Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

21éves vagyok, most vettek fel orvosira, eddig csak próbálkoztam,de nem sikerült, mert lelkileg nem voltam a toppon. A párom, aki már 30éves kapott egy munkát egy nyugati országban,ahová én is szívesen kimennék majd egyetem után. (Most hagyjuk azt,hogy mocsok szemétláda vagyok, mert nem maradok itt,vállalom,hogy a SZÜLEIM adójából,mert annyit adóztak már,hogy 5x kifizették a képzésem kimegyek külföldre dolgozni.) Sajnos neki muszáj menni, a szerződése meg több évre szól. A jövőt közösen képzeljük el,én tudom,hogy orvos akarok lenni. De nem tudom ezt,hogy oldjuk meg, 6év inga sok lenne,ha még 3éves képzésre mentem volna azt mondom jól van...

Sajnos a nyelvet még nem beszélem,így min.1év kellene,hogy egy felsőfokút letegyek,ha semmi más dolgom nincs. Aztán legalább még 1 év mire megpróbálhatnám a jelentkezést. Mit gondoltok? Ha otthagynám az egyetemet,azt gondolnám elmebeteg vagyok, viszont ha elmegy,akármilyen erős a kapcsolat,szerintem kivitelezhetetlen. Szinte estig bent leszek, aztán még tanulni, meg leülni a géphez,hogy tudjunk beszélni..ha nem beszélnénk rendszeresen az meg minden lenne csak nem kapcsolat. Én meg úgy nem akarom elkezdeni az egyetemet, hogy nem tudok maximumot nyújtani. Gondolkodtam 1 év halasztáson,de érdemben nem segítene. Egyébként a kapcsolatunk stabil, most tervezzük az eljegyzést,majd az esküvőt,ha végre sikerül kitalálnunk most mi legyen...


2011. szept. 7. 19:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy abban az országban nagyon nehéz a felvételi az orvosira még az anyanyelvi diákoknak is.
2011. szept. 7. 19:39
 2/7 anonim ***** válasza:

én a helyedben elkezdeném itt az egyetemet mindenképp, elkezdeném az adott nyelvet tanulni ezerrel és pályáznék ERASMUS ösztöndíjra az adott országba...azzal majd egy évig lehet húzni ott.

de melyik ország az? ma már nincsenek olyan nagy távolságok, hogy repülővel Európán belül néhány óra alatt ne legyél nála :D

2011. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eramus nem segít,mert az fél év, az semmi...Igen, csak tanulni megyek,és nem azért,hogy hetente repülgessek,meg azért nem 2 fillér. Fapados meg úgy nincs,hogy hétvégén ott tudjak lenni. 6év meg nem 1-3év,hogy azt mondja az ember,ok valahogy kihúzzuk...lehet ígyis kibírnánk,de elég megterhelő lenne,lelkileg,fizikailag és mindenhogy.
2011. szept. 7. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy tévedek de mintha arról volt szó az elmúlt hónapokban,hogy a frissen végzett orvosoknak bizonyos évig itthon kell dolgozni.Ha nem teszik meg,és elmennek külföldre,nem kapják meg a doktori címet..Legalábbis erről volt szó..HA ez így van akkor ezt is belekalkuláltad,hogy esetleg X.évig itthon kell dolgozni,hogy meglegyen a diploma vizsgád??
2011. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvégezném az orvosit.Én nem mentem főiskolára,mert a párom miatt mindig lemondtam róla.Most elhagyott,pedig nagy szerelem volt.4diplomát szerezhettem volna.Bánom?Mocskosul.Jővőre megyek.:)Tehát csak magad nézd és a jővődet.
2011. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én az Erasmust tudtam mondani, jobb ötletem nincs...én azt mondom, hogy ha ebben a helyzetben lennék, én az egyetemet választanám...

a te életedet neked kell bebiztosítanod, mi van, ha elmész vele, aztán egyszerre csak pl vége lenne a kapcsolatnak, akkor mit tennél?

2011. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,ez nem letolás volt,én is gondolkodtam az erasmuson. Csak az tényleg "nem sok vizet zavarna". Persze jobb,mint a semmi,de az a fél év...szóval ha kibírjuk,akkor nélküle is,h a meg nem,akkor vele se. Igazából nem attól félek,hogy megcsalnánk egymást, hanem akármekkora a szerelem,azt be kell látni,hogyha 6évig évente 2-3x találkozunk,az nem nevezhető kapcsolatnak. Ha bölcsész vagy hasonló szakon lennék,ami nem túl piacképes,és árban kifizethető,ha később nem vennének újra fel, vagy ott is betudnék kerülni 1év után, akkor nem haboznék. Vagy ha mondjuk lenne vissza 3évem mondjuk...de hat...érdemben sajnos nem tudnánk a kapcsolatot ápolni, mert ő nem tudna gyakran utazni a munkája miatt,én meg az egyetem miatt. Így akármekkora az összhang,ha reálisan nézzük xév után ellaposodik. Igaz akkor nem tudnám mihez kezdenék,ha elhagyna, de mi van,ha tényleg ő lenne a gyerekeim apja? Ez ezért nehéz...mert én tényleg szeretném,sőt már azt is tervezgettük,hogyha ott felvesznek 3.év után az anyukája segítene és babát vállalnánk(az anyja is kiköltözik,ők már ott maradnak). 3év után már könnyebb,és ott sokban segítik azokat,akik gyermeket vállalnak egyetem alatt. Csak attól félek,hogy mi van ha nem vennének fel..én tanulnék rendesen,de ez azért merész,ráadásul hülyén érzem magam,hogy rögtön itthagynám az egyetemet,pedig annyit dolgoztam érte. Viszont nélküle meg lelkileg gyakorlatilag halott lennék. Na meg az is igaz, hogy megbeszéltük,hogy ott ő tartana el,cserébe persze mikor elvégezném az orvosit,orvosként 2x annyit keresnék,mint ő,tehát az a pénz bőven visszajönne. Na de ha abból indulok ki,amit valaki írt,hogy elhagyna..na akkor nem tudom mi lenne,de ezt nem tudom elképzelni.Persze az tény,hogy jövőbe nem látunk.
2011. szept. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!