Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, mit tehetnék?...

Nagyon félek, mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem konkrétan ide tartozik a kérdés de jobb helyet nem találtam neki.

Az öcsém 14 éves és fogott a haverjaival szombaton 2 egeret valahol és most akváriumban tartja. Ezzel nem is lenne semmi gond, de nagyon félek az egerektől és az összes többi rágcsálótól. Még amikor megfogták kint tartotta az udvaron őket, de be akarta hozni mert szerinte megfagynak kint. Először a szüleim nem engedték neki aztán megengedték hogy behozza az előszobába, mostmár ott tartunk hogy a nappaliban tartja akváriumban. Sokszor kiveszi és csak úgy elengedi őket, tegnap majdnem elszaladtak. A szüleim szobájába is bevitte őket és ott is kirakta az ÁGYUKRA!, de ők nem szóltak rá. Amikor szóltam nekik hogy nem kéne azért a házba behozni azt mondták hogy van aki kutyát tart, van aki macskát és van aki egeret, szerintük nincs ezzel semmi baj. Én nem így látom, mert ha annyira kell a tesómnak egy kisállat akkor vegyen egy hörcsögöt vagy akármi mást, de ne egy ki tudja honnan összefogott egér legyen a "háziállata". Ezt mondtam a tesómnak is és azt mondta hogy nem kell neki hörcsög, mert az egér ha már nem kell neki bármikor megölheti, viszont a hörcsögöt nem....

Lehet hogy betegesen félek, de ha meglátok egy egeret akkor sírógörcsöt kapok. Már szombat óta szinte alig mentem ki a szobámból (csak enni, wc-re, és ma suliba). Nem tudom mit tehetnék. Van macskánk, gondolkoztam hogy bedobom az egerekhez, de nem merek az egerek közelébe menni. Mit tehetnék szerintetek? A családom nem érti meg hogy mennyire félek.:(((


2011. márc. 16. 18:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tényleg ennyire félek tőlük. Múltkor megláttam egy egyiket és sírógörcsöt kaptam, alig bírtam abbahagyni a sírást. Régebben is fogtak már valami egér félét, de azt befőttes üvegbe hazahozták, aztán visszavitték oda ahol fogták. Ez úgy 3-4 éve volt, akkor vagy 1 órán keresztül sírtam és remegtem. Nem tudom, miért van ez, lehet hogy beteges félelem de nem tudom legyőzni.:S Ha meglátok egy rágcsálót elfog az undor és kitör rajtam a sírás. A mamám ugyan így van, csak ő a csigákkal.
2011. márc. 16. 19:10
 12/20 anonim ***** válasza:
fuu és olyankor egyedül sírsz :( ? tényleg kérj valakitől segítséget vagy mond apudnak h engedjétek el őket mert nagyon félsz tőlük úgy h sírsz is..
2011. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Amikor legutóbb sírtam miatta csak úgy tudtam abbahagyni hogy anyum feljött és átölelt hogy ne sírjak. Már kértemőket hogy engedjék el, mert nagyon félek de nem nagyon érdekli őket. Főleg apumat. Szinte kiparodizál, utánozza ahogy kérem hogy rakja ki az egereket....szerintem azt hiszi hogy csak megjátszom hogy félek tőlük..:(
2011. márc. 16. 19:50
 14/20 anonim ***** válasza:

szegénykém:( akkor tényleg kérj meg valakit hogy tegye ki őket.. mert az se jó hogy szenvedsz tőlük.. tudom milyen érzés...

én is irtózom a darazsaktól de nagyon.. ha meglátok egyet szaladok.. :s pedig fiú vagyok

2011. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

*vagyis én a darazsaktól

nem kell az is :D

2011. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%

"Ezt mondtam a tesómnak is és azt mondta hogy nem kell neki hörcsög, mert az egér ha már nem kell neki bármikor megölheti, viszont a hörcsögöt nem...."


Hogy mi van?!!! Mégis mire fel ölheti meg bármikor az egeret? Az egér mennyivel kevesebb, mint bármelyik másik kisállat?! Komolyan megüt a guta! Hogy lehet ekkora sötétséget írni!!!! Basszus!!!!

2011. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Úgy lehet ilyen sötétséget írni hogy az öcsém mondta, nem én találtam ki! Amúgy nem hiszem hogy megölné őket mert nagyon ragaszkodik hozzájuk. Amikor kérdzetem tőle ma délután hogy mit fog velük csinálni azt mondta hogy megtartja őket és nem bántaná egyiket se. Minden nap ad nekik kaját...

Próbáltam beszélni a szüleimmel, de rájuk se ismerek úgy megváltoztak:S Azt mondták hogy ne higyjem hogy csak azért mert én félek az egerektől ki el fogják őket engedni és nehogy el merjem őket engedni. Azt is mondták hogy nem csak én tarthatok állatokat hanem a tesóm is, mert nem úgy van hogy nekem mindent szabad neki meg smemit. (én nem tartok semilyen állatot, régen volt egy kutyám de meghalt már rég mert öreg volt:()

Ezeket eddig is tudtam, soha nem hittem hogy nekem mindent szabad és én nem azt akarom hogy ne tartson állatokat csak ne olyat amitől félek:( Én soha nem hoztam volna haza olyan állatot amiről tudom hogy valamelyik családtagom fél...

Nem tudom mit csináljak:(:(:(

2011. márc. 16. 21:14
 18/20 anonim ***** válasza:

ne itt siránkozz, hanem fogd meg az egereket és engedd el öket!

Fogsz egy takarót,vagy valamit amivel letakarhatod ket,így nem látod az egérkéket,kiviszed az akváriumot,az oldalára fordítod és volt egér nincs egér!

2011. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ezt mondtam a tesómnak is és azt mondta hogy nem kell neki hörcsög, mert az egér ha már nem kell neki bármikor megölheti, viszont a hörcsögöt nem.... "


Na ezen kibuktam, hogy lehet egy épszű emberi lénynek ilyen felfogása? Tesód beteg, vagy mi? Anyádék ezt tudják? Ha az én gyerekem mondana ilyeneket olyan nyaklevest kapna hogy a fal adná a másikat.

Egyébként szerencsétlen egereknek se jó hogy be vannak zárva, amik eleve fogdságban születtek, az más, de vadon élő állatot önkéntesen ketrecbe zárni, ez undorító egy dolog. Szedd össze magad és engedd el őket, ők is csak ugyanolyan érző lények mint te.

2011. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

de jót röhögtem :D tesód azé mondta,h majd megöli ,mert talán így lenyugszol..hát nem hiszem el,h egértől félsz nem is bánt téged XD nem veszélyes az egér....mamád a csigától??? LOLLLLLL mitől fél csigától??harapós? ?:D

Neked le kell küzdened a félelmed,orvosi segítséggel ha tényleg komoly....

2011. márc. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!