Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek,...

Szerintetek mit tegyek, menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemre járok, költségtérítéses változatra. Már az elején rájöttem, hogy ez nem az én szakom, de minél tovább járok oda egyre jobban utálom az egészet. Emiatt sokszor vagyok ideges, levert, unott, depressziós.

Rossz érzés nap mint nap bejárni, és végigszenvedni az előadásokat, hiszen egyáltalán nem köt le az egész.

Át szeretnék menni levelező tagozatra, és Pesten szeretnék jogot tanulni.

Ezt nem merem elmondani apámnak, mert biztos szörnyen ideges lenne.

Nem egy könnyű eset az apám. Sajnos sokat iszik és ha részeg akkor agresszív. Most vele élek kettesben, és eléggé megkeseríti az életemet.

Ezzel a szakváltással két legyet ütnék egy csapásra, hiszen végre azt tanulhatom amit szeretnék és nem utolsó sorban megszabadulhatnék apámtól is.

Ti mit tennétek a helyemben? Ha mennétek akkor azt hogyan mondanátok el?


2010. nov. 15. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a sulit, miért fizetsz olyanért, ami nem is érdekel? Próbáld meg Pesten a jogot, hajrá!
2010. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Intézd el apád háta mögött. Aztán telefonon közöld vele, így nem tud megverni.


Egyébként ez eléggé rendőrért kiált, ha, mint mondtad, agresszív - de igen, tudom, kishazánkban csak akkor tesznek valamit, ha vér folyik.

2010. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

általában levelezősöknek nem jár a koli, tehát csak albiba mehetnél amit havi 50 alatt szinte biztos hogy nem úszol meg pesten (albérlet+rezsi+közös kts ha van+net stb) plusz kaja, ugye. ha nincs jövedelmed, akkor ezt az összeget apukádnak kell finanszíroznia. levelező mellett tudnál mondjuk dolgozni, (bár ha nincs szakmád diámelókból nem fogod magad halálra keresni) de az első 2-3 hónapot akkor is el kell kérned apukádtól (szinte mindenhol kérnek 2 havi kauciót)

úgyhogy ha anyagilag apukádtól függsz, akkor sajnos övé a döntő szó. mielőbb hozd fel, egy józan, nyugodt pillanatában, hogy egyáltalán lásd, van e erre reális esély. ha nem függsz tőle anyagilag, akkor meg mire vársz? passziváltasd magad, keress munkát, és januárban add be a jelentkezésed ( az addig keresett pénzt ha mind félreteszed talán nem kell apukádtól a pesti létre kérned)

sok sikert!

2010. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a váltásra törekednék.
2010. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem válts, ment fel Pestre jogot tanulni.

Apudnak meg mond meg akkor mikor józan, ha túlságosan is ritka az ilyen, akkor lehet a tel. a legjobb. Bár én inkább a személyes párti volnék. Szóval kezd el intézni, és mikor már minden oké, akkor közöld vele.

Sok sikert!

2010. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
En is valtanek a helyedben abban az esetben, ha meg sok van a sulidbol. De ha pl. ez az utolso eved, en befejeznem, mert egy alapdiplomara lehet epiteni. Meg mennyi ido lenne befejezni?
2010. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak egy aprócska kérdés: a sulit ki fizeti, apád vagy te? Ki tudnád csengetni a sulit, meg még mellette a megélhetésedet finanszírozni?Tisztában vagy vele hogy a diákhitelt akár 40 éves korodig is nyögheted? Volt angol tanárnőm 34 éves, és még mindig fizeti, illetve nem ő, hanem szülei, mivel a fizetéséből nem tellene rá hogy fizesse...
2010. nov. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha nincs sok a végéig lehet hogy érdemesebb kivárni!

Nem tudhatod mit hoz az élet. Lehet hogy ez a tudásod lesz piacképes később.


A jogi pálya szép hivatás, de figyelj mire szakosodsz. A piac telített, Magyarországon jogi túlképzés folyik!

Vannak remek, kihasználatlan "fehér foltok" amiket kevesen választanak a szakosodásnál, ezeket keresd és szép karrier elé nézhetsz.


Édesapámmal nekem is voltak vitáim, de mikor megszülettek a gyermekeim nagyon jó lett a kapcsolatunk.

Türelmes légy vele. Tán hülyén fog hangzani, de légy te az okosabb, konfliktuskerülő, próbáld megértetni vele hogy téged más érdekel.


Egyébként tapasztalatom szerint ez a kulcsszó!

Mi érdekel igazán?

Ha nem boldogít amit most csinálsz válts!

Sikertelenül, eredmények nélkül nem lehet leélni egy életet!

Ne félj, változtass bátran!


Sok sikert!

2010. nov. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló helyzetben voltam, bár szerencsére a szüleim nem isznak - de élet-halál kérdés volt, hogy diplomám legyen. Az első szaktól, amire felvettek, egy év után megundorodtam, egyáltalán nem azt kaptam, amire számítottam. Én is Bp-re szerettem volna menni egy másik felsőoktatási intézménybe. Felvetettem, szülők megijedtek, hogy jajj, nem akarok lediplomázni és a támogatás megvonásával fenyegettek (akkoriban nem volt saját bevételem). Végül még egy évet ráhúztam, nem jártam be vizsgázni, vagy direkt nem tanultam - kirúgtak. Közben beadtam a jelentkezésemet Pestre, ahová fel is vettek. A szülőket kész tények elé állítottam - a mostani helyről kirúgtak, az általam preferáltra felvettek.

Morogtak egy napig, de mást nem tudtak tenni, rábólintottak.

2010. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha már túl vagy a felén, akkor inkább fejezd be, legalább lesy diplomád, és nem tanultad hiába. az anyagiakat is tekintsd át, el tudod-e magad tartani. Jobb ilyenre is gondolni. Aztán a jog sem könnyű, nehogy aztán azt bánd meg.
2010. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!