. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem minden a pénz ! Valószínűleg nehéz neki anyukádékkal együtt élni ezért lép így, ha könnyű volna, neki is többet érne, hogy megspórolhatjátok azt a pénzt.

Örüljetek, hogy eddig volt ez a lehetőségetek, és ha megtudjátok engedni, akkor költözzetek külön a szülőktől. Gondold meg melyik a fontosabb a feleséged boldogsága, , vagy az a havi 2O + rezsi ?

Hagyd magad is elengedni a szüleidet, és hagyatkozzatok magatokra. Nem kell ettől félni, ha esetleg ilyesmi gondolataid vannak. Előbb utóbb mindenki kirepül. Ha ez a feleségednek ráadásul könyebbséget okoz, nem lesz semmi gond. Menj !

2011. márc. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ez a kérdés egyáltalán felmerült - mármint az egymástól külön költözés - akkor ez a házasság már egyáltalán nem működik. Ő menne nélküled is? Te pedig inkább maradnál otthon egyedül? Mi tart vissza, az alkalmazkodás vagy a pénz?

Igazából mindegy, mert már nincs meg az a ragaszkodás, ami összetartana titeket. Ezek után azt mondanám, maradj otthon, és majd meglátjátok, mennyire hiányzik a másik.. Ha semennyire, akkor kár erőltetni.

2011. márc. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Bizony, ha ettől elveszíted, akkor jobb ha veszíted ídőben.

Ha bármit is érezne irántad, ilyen fel sem merülhetne.

Most fáj, de örülj, hogy kiderült, a feleséged tesz rád.

2011. márc. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Eljött a bosszú ideje :)

nekem ez fura, hogy menni akar. De lehet, most te is megtapasztalhatod a másik oldalt. Érdemes lenne átbeszélnetek a helyzetet, ennek biztosan nem lesz jó vége

2011. márc. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Most anyámnál,aztán anyóshoz?Csöbörből vödőrbe?Aztán megint anyám?Nem!Teljesen külön.Ha albérletbe akar menni,menjetek,de ne az anyjához.Az anyagiak meg egy dolog,a boldogság sokkal de sokkal fontosabb!!
2011. márc. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Régen természetes volt,hogy több generáció él együtt. Ha voltak viták,azt megoldották,alkalmazkodtak egymáshoz. Erre a mai fiatalasszonyok többsége nem hajlandó. Ők tökéletesek,mindent jobban tudnak,mint az idősebbek. Bármit mond az anyós,azt rosszindulatból teszi. Nincs bennük semmi tolerancia,sajnos. Sőt,józan ész sem!

Nem tudom mennyi a jövedelmetek,de kifizetni 50-60.000.- Ft-ot ( 20.000.-+rezsi),csak azért,hogy külön legyetek nagy ostobaság. Az albérletben is KELL alkalmazkodni, a főbérlőhöz,a lakótársakhoz. Ha társasházba mentek,akkor halljátok a szomszéd sóhajtását is,mindig akad,aki rátok panaszkodik. Ez mennyivel jobb?

Ha a feleséged ezt nem látja be,akkor jobb,ha szétváltok! Hiába mennétek külön,hosszú távon hozzád sem fog alkalmazkodni.

Beszéljétek meg,de amíg nem juttok dűlőre,addig gyerek semmiképpen ne legyen. Hacsak nem akarsz vasárnapi apuka lenni.

2011. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon jól látod, ha nem tartasz vele, elveszíted örökre.

Ahogy elnézem, eddig nem tudtad megvédeni a szüleidtől, nem tudtad őket leállítani.


Laktunk mi is egy ideig anyóssal, és én is eljutottam oda, hogy egy nap azt mondtam a férjemnek: én a héten költözök, ez egészen biztos, jön vagy marad.

Fel se merült benne, hogy nem maradunk együtt!!


Azóta szerencsére külön lakunk mindkettőnk szüleitől, és bár anyagilag nem a legkönnyebb, nem adnám fel semmiért.


Ahogy ő költözött akkor a te szüleidhez, úgy most te is mehetsz az ő anyjához. Neki vajon ehhez akkor mennyi kedve volt?

Ha neked ez kedv kérdése, hogy együtt maradsz-e a feleségeddel, akkor meg nézz magadba, hogy mi az oka!

2011. márc. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

miért nem költöztök külön, ketten albérletbe?

lakásra gyűjtötök? vagy hitelt akartok felvenni? egy lakás árát egy élet alatt se tudjátok összegyűjteni...:(

2011. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen anya aki lakbért kér a saját lányától? Hát egyszerűen egy átlagos gondolkodású nő, mert ez fel sem merül bennük, h. a rezsin kívül pénzt kérni, perverz harácsolás.Ha nekem anyósomnál kéne laknom, _és még fizetnem is kéne érte_!!!!! hogy, hallgathatom a vén boszorkányt ahogy a nejemet hülyíti, és az meg bólogat neki," hogy igen mama, a férjem tényleg egy fsz mama, most már értem," akkor pár hónap alatt(ön)?agresszív lennék.

Ez az amibe ne menj bele. Ha nagyon akarsz még másik esélyt adni a feleségednek, akkor költözzetek teljesen külön, minden mamsától, és egyenlő távolságra is, ott majd meglátod mennyire müxik még a házasságotok, egy fél évet megér kipróbálni. Hogy igazam van az abból is megállapítható, hogy előző válaszomat milyen dühösen pontozták le a csalódott amazonok, mert az igazságot röviden elmondva nem bírják. (De előtte beszéltek anyuval két órácskát telefonon.)

2011. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!