Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Hogy nem engedne...

Miért van ez? Hogy nem engednek el?

Figyelt kérdés
Nah 12/F vagyok sosem dohányoztam semmi még soha nem vagyok csavargó tudom hogy ez így helyes de a mai világban sajnos ezt már le kell szögezni! Na szóval 4 éve deszkázom (nem lényeges) itt lakok 15 percre a ligettől ahol nyilt egy uj skatepark és annyi az egész hogy 74es re fel és ott tesz le és nem engednek el sehova max. a térre hogy tudnám őket meggyőzni?
2011. márc. 16. 16:14
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Nagyon megértem a szüleidet!

És teljesen igazuk van, hogy nem engednek el!

15 éves lány vagyok, eléggé felnőttesen gondolkozom, egy két megtörtént dolog miatt.

12 évesnek, sötétedés után nincs helye az utcán, egyedül, meg távol a lakóhelyétől.

De mivel mondtad, hogy nem későn mennél el, meg busszal akkor így elengednélek, ha az anyukád lennék :D

Szerintem ülj le velük beszélni, hogy mégiscsak 12 éves vagy már, tudsz magadra vigyázni, közösségbe leszel, vagyis akármi történne, számíthatnál pár emberre.

Meg fiú vagy könnyebben megvéded magad.

Hidd el, ha van egy magabiztos kiállásod, van véleményed, amelyet elmersz mondani a szüleidnek persze tisztelettel, megfognak benned bízni, és elengednek akkor is ha nagyon nagyon nagyon féltenek.

Hidd el nekik sem egyszerű, ha elengednek és bármi történne veled, magukat, vagy egymást okolnák..

Tudom, hogy amit leirtam hülyeségnek fogod tartani, ha nekem valaki ezeket mondta volna 12 évesen leszartam volna.. de ma már.. :S

Ne is cigizz!!!!!!!!!!!!!!! Ez nagyon fontos :)

Egy részt büdös leszel, a ruháid is, csúnyák, sárgák lesznek a fogaid, körmöd..

Másrészt, drága. Főleg ha rászoknál..

Hát remélem egy részben segitettem...

2011. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"egy 12 éves fiút el kell engedni kalandozni ellenőrzött keretek között, mert ez beletartozik ebbe a korba" - ez aztán jó nagy ellentmondás, de sebaj.


És Pesten/nagyvárosban én sem engedném el a 12 éves fiamat sehová. A 15 évesre meg pláne nem bíznám rá.

2011. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Később épp elégszer fogod megtapasztalni hogy fiúként nem mindig leányálom az utcán lenni, akár egyedül, akár bandával.

Én 17 éves lány vagyok, városban lakom és még belém is belémkötnek, vagy a barátnőimbe, ugyan nagyon ritkám, nemhogy egy 12évesbe.. akin látják hogy biztos van nála teló, pénz, esetleg a deszkát veszik el tőled.

Elsősegélytanfolyamon voltam és tényleg ha valami bajod lesz akkor senki nem fog tudni megfelelően segíteni, felmérni a helyzetet, max. pánikbaesni...

Ha ennyi menni akarsz, akkor szülővel szombat/vasárnap délután.. Gáz nem gáz, még jópár évig ők diktálnak, ők felelnek érted, és valószínű egyben akarnak látni... Majd 16-17évesen többet engednek, mehetsz motorozni, deszkázni..

Nekem az össze lovaglóórán ott voltak, pedig ott volt felügyelet, te saját felelősségedre mész és ha bajod lesz a szülőket veszik elő hogy miért voltál felügyelet nélkül ennyi idősen...

2011. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
anyám azt mondja fiam nem engedlek el mert ne legyél csavargó csak tudja a jóisten hogy miért csavargás ez :S és hidd el 15/L nem szarom le :) én félve megyek ki az utcára és hát próbálok magamra vigyázni bár már ütött el troli :D de vigyázok magamara évek ót próbálom őket meggyőzni és magabiztosan és nem is egyedül mennék! és nem is sötétedés után
2011. ápr. 17. 08:19
 25/28 A kérdező kommentje:
am deszkát nem hiszem hogy elveszik mert jó önvédelmi eszköz a tömör fémfüggő ;)
2011. ápr. 17. 08:21
 26/28 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

Ha volt már ilyen utcai baleseted, valószínű még jobban féltenek.

Hidd el hogy nem jó időtöltés a kórházba a röntgen előtt ülni, és várni hogy kiderüljön eltört a karod, lábad, esetleg varratni a fejed és utána gyógyulni akármi történt is, megnéznek az utcán, piszkálnak - elkerülhető ha megy veled valaki. ÉS esetleg várni egy orvost hogy kiderüljön van-e agyrázkódásod. Vagy feküdni ott ahol maradtál és remélni hogy nem tört el a gerincet ha "hátba talpalnak". Édesanyámék soha nem féltettek, mindent kipróbálhattam, egyszer nem voltak velem és megtörtént a baj,azóta sem tudom elfelejteni az arcát ahogy meglátott mikor hazavittek a kórházból több zúzódással miután leestem a lóról. Írni nem tudtam egy hétig nemhogy mozogni...

Hát attól hogy tömör fém még hátulról bárki megüti a tarkód és már el is tünt vele. Sőt még többet kapsz ha véded... Tapasztalat.. láttam már a parkban hogy egy 16-17éves fiútól lazán elvették.

Az erdőbe a lóról is sicc lekapnak ha annyira !!!!!!


Beszéld meg velük, ne fizess esetleg több sérüléssel a szüleid pedig pénzzel csakmert gáz ha veled megy egy felnőtt. Ha megkéred diszkréten a háttérben marad, nem fog melletted rohangálni. Most még gáz hogy : ÚÚÚh apu vagy anyu jön velem.. a nyakamon lóg. Fogadd meg a tanácsom: maradj még gyerek, most legyél a szüleiddel, jópár év és megérzed hogy milyen felvételi,érettségi, nyelvvizsga, jogsi előtt állni, akkor fogsz a szüleidre támaszkodni és ha most ciki és ellököd őket magadtól, ők fogják azt mondani hogy NEM, NAGY VAGY, OLD MEG EGYEDÜL!

Sőt, nem kívánom, de bármikor elveszítheted őket, akkor rájössz hogy nincsen aki támogat, véd, és nincs kivel beszélgetni.

Gondolj bele az ő helyzetükbe is.

2011. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

A 15/L-s vagyok :) Már 16 :$

Akkor örülök, remélem megfogod tudni győzni a szüleidet :/ :)))

2011. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Jogos, ha belegondolok a helyzetükbe, a gyerekemet én se engedném el tudom milyen szar érzés ott feküdni az úton az arcod tiszta vér alig bírsz felkelni mindenki téged néz és várni a mentőre hogy felkaparjanak az útról és bevigyenek, átéltem :)
2011. máj. 6. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!