Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, mit tehetnék?...

Nagyon félek, mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem konkrétan ide tartozik a kérdés de jobb helyet nem találtam neki.

Az öcsém 14 éves és fogott a haverjaival szombaton 2 egeret valahol és most akváriumban tartja. Ezzel nem is lenne semmi gond, de nagyon félek az egerektől és az összes többi rágcsálótól. Még amikor megfogták kint tartotta az udvaron őket, de be akarta hozni mert szerinte megfagynak kint. Először a szüleim nem engedték neki aztán megengedték hogy behozza az előszobába, mostmár ott tartunk hogy a nappaliban tartja akváriumban. Sokszor kiveszi és csak úgy elengedi őket, tegnap majdnem elszaladtak. A szüleim szobájába is bevitte őket és ott is kirakta az ÁGYUKRA!, de ők nem szóltak rá. Amikor szóltam nekik hogy nem kéne azért a házba behozni azt mondták hogy van aki kutyát tart, van aki macskát és van aki egeret, szerintük nincs ezzel semmi baj. Én nem így látom, mert ha annyira kell a tesómnak egy kisállat akkor vegyen egy hörcsögöt vagy akármi mást, de ne egy ki tudja honnan összefogott egér legyen a "háziállata". Ezt mondtam a tesómnak is és azt mondta hogy nem kell neki hörcsög, mert az egér ha már nem kell neki bármikor megölheti, viszont a hörcsögöt nem....

Lehet hogy betegesen félek, de ha meglátok egy egeret akkor sírógörcsöt kapok. Már szombat óta szinte alig mentem ki a szobámból (csak enni, wc-re, és ma suliba). Nem tudom mit tehetnék. Van macskánk, gondolkoztam hogy bedobom az egerekhez, de nem merek az egerek közelébe menni. Mit tehetnék szerintetek? A családom nem érti meg hogy mennyire félek.:(((


2011. márc. 16. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

hát jóba vagy az öcséddel ?

hány éves vagy ? (gondolom lány)

2011. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Engedd el azokat a nyomorúlt egereket,Te megnyugszol,Ők meg újra élvezhetik a szabadságukat!

Azok a szerencsétlenek jobban félnek tőled,mint Te tőlük!

Megfogod őket akváriumostól és szélnek ereszted szegényeket!

2011. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

"az egér ha már nem kell neki bármikor megölheti"


"Van macskánk, gondolkoztam hogy bedobom az egerekhez"


Milyen család vagytok ti?? Nincs lelketek, az egerek is élőlények.. És azért, mert őnagysága be van szarva tőlük, már halál rájuk? Az öcsédnek meg csak ideiglenes matchbox?? Megáll az eszem két ekkora életképtelen hülyén..

2011. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szüleitek megengedik ezeket az állatságokat?
2011. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok és igen, lány. Jóba vagyok az öcsémmel csak ezt nem tudja megérteni...még viccelődik is vele hogy felhozza nekem az egeret-.-

Kedves utolsó! Igen, joguk van az élethez, csak hogy tele van velük a föld, mindenhol megélnek és tudod mennyi fertőzést és vírust hordoznak?? A szemétből szedik a kajájukat és a trágyadomb közepén élnek hogy télen melegben legyenek. És tudod rossz nézni hogy a testvérem ezeket a kis sza*ros koszos mocskos dögöket puszilgatja meg cirógatja mintha egy kiscica lenne. Ezt te úgy se fogod megérteni mert gondolom te nem félsz semmitől...

És elengedném őket, tudom hogy jobb lenne nekik, de ha egyszer úgy félek tőlük hogy a közelükbe se merek menni...?

2011. márc. 16. 18:34
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen sajnos megengedik. Anyum először hallani se akart arról hogy behozza őket, azt se akarta engedni hogy megtartsa, de aztán apum jött ezzel hogy "van aki kutyát tart, van aki macskát.." és azóta valahogy ő is belement.
2011. márc. 16. 18:37
 7/20 anonim ***** válasza:
kérd meg az egyik fiú osztársad(aki nem fél tőlük ) h menjen át hozzád dobja ki őket :d
2011. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
:D Van egy 5 éves öcsém is, őt már próbáltam rábeszélni hogy engedje el őket, de azt mondta hogy "az egerek nem szeretnek egyedül lenni a kertbe és lehet hogy megenné őket a macska.." -.-'
2011. márc. 16. 18:50
 9/20 anonim ***** válasza:

kicsinek ne mondj semmit mert ő könnyen elkotyogja mindenikek azt is amit nem szabad :D

de am tényleg annyira félsz tőlük h sírógörcsöt kapsZ?

2011. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"csak hogy tele van velük a föld, mindenhol megélnek és tudod mennyi fertőzést és vírust hordoznak??"


ez így kb. igaz az emberre is :D


Egyébként meg megkérni valakit, hogy rakja ki őket és kész.

Nem megetetni a macskával (azzal nincs bajom, ha ügyes vadász és megfogja), meg ha megunja megöli...erről inkább nem is nyilvánítok véleményt.


Azzal meg semmi baj, ha valaki egeret tart (én patkányt), az már mondjuk más kérdés, hogy a testvéred nincs tekintettel rád. Az enyém nem tartana olyan állatot, amitől félek, vagy más okból nem örülnék neki (pl.: élő egeret kívánó kígyó, mert nincs esélye az egérnek)

2011. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!