Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor nekem kötelességem...

Most akkor nekem kötelességem 100%-ban pótanyukának lenni?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya. Szokásos gyerekes hétvégék, nagyobb szünetekben még több közös program stb. Én kedvelem a kislányt, meg rengeteget játszom vele, tanítgatom, minden téren foglalkozom vele, de valahogy úgy érzem, hogy a párom még ennél többet is elvárna (pedig hetente/két hetente hétvégén 10 perc nem jut magamra). Szó szerint mintha én lennék a gyerek anyukája. Tehát ha elesik én kössem be a sebét, ha rajzolni akar én rajzoljak vele, ha bujócskázni akar, én tegyem, ha csatateret hagy a lakásban én takarítsak utána 3 percenként, ha felborítja az üdítős poharat én takarítom az asztalt és padlót meg mindet, én mossam a ruháit ha leeszi, ha összepiszkolja a játszótéren, én vágjam fel a húst a tányérján, én csináljam meg vele a leckéket, én hozzam el hétvégente és este vagy másnap este én is vigyem haza, stb. Közben a párom meg csak úgy van. Tehát ráér, és NEM más elfoglaltsága van eközben. Amikor meg játékot kell venni, akkor egyből aktiválja magát. Félreértés ne essék, semmi bajom a gyerekkel, de olyan mintha apja nem is lenne (talán évekig is csak papíron volt) és lenne egy hétköznapi meg egy hétvégi anyukája.
2011. márc. 16. 17:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ilyen szinten nem kötelességed. Közöld a pároddla, hogy a kislány azért van itt, hogy az APJÁVAL legyen, nem egy számára idegen, ha mégoly kedves nővel is.

Aztán meg vond le a következtetéseket, milyen lesz a közös gyereketekkel.

2011. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

és egyre több ilyen kérdés lesz, ahogy az emberek ráébrednek, hogy szép-szép a nagy érzelmi és szexuális szabadság, de bizony nem olyan szép és jó, és kifizetődő egy gyerekkel rendelkező, akár elvált ffi/nő mellett kikötni. Kevesebb forrás, h saját családot alapíthassanak, lakást vegyenek, folyton ott a gyerek, az ex, az anyagi kötelesség feléjük.

gondolkodni kéne, amikor házasodunk, gyereket vállalunk, elválunk, újrakezdünk!

2011. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Péntek estétől vasárnap estéig elérhető se légy.
2011. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!